Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

ovca je melez romanova i slovenke a otac travnicki cudno jedino po cemu se moze zakljuciti je vuna koja ih odaje nije kao slovenke duza je i krupnija su jagnjad nego od romanova vidi se pod dominantnim uticajem gena majke
 
Samo jedno malo zapažanje. Ove poluromanov su k...etine. Malo im bilo što su letos prve stale u red pod ovna nego evo se opet pare posle mesec dana neki dan manje više. Ovo nisam očekivao i prijatno su me iznenadile. Napominjem da ih ne hranim top već srednje jer sam tanak sa hranom zbog suše. Ove druge ovce koje su sa njima i ne pomišljaju na bludne radnje. Zaključak. Treba meleziti romanovim ako se nema mogućnosti za nabavku stada u čistoj rasi.
 
http://www.youtube.com/watch?v=6YUv_fm1a6s&feature=related

---------- Poruka napisana 03-02-12 u 04:03 ---------- Prethodna poruka je 02-02-12 at 13:20 ----------

4gi6hx.jpg
 
Strainac hvala za ovaj snimak,odavno jurim da pogledam neki video sevorokavkaske,stavropoljske i ruskog merina,nemogu ti opisati koliko mi je drago sto si ovo iskopao,svi odgaivaci IDF treba dobro da pogledaju ovaj snimak.pozdrav za STRAINOVICA
 
Fast growth – growth rates for Charollais cross lambs are excellent. Their length, wide loin and good hind quarter confirmation mean heavy, well-fleshed lambs. Single lambs can achieve weights of 40kg in just 8 weeks .
 
Dajte i prevod za nas seljačine. Kapiram da je šarole nešto radio pa je prirast kod jagnjadi 40kg sa 8 nedelja. Ovaj zajebo i Dejanovog ramba. Nekapiram dali je melezio a čime ga li je hranio?
 
Brz rast - rast cene za Charollais unakrsnog jagnjadi su odlični . Njihova dužina , širina i slabine dobra zadnja četvrtina potvrda znači teške , dobro razraditi jaganjce . Jedan jagnjad mogu da postignu 40kg težine za samo 8 nedelja .
 
Brz rast - rast cene za Charollais unakrsnog jagnjadi su odlični . Njihova dužina , širina i slabine dobra zadnja četvrtina potvrda znači teške , dobro razraditi jaganjce . Jedan jagnjad mogu da postignu 40kg težine za samo 8 nedelja .
Brz rast , prirast mesanaca sarolea je odlican. Njihova duzina i sirina krmenadle i dobra tezina zadnjih cetvrtina, potvrdjuju dobru mesnatost jagnjadi .Jedincici mogu postici 40 kg za samo 8 nedelja
 
Svi za tog terminalca pominju sarolea, a neznam kakva li je kombinacija sa texelom ,kakvu on jagnjad daje ? Texel mi deluje dosta razvijeniji od sarolea..
 
Hvala za prevod ali ovaj ko je ovo napiso blago rečeno laže. Fizički je nemoguće da pojede tu količinu hrane za toliko dana da bi imalo taj prirast. Prve dve nedelje jagnje nejede. U trećoj i četvrtoj nešto malo. Ostaje mu 4 nedelje. Mozda neka ishrana mlekom i ko zna čim jos ali smatram nemoguće. Melezi šarolea i šarole u dobrim uslovima nege i ishrane rastu i do 0,5 kg na dan. 56dana 28kg plus masa sa rođenja 5 do 6kg opet fali. Ja imam neko merilo ako sa 70 dana imaju 28 kg a bliznovi 23kg dobro je. Sa 100 dana 35 kg prosek odlično.
 
sarbanac ovaj tekst sam ja skinu sa instituta u engleskoj,ovde spominje jedinka u melezu,moguceje kod njih a za kod nas neznam,ukrstao sm bergamo i sarole i znam da napreduju ekstra ali nisam kontroliso koliko i sta,u cistoj rasi jedinke biu preko tvoje navedene kilaze za to vrame provereno kod mene,da je neko licno pisao mozda za nepoverovati ali institut ipak radi tacne podatke,evo kompletne stranice pa pogledaj ako te interesuje [h=3]www.charollaissheep.com[/h]
 
Nazad
Vrh