Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?


Post je spojen: [time]1297122656[/time]
_________________________________________________
Maestru svaka cast za imagebam i objasnjenje,a vama kolege izvinjenje za mali nered. hteo sam da pokazem malo objekte,jasle,ovce,jagnjice... ako neko ima primedbe kazite slobodno,pohvale takodje dolaze u obzir ::namigivanje:: ovo mi se zateklo u telefonu veceras...
 
aleksa prijatelju,fino stado,pokusaj da ubacis sarole ili teksela ovna sledece mrkanje videces da jaganci ce napredovati jos brze,pogledaj miladinoviceve slike mlogo dobra kombinacija
Post je spojen: [time]1297158278[/time]
_________________________________________________
miladinovicu odlicna jagnjad
 
mozda za godinu ili dve ubacim sarolea,da malo prosara,videcu u kom smeru ce krenuti moje ovcarstvo. najveci deo jagnjica su rodjeni polovinom decembra,do kraja februara prosek ce im biti 30 kg,ako ih nesto ne satre. nista mi ne znaci i da nabiju tu masu u januaru ako treba da se ovce muzu,tada je hladno i bude jos veci problem sa mlekom
 
Evo kakvu jagnjad pravi onaj ovan IDFxSAROLE,na obicnim ovcama raznim neujednacenim mjesankama:

34hdfmw.jpg


2dmbdj.jpg


15chu6r.jpg


Jagnjad nije vise sa majkama,skroz su odbijeni,a starost je od 1,5 mjeseca do 2
 
napreduju mnogo brze nego od bilo kojeg ovna prije ovog,a bilo je tu najvise Virtemberga,
osjeti se mesnatost,a klao sam od ovog ovna i nikad do sad nisam imao toliku mesnatost kod jagnjeta,a ukus je fantastican,klao sam jagnje 25 kg staro 2 mjeseca,to se topi u ustima...
 
Odgovor

Nabavi čistog šarolea e onda tek ima da se oduševiš. Ja sam ukrštao sa il de fransom nije bio neki jer ih nema čistih. Zadnje 3god ukrštam sa šaroleom i nebi ga menjao ni zasta drugo. Prirast u prva tri četiri meseca je fantastičan a kvalitet ekstra.
 
Fotografija br.1 ojagnjeno 12.01.11
DSC028271.jpg

Foto br. 2 ojagnjeno 16.01.11
DSC028251.jpg

Foto br.3 ojagnjeno 24.01.11
DSC028241.jpg

Foto br.4 ojagnjeno 27.01.11
DSC028261.jpg
 
alfa 9 je napisao(la):
bokuman svaka cast! koliko se ojagnji po 3,od 100 ovaca? koji ti je trenutni prosek?

Za sada od 350-360 ojagnjenih, po dva komada 123ovce, i ove 4 ovce po 3 komada,

Ovce su oko 70-80% melezi avassiX domaca pramenka.Ima za ojagnjiti se jos nesto malo vise od 100 ovaca.
Post je spojen: [time]1297557121[/time]
_________________________________________________
Evo jedan snimak sa ovogodisnjim jaganjcima po njemu se vidi raznolikost stada.Ovce su melezi awassi dk ovnovi su domaci awassi ovnove sam od ove godine izbacio

http://s249.photobucket.com/albums/gg206/bokuman/?action=view&current=MOV02823.mp4
 
@ Bokuman. ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: Lepota,kvalitet iprofesionalizam.P
Post je spojen: [time]1297585946[/time]
_________________________________________________
Aovce su ti batice bolje zasticene(SARPLANINCI)nego mrki medved kod mene u nacionalnom parku"Tara" :haha: :ppozdrav: :cao:
 
crni tekir je napisao(la):
@ Bokuman. ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: Lepota,kvalitet iprofesionalizam.P
Post je spojen: [time]субота, 12. фебруар 2011. 12:32:26 CST[/time]
_________________________________________________
Aovce su ti batice bolje zasticene(SARPLANINCI)nego mrki medved kod mene u nacionalnom parku"Tara" :haha: :ppozdrav: :cao:


Bez Sarplanince na taj teren jednostavno nema sanse, jer navala od vukova je skoro svakodnevna ali do sada kako se bavim ovcarstvom ovo je 5-ta godina samo 2 ovce su izgubljeno so za stado od 500 ovaca je odlican prosek.


Post je spojen: [time]недеља, 13. фебруар 2011. 12:00:35 CST[/time]
_________________________________________________
alfa 9 je napisao(la):
bokuman ti si car u ovcarstvu. mora da tu bude ::novac:: ::novac:: ::novac:: .jel ti jaganjci idu na klanje?

Da,da planiram oko 15 Marta da idu u otkup za nazalost klanicu ali tako mora da bude, posto kod nas u Makedoniji se ne prodaju veliki jagajci vec od 15-25 kg. Sve iznad toga jako tesko ali zato po taj period ide odmah muza sve do 1 Septembra a od mleka se pravi iskljucivo ovci sir.Oko 50-60 komada zenske jagnjadi od najboljih majki ostavicu za remont stada ove godine.

Svako dobro.
 
Nazad
Vrh