Massey Ferguson

Dok sam koristio točak topling je išao u šlicovanu rupu..Moram probati šta se dešava kada orem bez točka a da topling bude u šlicovanu ?Senzori za plivajući su preko poluga.
 
Kiraj mislim da to tako nece moci. Ako hoces da ores bez toplinka moras imati tocak. U tvom slucaju je toplink simulirao tocak, to jest nije dao da zadnji deo pliga tone.
Kad stavis u slicovanu rupu, a nemas tocak mislim da ce plug teziti da ide dublje, to jest zadnji deo pluga. U principu ces doci na isto samo sto ces morati ili da skracujes toplink, ili da pustis plug dublje.
 
To bi trebalo biti tacno. Mda se nama nekd davno desavalo na malom imt (555) da je u idalnim uslovima 3 brazde slavonac isao bez tockabsa labavim toplinkom. Naravno retki slucajevi i lagana orudja. Ovo sto kaze paor stoji sigurno… jer kad se probusi guma na tocku onda ode zadnja brazda u dubinu dok ne zategne topling.
 
To kod modernih traktora sa EHR-om. A šta ćemo sa starim koji regulaciju dubine određuju preko sile u toplingu. Ako kod njih toplink bude rasterećen šta će sprečiti plug da ne potone dublje ako naiđe u mekši deo (jer on svojom gemoetrijom teži da se uvlači u zemlju i samo ga hidraulika ograničava da se ne zabije potpuno)?
 
Rasterecen znaci ne napregnut.
A kad potone ili se ipak toplink nabije u traktor onda odradi balans opruga ako nema ehr. To radi u oba smera
 
Kad ima lufta u toplingu onda regulacija ne radi kontinualno već sa prekidima (trzajima).
 
Tačno, ali kad nastane razlog onda je već kasno i traktor oseti promenu. To je npr. razlika između hidraulika IMT-a i Rakovice, kod IMT-a ne osetiš kad je regulacija odreagovala, a kod Rakovice osetiš.
 
Drustvo, imam problem sa prednjom vucom ne iskljucuje tj ne reaguje na prekidac. Pali, gasi na instrument tabli isto a ona ukljucena. Listao temu.. Proverio osigurace,, dole na ventilima struju. Na jednom ima struje stalno i kad je traktor ugasen a na drugom nista... Sta bih dalje mogao proveriti. Jutros isao orati i odpustila u brazdi je ukljucio i opet ne reaguje na taster.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zaboravih reci 8240 je traktor.. Dole na tim ventilima na tom jednom ima samo struje na ostalim nikakve cak i kad gasim palim p.vucu na tasteru.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Proveri čaure na kardanu prednje vuče da nisu izlizane.
Greška, činilo mi se da si napisao da ne uključuje
 
Poslednja izmena:
MF 6180 .Problem sa kočnicom.Nije hteo da koči na ovaj točak .Razlog o_O

Toliko se "olizalo " da je klip udarao u ploču a disk se slobodno okretao.
Planiramo da zamenemo diskove na našem MF 3120 pošto je počeo da puni filter sa opiljcima .Sada ćemo naučiti kako se to radi .;)





 
@kiraj Jel samo kod Massey traktora (i ostalih koji imaju njixove diferencijale,menjace) imaju taj problem (?) oko kocnica ?.Na nekim drugim forumima sam citao gde su vlasnici pisali kao sto ste i vi spomenuli gore u postu,cim se vide opiljci kocionih obloga u filteru treba remontovati kocnice inace napravi mnogo veci i skuplji problem.
 
@kiraj Jel samo kod Massey traktora (i ostalih koji imaju njixove diferencijale,menjace) imaju taj problem (?) oko kocnica ?.Na nekim drugim forumima sam citao gde su vlasnici pisali kao sto ste i vi spomenuli gore u postu,cim se vide opiljci kocionih obloga u filteru treba remontovati kocnice inace napravi mnogo veci i skuplji problem.
Ne verujem da je ovo problem ,rekao bih da je ovo redovno održavanje .Ovaj sistem kočnica imaju mnogi zapadni traktori .
I ja to treba da radim . Jel moras dizati kabinu ?
Mora da se izdigne malo kabina kako bi truba mogla da se izvuče.
 
Tako je i kod mene na D.F.Kakvi su simptomi propadanja sistema sem lošeg kočenja i prljanja filtera hidraulike?
 
Nazad
Vrh