Massey Ferguson

Масеј 6140 диже ниво уља у мотору ,стављене нове дизне ,урађена бош пумпа и стављена нова ац пумпа и проблем исти.Јел имао ко такво искуство и кога можете препоручити од проверених мајстора за Масеја околина Срема.
Moze grejac da pusti naftu u ulje.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 
Drugaru stradala blokada zadnjeg dif na maseju 595. Da li Ima neko ideju gde nabaviti delove. Unapred hvala.
 
ea24c60df60be13d6ed706be6b8fe27f.jpg


Dugme 1 bi po mojoj logici trebalo da bude amortizacija u transportu na pogulama? Ili gresim?

Na koji broj stavljate balans u oranju na br4?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za prvi broj ne znam. Broj četiri je izbor operacije, na 3600 seriji su pozicije 2-3 za oranje. Prvobitni položaj je kada nije potrebna plivajuća hidraulika. U praksi sam primetio da taj točkić prvu brazdu produbljuje. Meni je @Dobrinčan naštelovao plug i kasnije sam stalno držao taj točkić na položaju dva, nisam mnogo čačkao EHR jer ne shvatam za šta služe sve opcije.

Imam problem na 3630 da obrtomer nekada radi, nekada ne radi. Kaiševi alternatora su dobri i dobro su našpanovani. Da nisu dobro našpanovani, ne bi radila no hidraulika. Svi kontakti na alternatoru su dobro povezani. Pregledao sam sve kontakte, i nisam nigde našao prekid.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kvar je u samom obrtomjer satu od vibracija kontakti oslabe pa gubi kontakt izvadi sad pa ga odnesi kod majstora za tv nek kontakte pregleda i ponovo ih zalemi, tako je bilo kod mene evo vec tri godine radi bez problema

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
ea24c60df60be13d6ed706be6b8fe27f.jpg


Dugme 1 bi po mojoj logici trebalo da bude amortizacija u transportu na pogulama? Ili gresim?

Na koji broj stavljate balans u oranju na br4?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
1 jeste amortizacija poluga ,deluje samo kada je prekidač za dizanje- spuštanje u položaju za dizanje.
4 je kao za seriju 3000-3100.Neko neka prevede .Za plug je 3-5.


where is a gas station open

2 treba da je brzina spuštanja
3 možda, ograničenje visine dizanja poluga (nisam siguran)
 
Poslednja izmena:
2 je za podešavanje brzine spuštanja.3 za podešavanje brzine dizanja.
4 je podešavanje osetljivosti hidraulika a 5 je za dubinu.Kod 5 kada ideš ka većim broju plug ide pliće a ka manjem dublje.
Ovo F na sredini sa Kirajeve slike znači Float u prevodu plovak ili ti plivajući.
 
1 amortizacija
2 brzina spuštanja
3 ograničenje visine dizanja, @Matic ne brzina
4 mali brojevi fiksna pozicija, veci brojevi plivajuci koji upravlja topling
5 fino podešavanje dubine u radu
 
Da li onda planiraš da točkić br. 4 staviš na najmanji broj,da ti ne radi plivajuća hidraulika?
 
Mislio sam da se plivajući položaj gasi kada se ore sa točkom.Nisam nikada orao sa točkom.
Imam problem na jedoj njivi.Ritska crnica,jaako teška za obradu.Kako god sam pokušavao da naštelujem,mož ga .ebati.
 
Plivajući ima više smisla na neravnim njivama ili njivama sa različitim zemljištem.
Ako ti npr plug nabije toplink u traktor da se poluge dignu i to rasterete.
Neki traktori upravljaju preko balansne opruge a opet neki imaju senzore na polugama. Još nemam iskustva koliko to osetljivo treba namestiti na točkiću br 4, ali posto su nam njive i uvratine poprilično ravne neka sredina bi trebala da radi ok.

Po preporuci Pöttingera za plug: ako traktor upravlja preko senzora na polugama onda toplink ubaciti u šlicovanu rupu na plugu a ako upravlja toplink onda u fiksnu.
 
Nazad
Vrh