Massey Ferguson

Hvala svima veliko na pomoći, ipak je samo do struje. Kada sam izvukao buksnu iz kotve menjač je upao u kornjaču.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Evo da odgovorim,prednja čahura je dobila i osovina.
Osovina i zupčanik 550e(mijenjaju se u paru),čahura 55e.
 
Eto ipak je elektro hidraulicni , a na seriji 3600 je cisto elektromagnetni. Pogledaj petre taj donji onda , jel dolazi napon na njega , a ako da onda ga izvadi ocisti i slicno
Elektromagnetni su svi isti princip rada i na seriji 30xx i 36xx , jer putem elektromagnetnog polja otvara ili zatvara ventil hidraulike (pusta ili prekida protok ulja) , mozda je samo razlika u ventilu hidraulike na kome je spulna a mozda i nije jer to neznam tacno 100%.
Da, nezavisno.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Kod tebe je najverovatnije nesto do elektronike .
 
Pozdrav, da li se može nekako rešiti viljuška za kornjaču-zeca na maseyu 3080 a da se ne rastavlja na pola traktor? Neće u kornjaču
 
Da nastavimo sto smo pisali , neznam jeli drugaciji sistem nego kod serije 3600 , kod njega to ne ide preko hidraulike i elektromagnetnog ventila , nego je tu neki kolko se sjecam elektromagnetni aktuator , tj dolaskom napona na njega na bocnom okruglom deklu gdje ulaze rucice mjenjaca , elektromagnet gura fizicki taj klip koji dalje gura vikjusku . Ako neko ima sliku sklopa kod 3600 i 3000 najbolje bi bilo , npr kiraj
 
furca-transmisie-3385899m3-massey-ferguson-961.jpg
 
Ovde je ipak hidraulicno rjesenje , al nema veze slicno je . Uglavnom ventil 15 gura klip 7 , na koji je spojen dio 23 tako sto je uklopljen u zleb na klipu 7 .
Dio 23 dalje gura viljusku 21 i onda brebacuje iz brzih u spore . Kada se viljuska bocno poteosil ili nesto drugo tamo dalje u tom sklopu biranja , viljuska ne gurne dovoljno i ili krci ili ne ubaci uopste . Dabi se vikjuska ili sklop remontovao mora se poloviti traktor . Ja sam to uradio tako sto sam izvadio klip 7 i onaj kanal suzenje na njemu pri vrhu dodatno skinu strugom na jednu stranu , mislim prema vani a sa druge dodao podloske stali ne sjecam se i time dobio da viljusku gurne dalje . Kad rasklopis samo ce ti se kazati , ako je do tog problem
 
Uglavnom nesto sam uradio sa tim klipom 7 na strugu i dobio da gurne viljusku dalje ili dobio da povuci vise udesno sad se ne sjecam na koju stranu ide
 
Nazad
Vrh