Massey Ferguson

Kako da nastelujem zabice na korpi na traktoru? I da li postoji opcija dovarivanja zabica? kako da ubacim slike u post sa telefona? Znam da mnogo pitam,izvioite
 
@kožuarac90 pa što su radili tom traktoru da su ga uspjeli toliko uništiti?
Rođak je kupio polovan MF1114 iz Francuske u vizualno jadnom stanju, ima ga 15 godina, i nikad kvara. A jasno je koliko ga on održava kad je tek ove godine prvi put mijenjao ulje u mjenjaču, kaže- izašla tovatna mast iz njega...
 
@kožuarac90 pa što su radili tom traktoru da su ga uspjeli toliko uništiti?
Rođak je kupio polovan MF1114 iz Francuske u vizualno jadnom stanju, ima ga 15 godina, i nikad kvara. A jasno je koliko ga on održava kad je tek ove godine prvi put mijenjao ulje u mjenjaču, kaže- izašla tovatna mast iz njega...
nemam pojma druze sta su radili, u glavnom haos ,ne mogu da ostavim sada kada je vec iseceno u delove. moram sve odraditi da nemam kasnije problema. sve sto je od kabine pa napred moram raditi u etapam, pusta ulje u prednjem bocnom reduktoru,ima lufta u vuci. to je ostalo da resim za kasnije... ne moze se sada sve. na prvi pogled je sve bilo ok... odemo da ga kupimo i da probamo... mi dosli plug zakacen kao ide da ugaruje ostalo mu nesto da zavrsi... odvede nas u njivu neku u blizini kuce,ja krece njive nisam video, tamo ide u svakoj brzini bez problema... kako sam ga skinuo sa sleparice problemi nastaju.. odem da orem ide 30-35 m bez problema i onda pocne da iskace i eto... otvaran traktor,navarivao viljuske,ivice na sinhronu zupcanika, pod orugu od kuglice koja bravi viljusku poturen srafic m6 da opruga dobije vece opterecenje i eto ga sada kod mene na panjevima
 
ovo su mu bili felteri goriva
33a1458415a2eb9e41952248c57f6e1a.jpg
9f71009cc5997863fb66910250b314c2.jpg
5d76cee96db6f31b33f4abac89513072.jpg
6b2a29e21342f5388176e50261b07024.jpg


Sent from my I4312 using Tapatalk
 
A filteri goriva.... nemam reči. Stavi kvalitetnije filtere od tih Cav, npr flitgard, donaldson, kupers fiam.... Ovo je pravi primer kako ne sme i drugi filter da izgleda tj da bude toliko prljav.
 
Staro motorno ulje, kolega. Vidi se da je prethodni vlasnik bio neotkriveni talenat za uništavanje traktora.... Sipati ulje u rezervoar a u menjač nihc. Nek se hladi i podmazuje vazduhom.
 
Ja mislim da neko hoće namerno da upropasti traktor, ne bi ovako mogao da uradi.Ovo je kao u horor filmovima.Ko još stavlja prerađeno ulje u rezervoar...?
 
Ajd prvi filter I nekako al kako drugi moze ovako da se napuni

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh