Massey Ferguson

@Same.
Moguće .Kod Poljaka na sajtu stoje dimenzije ležaja ,koje nisu iste kao kod ovog koji je bio i koji je ponovo stavljen :sta:

Kolega dali si poručivao šta iz Poljske od delova ikako to stiže do nas. Mene interesuje dali ima neko neki kontakt za delove od Clas kombaja.
 
Nismo ništa poručivali .Ukucaj br kataloškog dela u pretraživač i izbaciće prodavnice delova iz svih zemajla.Znam da neki idu u RO po delove za class.
 
Skines poklopac birača brzina, unutra imaš osovinu koja ide od birača brzina do viljuske sinhrona. Tamo gde ulazi birac brzina imaš dva imbus srafa, odvijajuci jedan a pritezajuci drugi pomeras napred ili nazad, tako se steluje viljuska da ulazi sinhron skroz u 3 ili 4 brzinu, ali pošto tebe zeza i jedna i druga br, sumnjam da je do toga,mislim da je sinhron
skinuo sam poklopac menjaca,ostetio sinhron i oborio ivicu na zupcaniku... gde uzimate delove i jel komplikovao rasturiti menjac?
 
Ima li ko katalog za mf 1114?
Odi na Rutracker sajt (nadji ga na guglu, moras da se registrujes da mozes da pretrazujes), i tamo trazi ovaj torrent "Каталог запчастей техники MASSEY FERGUSON ", ako ne mozes da se snadjes, javi mi na PP da ti posaljem direktno torrent link (mislim da je zabranjeno da se share-uju takvi linkovi na forumu ovde)
skini torrent, imas uputstvo kako se instalira, ne znam dal ima na njemu bas tvoj model, ali ima svasta, naci ces nesto sto ti treba valjda...ako imas neki problem, javi...imam skinut taj katalog, ali me mrzi da ga isntaliram, ali ako ne budes uspeo, intaliracu kod sebe, i onda cu da ti potrazim za MF 1114...

p.p.
instalirah ga i proverio sam, ima tvoj traktor, i ovo je katalog delova, nadam se da ce da ti vrsi posao...
 
Poslednja izmena:
Odi na Rutracker sajt (nadji ga na guglu, moras da se registrujes da mozes da pretrazujes), i tamo trazi ovaj torrent "Каталог запчастей техники MASSEY FERGUSON ", ako ne mozes da se snadjes, javi mi na PP da ti posaljem direktno torrent link (mislim da je zabranjeno da se share-uju takvi linkovi na forumu ovde)
skini torrent, imas uputstvo kako se instalira, ne znam dal ima na njemu bas tvoj model, ali ima svasta, naci ces nesto sto ti treba valjda...ako imas neki problem, javi...imam skinut taj katalog, ali me mrzi da ga isntaliram, ali ako ne budes uspeo, intaliracu kod sebe, i onda cu da ti potrazim za MF 1114...

p.p.
instalirah ga i proverio sam, ima tvoj traktor, i ovo je katalog delova, nadam se da ce da ti vrsi posao...
nece da mi prihvati registraciju
 
Kad se skinuo poklopac sastrane:
81243370_460853364862295_7958951875573710848_n.jpg

I završilo ovako:
82906194_722888961569972_2726613889981612032_n.jpg


Jako slično kao i na ovome gore 6180..
Puknuta bila cijev od podmazivanja getriba i nije mazalo kaktreba,puknuli zupčanici,oštetilo osovinu,puknuti sinhroni,lamele slabe,damper loš..
Radit če se cijeli mjenjač kompletno..
Auu, loša sreća... Jel puno love popravak?
Kaj nije trebal neki senzor javiti da je pritisak u mjenjaču preslab, ako podmazivanje nije radilo kako treba?
 
mealy
Pošalji mu link od toorenta za skidanje.Ne mora da se registruje.
posalo sam vec sinoc...ako jos nekom treba nek se javi..ima dva torrenta, jedan je sa delovima, gore sto sma napisao, a drgi je neki "EPSILON - каталог запчастей MASSEY FERGUSON", cini mi se da je i to katalog delova, nism drugi probao... elem, ko hoce link, nek se javi na PP
ima i jos par marki (JD i slicne, mada neke i nisam video) pa recite kome za koju marku treba, potrazicu, i poslacu magnet link na PP ako ima (ne mogu da vam saljem torrent fajl link, zato sto ne mogu da ga attachujem na poruku, to moze na mail samo, a ako vam dam link sa sajt, treba vam da se registrujete da bi ga download-ovali)..
u najgorem slcaju ako vma je problem instalacija i sve, posalcu TIFF slike strana koj vam trebaju, ali tu su brojevi od 1 do 100 na primer za delove, u bazi podataka se nalaze tacno kodovi za narucivanje (mozda moze i to nekako da se kopira) videcemo sta moze..
 
Poslednja izmena:
Epsilon je takođe katalog ,sadrži katalog delova za MF ,Fendt...............ali je zaključan.Ključevi se kupuju na pola godine ili ih dobijete od nekoga.
Pre par stranica je Momo postavio link do Epsilona na netu .
 
instaliram ga trenutno, ovaj sto sam ja naso (2.0.68 verzija sa update-om iz 2012te) pa ako uspem, videcu jel moze sta od njega da se izvuce... vidim da se kljucevi menjaju, ima ih tamo nekoliko, videcemo jel fukncionise crack sa datumom, ako ne, naci cu neki nacin da proradi...
ovaj prvi radi sigurno, on je smao za MF, a za Epsilon i imam samo MF knjige cini mi se, nemam za ostale AGCO (mada ima enki drugi link za Fendt, pa mozemo i to da probamo ako nekom treba)

p.s.
proradio epsilon sa kljucem iz 2017te...vratio sma datum na 2017tu tako da ko hoce moze da ga isntalira, jeste malo cimanje oko svega, ali izgelda da radi
 
Poslednja izmena:
Uradili smo glavu motora MF 3120 ,stegli je po uputstvu.
Pitanje za poznavaoce motora .Da li posle određenog broja sati rada treba doteći glavu i kako ?
Evo kako je to izgledalo.
 
Ukoliko se glava steze na stepene, nema naknadnog dotezanja!

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Prvo smo dotegli na 11kg pa posle po uputstvu prema dužini šrafa na stepene kratki 150 ,srednji 180 i dugi na 210 stepeni .Zato me i buni dotezanje.
 
I moje iskustvo je bilo takvo da naknadnog dotezanja nema ( mada je preporuka V. Reinz-a da se čelične glave dotežu naknadno, a alum. ne. E sad....)
Sve dok nisam kupio YTO-a. Mamu mu pirinčanu hebo me ko kauboj konja. Produvo mi prvi put na 800 rs (fabrički tri vijka bila nedovoljno zategnuta) pa na 1800 rs opet (nijednom naknadno dotezano). E onda sam na 1800rs dotegnuo vijke glave malo više i sad je valjda dobro. Mada uskoro se bliži magična cifra 2800rs.... o_O
 
Nazad
Vrh