Massey Ferguson

cika_jova

Član
Učlanjen(a)
9 Maj 2010
Poruka
3.262
Jel sami radite ili placate majstora.? Koliko ce ruke da izadju?

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.496
Sinoć je sastavljen ,pojavio se problem koji je danas rešen.
Problem je bio u nemogućnosti pumpe kvačila da protera vazduh.Kada smo oslobodili cevi , ulje je procurelo ,kvačilo je proradilo.Provozan je nekoliko krugova oko ulice , da bi sve leglo i radilo normalno.Momentalno sve radi bez ikakvih sumljivih zvukova.Ima dva snimka koji su napravljeni dok ulje nije "popunilo" praznine u menjaču.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.496
Više faktora .Kvaren je zbog reverzera ,pošto nije hteo da menja napred nazad.U njemu nije bila originalna viljuška .Jako teško se ubacivao u brzine ,problem su bile lamele ,treba ih 5 a ovde ih je bilo 6.Jedan sinhron je bio polomljen ,verovatno je dobio "lufta"pošto smo našli podloške koje nisu bile original.Šta je od toga uzrokovalo oštećenje zupčanika od 1 i 2 brzine ,ne znamo .Možda delovi sinhrona ,koji se polomio.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.496
Komšija je njegov MF 6180 kupio početkom 2012 ,ako se dobro sećam.Tada smo u JK gledali MF 6180. Da li je moguće da stoji od onda tamo ?

Tomislav n

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2017
Poruka
848
Imam nekog posla ovih dana u Ns pa sam mislio da idem da pogledam,inace u potrazi sam za nekim Reno-om 110-130ks,ima ih za 10k...

Vrh