Massey Ferguson

Kolege treba mi pomoc traktor podize tanjiracu a nece plug ,podigne ali samo pod punim gasom radio letos super sta moze biti
 
ulje zamenjeno i filteri 130 casova rada od zamene, dali ista pumpa podize poluge i tanjiracu inace radi se o mf 6160
 
nelogično jer je tanjirača teža od pluga,nek provjeri nivo ulja,filter hidraulike za početak
Verovatno se radi o vučenoj ne o nošenoj tanjirači.@dracani@ pogledajte na 54 strani sliku od @Ratko Pa@ i ako na vašem traktoru. to jest hidrauličnom ventilu postoji dugme za prinudno dizanje probajte na njemu jer se tada otvori ventil ručno i ako pumpa valja trebalo bi dići.
 
Poslednja izmena:
menjao sam ventile *spojke za kipovanje* posle toga problem do tada radio super jedino sam primetio da fali parce gumice od tih ventila
 
Pumpa 90% , a trebalo bi da je tu tandem pumpa , znači 2 u jednoj. Malo je nelogično jer bi trebalo da su na jednoj pumpi poluge , vanjski izlaz i kočnice prikolice , a na drugoj sve ostalo : volan , kvačilo, kardan , mjenjač,....
Najvjerovatnije mu je dosta lakše dići klip tanjirača nego plug pa je zato . Trebalo bi mjeriti pritiske .
P:S : Napisao sam prije ovog tvog zadnje posta , nego zašto si mijenjao spojnice?
 
Ima u mojoj blizini dva komada, ljudi ih uzeli nove '97. Za jednog znam da je rastavljan na pola, neka glupost, a ovaj drugi radi bez greske.
 
Slika hidraulične pumpe na traktoru MF 6160
mf6160.jpg
 
stare spojke su mnogo prosipale ulje kada koristim vucnu tanjiracu pa su zamenjene novim ali nasim
pitanje za panonstiba dali ovaj katalog ima preveden na srpski posto imam jedan na engleskom
 
Pumpa na MF 6160 sa slike koju je panonstib postavio liči na pumpu koja je kod mene zamenjena a novu smo kod Dereka platili 500 e pre tri -četiri godine .Ugradio ju je čovek iz njegove firme.
Ovako izgleda


 
Nazad
Vrh