Massey Ferguson

Ja bogme taj sistem koristim od prvog dana kad mi je stigao traktor jer jako mnogo znaci u transportu.

@kiraj

Otkud to da nisi poceo to ranije da koristis?
 
@kiraj

Otkud to da nisi poceo to ranije da koristis?
Nisam znao zašta služi taj prekidač.Znao sam da ima sistem za ublažavanje udara na polugama hidraulika ali sam mislio da radi automatski.
Nedavno sam na nekom forumu pročitao da taj prekidač služi za aktiviranje tog sistema .
@ Momo, kod mene nema ležećih policajaca ali kad je zamrznuto kao jutros, svaka grudva je kao ležeći policajac :osmeh:
 
Po katalogu to izgleda ovako,prva slika je pozajmljena .
98885806.jpg

Kontrolna lampica je u samom prekidaču.


 
ovako to kod 61 serije izgleda
Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 15:48 ---------- Prethodna poruka je at 15:45 ----

i senzor

---------- Poruka napisana u 15:50 ---------- Prethodna poruka je at 15:48 ----------


Uploaded with ImageShack.us
 
Vlasnici MFa 80ih i 90ih godina sa ehrom pitanje. Kada dignete poluga do max na prekidač sa bilo kojim priključkom , kolko otprilike još dodatno možete dić kada se prekidač stavi u neutralno a držeći zeleno dugme gore?
Recimo gledano na nekom priključku il gledano na onim graničnicima za aut, kuku , kolko još cm?
Pitam jel nisam siguran dal je tolka razlika normalna il kod mene nešto nije u redu . Baš oni senzori na slici gore su za položaj poluga pa možda nešto u vezi njih.
Kod mene se recimo gledano na graničnicima automatske poteznice gore može dić još 3-5cm otprilike.
 
Kod nas je kidanje zuba na vreme sprečeno ,pošto je matica dotegnuta .Dva puta je uhvatio 2 brzine ali se nije silovalo ,nego je polako izubljen.

kiraj, jesu li neki simptomi prethodili tom uzubljivanju dvije brzine? dali se mjenjac drugacije ponasao i kako se osjetilo to uzubljivanje?


Vlasnici MFa 80ih i 90ih godina sa ehrom pitanje. Kada dignete poluga do max na prekidač sa bilo kojim priključkom , kolko otprilike još dodatno možete dić kada se prekidač stavi u neutralno a držeći zeleno dugme gore?
Recimo gledano na nekom priključku il gledano na onim graničnicima za aut, kuku , kolko još cm?
Pitam jel nisam siguran dal je tolka razlika normalna il kod mene nešto nije u redu . Baš oni senzori na slici gore su za položaj poluga pa možda nešto u vezi njih.
Kod mene se recimo gledano na graničnicima automatske poteznice gore može dić još 3-5cm otprilike.


imam 3080 i imam isti ovakav nazovimo ga problem. na vanjskim komandama mogu podici tih nekih 3-5cm vislje nego na prekidac u kabini i katkad mi ta visina fali. jednostavno ne digne prikljucak dovoljno visoko. a nemam u kabini komande kao na blatobranu da mogu iznutra podici do kraja.

prije njega sam imao 3050 i na njemu nisam primjecivao taj problem.
 
kiraj, jesu li neki simptomi prethodili tom uzubljivanju dvije brzine? dali se mjenjac drugacije ponasao i kako se osjetilo to uzubljivanje?
Jedini predznak je na ručici menjača.Teže se šaltalo iz 4 u 3 brzinu kao i promena iz brzih u spore (ista ručica).Kad je uhvatio prvi put (sin je vozio) šaltao je iz 4 u 3 ali se traktor već zaustavio.Pri pokušaju da krene osećao se velik otpor na motoru a traktor se nije pokretao .Tada smo cimali ručicu i lupkali po osovinici koja ulazi u menjač te se osetiloo da je izubio.Nekoliko dana sam orao bez problema ,samo sam obraćao pašnju na šaltanje u prevozu.
Meni je uhvatio u promeni iz brzih u spore ,tada je traktor bio jako nagnut pošto sam probao da zatrpam kanalčić koji je kopan u proleće.Tada sam oko pola sata lupkao i cimao i uspeo sam da ga izbacim iz brzina ali nisam mogao da ga ubacim ni u jednu.Posle sam oslobodio birač od ručice ovde,


i rukom polako cimao osovinicu koja ulazi u menjač dok nisam našao pravi položaj.Posle sam uzorao još jednu parcelu i oterao ga kod majstora.Nakon dotezanja dotične matice ,za sada sve funkcioniše .
Malo opširnije sam pisao ali je poučno .Ako imate slične simptome dotegnite tu maticu.
 
kod mene dok usaltam u 1. brzinu, ako povucem malo jace mjenjac kao da ode predaleko i zacvika u tom polozaju. zasteka. moram ga ili prilicno jako lupiti naprijed ili krenuti pa se pri tome sam vrati u normalan polozaj 1. brzine.
prva brzina mi je desno i prema vozacu. dakle ubacim u brzinu i mogu jos povuci k sebi recimo 2-3cm i u tom polozaju mjenjac kao zablokira dok ga ne izbijem ili dok ne krenem.
dali se to nekome desavalo?
 
..ti.. , kod mene postoje i unutra ta dugmad kao na blatobranu tako da nije toliki problem al ipak.

@kiraj , dotezanje te matice sam često nalazio još davno i na stranim forumima, izgleda da je ona (j..o joj pas m..) mnogima zagorčala život. Nego do nje se dodje kad se raspolovi traktor ili je iza onog dekla?
 
Nazad
Vrh