Massey Ferguson

Univerzalno ulje (STOU) za motore, transmisije, hidraulične sisteme i kočione sisteme poljoprivrednih traktora i mašina.
Konkretno u 3095 15w 40 MHT . moze i od proizvođača Mobil
 
Kaže Grbić da za ove stare IMT ide samo ovo ulje i da se ne sipaju druge kombinacije.
Takođe da bi u rezervoar pored evro dizela trebalo obavezno dodati i malu ulja, u nedostatku staog D2 i to isto ulje kao što ide u motor, jer jedan deo se ne podmazuje ako ide samo evro dizel. Tako kaže...
 
MF6180

Kada se dignu poluge gore, čuje se pumpa da još zuji. Bar mislim da bi trebalo da se ugasi.
Verovatno senzor polozaja zeza ili gubi polozaj.
Gde se on nalazi? Kako ga najbolje ispitati?
 
Ne verujem da je prljav ,možda treba da se našteluje .Imam servisno uputstvo za seriju 6100,ako ti treba pošalji mi meil da ti ga prosledim.
 
Komšija je imao problem ali njemu nije hteo da podigne poluge .Desilo se da se pomerila osovina br 5 ,gde se nalazi ekscentar 21 ,pošto je puknuo šraf 1 ,te senzor položaja 11 nije "klizao " po ekscentru.

 
Imam "problem" koji nikako ne mogu da rešim, niti mogu da nađem logično objašnjenje. U pitanju je visina dizanja hidraulike, na EHR-u je podešena maksimalna visina poluga, ali ne diže hidrauliku skroz koliko može, pogotovo mi je nezgodno sada u spremanju. Kada dižem hidrauliku preko blatobrana, podigne mašinu 10-20 cm više nego preko kontrolne table za hidrauliku.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Točno tako je bilo i kod mene na Claas-u, on dijeli stražnji kraj sa MF-om. Serviser je spojio senzor visine na voltmetar, nešto prčkao oko njega, i sve je proradilo kako treba.
 
Kod mene na D.F kada se podigne neka teška mašina skroz do kraja hidraulik kao da propadne nekih desetak cm i onda tokom vožnje nema da skače već pliva i ublažava udare.Možda je to i kod tebe uključeno samo ne znaš.
 
Na MF3120 mora da se uključi ublaživač udara na hidraulici da bi radio .Kada dignem RD+sejalicu i uključim ublaživač ,skoro da pipne zemlju koliko duboko propadne.
 
I meni se cinilo da Silver ne dize plug u potpunosti gore, kao da klip ima jos prostora a max visina je podesena na najvise.. Takodje sam primetio ovo sto kaze Matic da pri vecoj brzini na asfaltu naletim na neravninu i zaljuljam se malo plug padne malo dole i onda se drzi tu mada se nisam usudjivao da ga drzim tako nisko vec malo malo pa pritisnem dugme za gore da ga vratim na gornji polozaj..
 
Gde je taj ublaživač udara? Ja u transportu zaključam hidrauliku i prekidač za dizanje i spuštanje ostavim na sredini, u neutralnom položaju.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh