Massey Ferguson

fcifjb.jpg
2gw8185.jpg
jh8nqs.jpg
1zlw1e9.jpg
302m555.jpg
2rcx6ow.jpg
6hklfm.jpg
i36pgw.jpg
2lcqm1v.jpg
2eed2z5.jpg
16205kk.jpg

Sta mislite za ovaj traktor. Potrebna su mi vasa misljenja. I koja je razlika izmedju ovog i serije 30.. koji imaju dosta elektronike. Ovaj ima 3660r.h. dok naprimer traktor iz serije 30.. poklapa se u cenu ovoga ali sa 7000r.h. Unapred vam hvala.
 
Trazi za njega 15000f . I oseca se da oce da spusti cenu. Sutra mu dolazi jos neko da ga vidi. Pitao me koliko ja nudim , a ja sam mu odgovorio recicu mu za neki dan. Brzine mu idu isto kao na nas 539, samo sto ima jos jednu rucicu za polu brzine. Kakav je to menjac da li je dobar ili nije kada se uporedi sa menjacem na maseju koji stoji sa strane.
Ne bi trebao da ima vise sati jer motor mu josuvek nigde ne propusta ulje. Obicno oni kazu kad zamene sat. Ovaj je 85to god :ppozdrav:
szbo9h.jpg
 
Za taj menjac nisam vuo nikakve zamerke. Motor mu je Perkins A6.354 ili A6.372 sto znaci da je isti motor kao IMR S46 (kombajn ZMAJ 142, IMT 5106) tako da ni to nije problematicno. I da ima toliko radnih sati kao sto pise a moguce je samo da je slabo odrzavan opet je puno para za njega jer ima dosta godina!
 
Meni tj. mome bratu najvise treba traktor zbog prednjeg utovarivaca, a ovaj ga nema. Ima samo ovu prednju hidrauliku ( i to je ipak nesto). Napomenuo sam ja njemu da za tu cenu koju mi je on reko da ja mogu naci traktor i po garazama. Sve ostale koje sam zakacio na ovom sajtu ja sam slikao po garazama.I mozete se videti da je cena negde tu. I ja se slazem da je skup. Samo jedina stvar sto mi se dopada , a to je da nema elektronike, nema turbo i da ima mali broj radnih sati. A pozadi cilindri na hidrauliku su mu nesto tanji nego sto sam ja naviko da ih vidjam. :ppozdrav:
 
Pozdrav. Jedno pitanje. Jel ima neko od vas Maseja 133, i jel ima nesto dokumentacije o njemu, trebalo bi mi... Cuo sam da dosta delova pase od imt 533, ali ipak da nabavim neke prirucnike. Unapred hvala :ppozdrav:
 
...
Ne bi trebao da ima vise sati jer motor mu josuvek nigde ne propusta ulje. Obicno oni kazu kad zamene sat. Ovaj je 85to god :ppozdrav:
szbo9h.jpg

[/quote]
Prijatelju,ti si se bar nagledao traktora!Na tih 3660h dodaj jos dva puta toliko! Za te sate sto ti kazes,unutrasnjost traktora ne moze tako izgledati :nono:
 
Nisam neki strucnjak , al sticem iskustvo iz dana u dan, sve vece i vece. To je tacno da sam ovde vidjao raznorazne masine i traktore. Sve te moje avanture i putovanja, probe i gledanja , sve sam ja to platio. Ja vozim 30 000km godisnje auto i provodim bezbroj sati pred kompijuterom + redovno kupujem poljoprivredne novine. Prikljucne masine poznajem skoro odlicno, ali traktora se plasim jer ipak su traktori dosta komplikovaniji. Ja znam dobro da se pogadjam sa njima, samo i kod njih moze da bude neki izuzetak koji oce da laze.
Ovaj tip prodaje traktor jer kaze da je usao u zajednicu sa nekog komsiju i taj ima veci traktor , pa ovome traktor vise nije potreban. Ali ima jos jedna zanimljivost On zadrzava sebi internacionala koji ima 90ks i samo zadnju vucu. Kaze da je to traktor zauvek. Uz maseja prodaje i trobrazni plug.
Po nekada se mogu naci i traktori koji imaju i po 4000r.h. i da budu skoro skroz unisteni ( mislim na unutrasnjost).
Kako bi ja mogao da vidim da li mu je promenjen sat?
 
Ipak mu je tacan brojac, a to sto iznutra deluje lose. To znaci da mu nikada nije bilo menjano sediste i da nija ga gazda cistio pre nego sto ga stavio u novine. Vec sam dobio ponudu da ga menjam za onog 3065 cije sam slike zakaci( sto ima prednju hidrauliku sa kardanom i prednji utovarivac). Medjutim svi maseji serije 30.. nisu toliko pouzdani. A i meni treba traktor od 100ks a ne od 85ks. Videcu ako bi mogo da nadjem 1 prednji utovarivac za njega. Jer ni ti utovarivaci ne isu svi iste visine pa ne mogu da se uklope na sve traktore. :cao:
 
Jedan lep i ocuvan traktorcic: Massey Ferguson 1007 '94 godiste, 90 ks, 7800 rh... :D
spexd2.jpg

28kjak6.jpg

dm5fgg.jpg

2hfmbme.jpg
 
Traktor lepo izgleda :D kazi mi gde se nalazi , po arhitekturi mislim da je Nemacka :sta:.

Ja sam cvrsto odlucio da kupim maseja 699 cije sam slike vec bio stavio na ovoj stranici. Za sada on mi je naj povoljniji i najmanji broj radnih sati ima.
 
Ako bih birao izmedju traktora istosnih proizvodjaca i ovog za iste pare, pre bih uzeo ovog ma koliko bio skup...
A komentari bi dobro dosli i na traktor a ne svuda se komentarise cena a na tome i ostaje :nono:
 
Cak i ja razmisljam kao 99% nasih kolega . Sve mi je skupo . Ispustio sam maseja 699 sa 3660r.h. za 13000chf. Ja zvao pre 2 dana da idem da se pogodimo da ga kupim, kad seljak kaze ja sam ga vec prodao. A sa tako malu satnicu i za oe pare malo je teze naci traktor. Ipak ja trazim traktor sa utovarivacem. Pa me je i to malo usporavalo da idem i da ga kupim. :ppozdrav:


A ovaj masej 1007 jeste da je za nas skup. Ali mi moramo da svatimo da su takve cene u svim evropskim zemljama. A traktor izgleda ko nov, cak i ono sto pise 40 na njega i to mu dodje kao jedna opcija. Pa se ipak sve to placa. Mi smo se navikli da uporedjujemo strane traktore sa traktorima iz Rume. Traktori iz rume su ovde na zapadu stajali u red pred otpad ili topionicu gvozdja. Pa se nasli nasi trgovci koji su ih kupili, malo namazali i premazali. I sad cekaju nekog postenog seljaka koji je jedva stigo do cifre od 10 000e. I resio da kupi traktor. Ja razmisljam ovako : bolji je nov Fijat punto nego mercedes star kome je sat vracen na 200 000km. Bolji je nov Belorus nego Fendt iz rume. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Samo fiat punto za automobile nije isto sto i rus za traktore! A treba i naglasiti da i taj fendt je IZ RUME. Tu je caka... Svi mi bi jeftino a dobro a toga nema, ako hoces kvalitet moras i da ga platis... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh