Massey Ferguson

E sve me pitaj,al to ne...svaki put mi prodje jeza kad se setim...isuvise...ali traktor je uradjen za sebe.Malo ironije-sad bar znamo da nema ni jedan zapeko sraf...
 
Dvojica poznanika su radili full remont na 8160 traktorima.Jednog je izašlo 16.500 eura a drugog 12.500 eura kod Dereka.
 
Ipak ne vazi ono pravilo, Massey najeftiniji sa delovima :osmeh:
No, zavisi opet koliki je kvar kod mene, mozda nije toliko opasno, ali cisto sumnjam. Ali popraviti se mora, nije resenje ostaviti ga u cose
 
Jel si zvao Mikicu iz Zabara? 0658418857 odrzava MF kod mene u okolini... jel moze neko da posalje spisak brojeva majstora za MF nije bitno odakle su...ili neka javno objavi tabelu sa majstorima i telefonima tako da to bude svima na dohvat ruke? Mislim da bi nam svima pomoglo. Evo sto ja znam brojeve..Dragan Nis 063453781
Mile Lacarak 0631010704 I gore navedeni Mikica

Послато са Tab2A7-10F
 
Maticu
na prvom 3070 pre 7-8 godina menjac mi je radio Mile iz Maseya ( Lacarak ). Nisam ni na jednom vise radio oko menjaca.... ako mislis na majstor Peru iz Besenove on mi radio oko motora na 3060 i odrzavao mi 3095. e sad ni sam neznam dal on mozeoki menjaca slozenije kvarove da radi...
uglavnom i sad mi odrzava Agrotrona po meni majstor za pohvalu i svaku preporuku. Sta da radim kad u Macvi mi nemamo majstore za te strane traktore pa moramo sa Sremcima da "patrgamo" :ppozdrav:
 
Treba računati dali vredi ili ne. Ali npr. ako uzmeš neki 3080 3090 ili neki takav može se naći za malo preko 10.000e i da uložiš 13.000-14.000e to je neki max i imaš bukvalno nov traktor opet izađe jeftinije od novog rusa od 105ks koji je sad najeftiniji na tržištu.A ima da sahrani 3 rusa a pri tom da ga voziš sa uživancijom. A kod rusa kad sastaviš par dana po 14-15 rč na dan nije ti sve jedno.
 
Pa,ako gledamo cene takvog traktora...cena novog je bila oko 100 000(bar tako vodi jedan sajt)polovan u prosecnom stanju se moze naci za 20 000...i da se ulozi jos 10 000 da se pretrese,opet po meni bolja solucija od traktora mladjeg par godina(iste snage),ali opet u upitnom stanju...mozda gresim,ali ja tako gledam na to.
 
Ovaj moj je jako lepo ocuvan, 3600 sati ima. Sluzio je bas odlicno, sad eto nasla se neka remetka.
Nekako mi se cini od kako sam zamenio ulje u hidrulik da je sve pocelo, a bagi u Masseyu direktno kupio u Austriji koje su mi i rekli. MF Power HC Plus 10w-40
 
Aco ne zanosi se sa tim satima...ja sam sa novim traktorom za 7 godina napravio toliko sati,a da pritom pored njega ima jos par traktora koji rade sa njim.8160 98'na satu stoji 8100,pa tesko da je tako.
 
Zar ti stvarno vjerujes da bi se na takvom traktoru mjenjac pojeo za tako malo sati!?
 
Treba računati dali vredi ili ne. Ali npr. ako uzmeš neki 3080 3090 ili neki takav može se naći za malo preko 10.000e i da uložiš 13.000-14.000e to je neki max i imaš bukvalno nov traktor opet izađe jeftinije od novog rusa od 105ks koji je sad najeftiniji na tržištu.A ima da sahrani 3 rusa a pri tom da ga voziš sa uživancijom. A kod rusa kad sastaviš par dana po 14-15 rč na dan nije ti sve jedno.

Nikad ne moses od babe da napravis djevojku, to je utopija, trakor se trosi na svim pokretnim dijelovima, a sve ne mozes promijeniti , zato postoje otpadi gdje to rjesavaju. A ovi traktori (3080/3090) su vec pomalo muzeski eksponati i ne kostaju ni priblizno koliko si ti naveo , davno je to bilo kad su ih vec prestali proizvoditi.
 
Nazad
Vrh