Massey Ferguson

Imao je 3100 kad smo ga uvezli, 92 godiste je. 2008 smo ga kupili.[/QUOTE]
Moj prvi Massey Ferguson 3060 bio je 95 godiste, kupljen 2010/11 u Francuskoj i imao je 10800 radnih sati...
 
Ta serija nema veze sa masejem . Dovoljno je obići okolo i ući u kabinu da se vidi kolko je to siromašno , jednostavno nema ništa što bi se očekivalo od traktora tog godišta. Izgleda da je tako kod svih "malih" traktora renomiranih proizvodjača (ispod 200ks) u zadnje vrijeme . jednostavno popunjavaju rupe u svom asortimanu tao što uzimaju jeftine proizvodjače i ofarbaju u svoju boju . Na kraju će ostati jedino Kubota kao firma koja prati trendove i kvalitet ali kod malih traktora.
 
Zar ti stvarno vjerujes da bi se na takvom traktoru mjenjac pojeo za tako malo sati!?

Moze i te kako... Trebao sam kupiti prije 2 tjedna mf 3080 s kvarom na mjenjacu. Problem je taj sto nitko ziv ne cita upute koje se trebaju dobiti uz traktor pa su ovaj mjenjac saltali iz A u B grupu u hodu sto MASNIM DEBELIM slovima pise u knjizi da se ne radi. Takodjer ta rucka mora biti ili u A ili B grupi kad se traktor gasi, niposto u leru i ler na toj rucki se ne smije "klimati" da se provjeri je li traktor u leru ili nije.

Mjenjaci na modernim traktorima se i te kako trose jos pogotovo sto su ovdje ljudi navikli na IMT pa "ko je vidio mjenjati ulje u mjenjacu, bacanje para" ili kad ga i zamjene sipaju nesto sasvim bez veze i onda se taj precizno konstruirani mjenjac sruni pa krece prica kako su traktori losi.

Sto englezi cesto znaju reci: "Najcesca greska se nalazi izmedju sjedala i volana"
 
Ta serija nema veze sa masejem . Dovoljno je obići okolo i ući u kabinu da se vidi kolko je to siromašno , jednostavno nema ništa što bi se očekivalo od traktora tog godišta. Izgleda da je tako kod svih "malih" traktora renomiranih proizvodjača (ispod 200ks) u zadnje vrijeme . jednostavno popunjavaju rupe u svom asortimanu tao što uzimaju jeftine proizvodjače i ofarbaju u svoju boju . Na kraju će ostati jedino Kubota kao firma koja prati trendove i kvalitet ali kod malih traktora.
Tako je ovaj nema veze sa Masseyom to je Valtra A.

valtra-a-95n,201521172731-1.jpg
 
Aco stvarno lep traktor ovako sa slika i ja bi reko da sati štimaju.I bolje da nemaš AB taj menjač od 32 brzine puno više se kvari od 16 brzinskog.:ppozdrav:
 
Ta Valtra sto ste okacili i taj Masey sa oglasa imaju strasno slicnosti sa Hattat-om. Meni tu gledano ovako po slikama, deluje da su oni samo masku zamenili. Hattat je Perkins motor, a ovde je Sisu, menjac je isti, i uopste izgled je isti kao Hattat.
 
Aco, ako ti ne bude problem da nas obavijestis sta je sa traktorom kad ga bude majstor otvaro.
 
Je l' se meni čini ili je ovo dosta povoljno? https://www.polovniautomobili.com/traktori/9468586/massey-ferguson-4445
Kako su se ovakvi modeli ili slični ovima pokazali? Imaju li neku manu da im nesto cesto riknjava i sl.? Za transport i povrsinske radove mi deluje kao dobra opcija. Ili grešim?

Ovo je MF made in BRASIL,pravljen za njih sa siromasnom opremom,jedina elektronioka je dugme za ukljucivanje prednje vuce.Nije los traktor,ima jedan kod nas u selu od 120ks,neznam tacnu oznaku.Ova cena mu je malo manja nego sto je placen nov ako je kupljen kod nas
 
Moze i te kako... Trebao sam kupiti prije 2 tjedna mf 3080 s kvarom na mjenjacu. Problem je taj sto nitko ziv ne cita upute koje se trebaju dobiti uz traktor pa su ovaj mjenjac saltali iz A u B grupu u hodu sto MASNIM DEBELIM slovima pise u knjizi da se ne radi. Takodjer ta rucka mora biti ili u A ili B grupi kad se traktor gasi, niposto u leru i ler na toj rucki se ne smije "klimati" da se provjeri je li traktor u leru ili nije.

Mjenjaci na modernim traktorima se i te kako trose jos pogotovo sto su ovdje ljudi navikli na IMT pa "ko je vidio mjenjati ulje u mjenjacu, bacanje para" ili kad ga i zamjene sipaju nesto sasvim bez veze i onda se taj precizno konstruirani mjenjac sruni pa krece prica kako su traktori losi.

Sto englezi cesto znaju reci: "Najcesca greska se nalazi izmedju sjedala i volana"
Da li to vazi i kad se prebacuje iz C u D ? Ja samo te dve grupe imam.
 
Nazad
Vrh