Massey Ferguson

Posto sam stari pred filter zraka zgazio, danas kupljen novi..
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Jel moze neko da mi nešto kaže MF 130?Kako se pokazao,gde delove naći itd?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
seriju 3 nemoj niposto da uzimas,to sam cuo od dosta ljudi!bolje uzmi fenda 307,308!
ja nikada nebi uzeo maseya i hurlimana!
 
Montoya placen je 16 evropski u Hrvatskoj kod Jakopica.. Zmaj jesi samo cuo ili si imao iskustva pa kazes da ne treba kupiti seriju 3xxx? Daj mi par razloga zasto da se ne kupuje?
 
nisaam imao,al sam cuo od dosta vlasnika serije 3!nadavali su se lijepih para na popravke!a znam koji su prodali mf i uzimali same,kubotu..sto bi mijenjali mf,ako su zadovoljni!
 
realno da se valjano odradi mjenjac na takvom traktoru kosta pofino. ali ja mislim da vrijedi. svidja mi se ta serija puno, sjedio sam u jednom 3065 u toku nekoliko radova i nemam zamjerke na traktor kako se ponasa itd ali je preskup za moj dzep i ne isplati se meni. a to ne znaci da ne valja.
 
Cek drugi traktori se ne kvare, samo se Massey kvari? Ovo mi je drugi Massey serije 30xx, na ovom drugom mijenjao sam i ja hidraulicnu pumpu zbog svoje greske jer nisam promijenio filter. Znaci trebao sam ga i ja prodati i kupiti drugi? Drugo je to sto ljudi kupuju od svercera sve i svasta sto ovi uvezu. Imam tu srecu i mogucnost da svaki svoj traktor i masinu licni sam isao kupovati u Evropu. E sad sto smo mi takvi ljudi pa bi da vozimo Massey a da ga odrzavamo kao Imt, pa kad nesto ode onda ne valja Massay, ne ide to tako..
 
ako odgovaras na moj post, ja ti mogu napisat da ne mislim da ne valja nit da se kvari nego je nerentabilno da JA kupim traktor od 20 hiljada sto drzim 5 krava i nekoliko svinja. moj 560 podmiri sve moje obaveze tako da mi bolji trenutno ne treba.
 
Mislio sam na Zmajev post, posto kaze da su kupovali druge traktore, tako ispade da se samo Massey kvari, ali nije ni bitnoo.. Svako zna sta je za njega najbolje... :ppozdrav:
 
Kako god bilo MF je traktorcina.Retko ce se naci traktor od dvdestak godina da mu nesto nefal pa niko ga nije kupio da mu stoji.Problem je sto te traktore iz uvoza preprodavci nasmikaju i spakuju da sve bude ispravno neko vreme a posle kuku nama.
Ja sam kupio 6180 sa 10000rs to je bio traktor na kome je samo motor bio generalno sredjen i dobre gume , sve ostalo katastrofa,E a posto sam ga uzeo povoljno ulozio sam u njega 9000e delova .sve je pretreseno od trapa, menjaca,kocnica, hidraulike sreca pa nisam placao majstore posto sam sve sam odradjivao polako sem dynasifta i kosta me za sada 19000e.
Taj mi je traktor jesenas odradio posao bez greske .Problem mi je to sto sam uvideo da je prevelik za moje potrebe jer sam uzorao za 5 dana 70 kj { 8h na dan }i spremio za psenicu 40kj za dva dana sa meni sta nekim prijateljima.I on je radio nedelju dana .Privatno nema posla .na prolece ima da spremi sve za jedan dan i da izvuce min djupre i opet u garazu.
Tako da ko kupuje tako nesto od 125 ks treba da zna stace mu i da ga uposli .jel takvi traktori mogu puno toga da urade .Verovatno cu ga prodati zbog toga ili menjati za neki manji
 
da sam na tvom mestu ja to nebih prodao jer taman si ga sredio i znas da si miran duzi niz godina pa neki konj viska nije na odmet a i ko ce ti verovati kad ga budes prodavao i uzeces ponovo neki traktor da ga sredjujes a i mucices se vise ovako laganica kod nas ljudi imaju traktore od 90 do 120 konja a rade do 20 h zemlje deset dana posla za celu godinu :ppozdrav:
 
Nema logike prodavati kompletno sredjen traktor da bi se uzeo neki manji kojeg Opet treba sredjivati. A ako se prekazi sa traktora od 120 na 90 tu se ne menja samo traktor vec I prikljuci sa kojima traktor radi. Uz pravilno agregatiranje traktora veci ce manje potrositi goriva I brze zavrsiti posao od traktora 90 ks, po jedinici povrsine ako je potrosnja u pitanju. Dalje na istoj povrsini koju obradjuje traktor od 120 I 90 ks veci ce svakako duze trajati, tj.radni vek ce mu biti duzi.
 
Kako god bilo MF je traktorcina.Retko ce se naci traktor od dvdestak godina da mu nesto nefal pa niko ga nije kupio da mu stoji.Problem je sto te traktore iz uvoza preprodavci nasmikaju i spakuju da sve bude ispravno neko vreme a posle kuku nama.
Ja sam kupio 6180 sa 10000rs to je bio traktor na kome je samo motor bio generalno sredjen i dobre gume , sve ostalo katastrofa,E a posto sam ga uzeo povoljno ulozio sam u njega 9000e delova .sve je pretreseno od trapa, menjaca,kocnica, hidraulike sreca pa nisam placao majstore posto sam sve sam odradjivao polako sem dynasifta i kosta me za sada 19000e.
Taj mi je traktor jesenas odradio posao bez greske .Problem mi je to sto sam uvideo da je prevelik za moje potrebe jer sam uzorao za 5 dana 70 kj { 8h na dan }i spremio za psenicu 40kj za dva dana sa meni sta nekim prijateljima.I on je radio nedelju dana .Privatno nema posla .na prolece ima da spremi sve za jedan dan i da izvuce min djupre i opet u garazu.
Tako da ko kupuje tako nesto od 125 ks treba da zna stace mu i da ga uposli .jel takvi traktori mogu puno toga da urade .Verovatno cu ga prodati zbog toga ili menjati za neki manji
Uzmi u zakup jos pedesetak hektara i problem resen.
 
Nazad
Vrh