Massey Ferguson

Kićo , trebalo bi na ozrakama , niplovima , na trubama poluosovina sa gornje strane .

Spasoje , mislim da ti "noviji" MF traktori imaju samo jednu , mislim nešto preko 1100obr brzinu kardana.
 
Našli smo one "sisice" na trubama, ispod naslaga blata, ali ništa nismo uradili. Pedala propada do kraja i nema otpora a ulje se ne pojavljuje. Svejedno Momo hvala na savjetu!
Sve se mislim punih je 5 godina da je 3635 kod mene a iza motora jos nisam nista diro i nedaj bože da moram.
 
Probaj da rastaviš pedale , pa kasnije kad ostoji drugi dan kad ga upališ ako jedna ne propada (pod uslovom da prvo nabodeš onu koja treba ) onda ćeš bar suziti od kog cilindra je problem . Ili nije nešto dobro posloženo ili stvarno samo neće da se ozrači . Pusti ga malo da se odmori možda će se samo riješiti.:osmeh:
 
Zna li ko kako se na MF 3080 luftaju kočnice? Mjenjali su gumice cilindra i sad pedale propadaju... a treba na tehnički, ja to nisam nikad radio na svom pa neznam.
Imaju cilindri unutar diferencijala, budu mislim po dvije gumice na cilindru. Ako ti je kocnica propadala i prije zamjene gumica na podpedalnim cilindrima, onda je do ovih cilindara u diferencijalu..
 
Danas smo merili pritiske. Na onoj ''kocki'' gde se odzracuje kvacilo ima 17bara. Medjutim kada se mota volan taj pritisak malo opadne, dok kad se smota skroz ode pritisak na nulu. Posle pustanja volana, pritisak se neki put vrati na 17bar, a neki put ne. Nesto izgleda zaglavljuje. Pitanje je sta?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Kako je proso kavar sa volanom sta mu bi
 
Kako je proso kavar sa volanom sta mu bi

Evo odgovora. :)

Evo i ja da se javim. Resen problem sa kvacilom na mom 8160. Problem je bio u pumpi. Nije imala dovoljan stendbaj protok pa je ventil prioriteta prilikom motanja volana uzimao ulje kvacilu. Dok na primer ukoliko se u isto vreme koristio i hidraulik i spoljni izvodi hidraulike sve je bilo ok jer je pumpa bila na punom protoku. Nema logike, ali tako je. Remont pumpe 800 evropskih novaca.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
ja merio danas pritisak u sistemu posto mi nesto volan tesko mota na leru a i kvacilo zeza kad se ugreje i ispada da je pumpa oslabila tako da ili nova ili remont nova od 480 do 550 e ne znam posto je remont i da li vedi remontovati
 
ja merio danas pritisak u sistemu posto mi nesto volan tesko mota na leru a i kvacilo zeza kad se ugreje i ispada da je pumpa oslabila tako da ili nova ili remont nova od 480 do 550 e ne znam posto je remont i da li vedi remontovati
Koji su simptomi kvacila?ako je nova oko 500,nije toliko ni strasno-jos ako si u pdv,tim bolje...verovatno i garanciju uz nju dobijes,dok za remont verujem da nije tako.Koji zahvat Maticu,brzina?prosle godine je vukao 4x38,u uslovima koji su bili katastrofa,i uvek je imao rezervu snage,pa se razmisljam da li ima snage za recimo 5x30(35) jer velike brazde na nasoj zemlji,preko 40 cm nisu bas pozeljne.
 
ja merio danas pritisak u sistemu posto mi nesto volan tesko mota na leru a i kvacilo zeza kad se ugreje i ispada da je pumpa oslabila tako da ili nova ili remont nova od 480 do 550 e ne znam posto je remont i da li vedi remontovati

Uzmi novu, jedino nemoj ako je neka nepoznata marka.

Vozio si traktor kod njega?Koliko sam cuo iz neke price,on ne radi teren.Koje plugove koristi taj Vas drugar Maticu,a odnosi se i na clana Zikabog?

Skinuo pumpu i odneo mu. Ne ide vise na teren. Imamo Kuhn MM123 3+1. Ove jeseni mu je na nekim njivama +1 bio visak. :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Zahvat je 4*35.Vuče on njega bez problema ali je taj plug mali za taj traktor a zemlja nije kao vaša Banatska.Komšija sa njegovim 8160 vuče IMT 4 brazde brzinom kao na trkama(bukvalno)a koliko je to tačno km/h ne znam jer se nisam vozio ni sa jednim prilikom rada.
 
Da Skrbic neradi po terenu. Ali je ok covek meni je radio menjac tojest ja ga skinuo i odneo kod njega dal je skup ili ne neznam. Njega sam i zvao za novu pumpu 550e a ima Profi agraru za 480e ali se ceka dve do ti nedelje kod njih sam uzeo nov hladnjak izasao me 590e dok kod svih drugih preko 900e
profi agrar je direktan predstavnik firme GRANIT iz nemacke i sve sto imaju na saitu mogu da naruce pogledajte GRANITWEBSOP tamo sam nasao i pumpu njhove proizodnje sa garancijom. Danas ako neodem do Skrbica po pumpu skidacu moju dole a treba i osovinu od ramena da skinem posto pravim novu pa da je premerim da dam da se struze nova.
bogami mene moj MF 6180 kostao jedno 6000e odkako sam ga uzeo ali jos nisam presao 17000e BRUTO sad sam sredio menjac trap prednji ,izvod prednje vuce,hladnjak, pumpa hidraulike, pretresao instalaciu sad jos samo motor za godinu dve jos ove godine malo estetiku po kabini i nista nediram vise, no stop mastan do usiju gore nego dok sam belorusa imamo na pocetku sam se cupao za kosu sad sam skalvirio ceo traktor kako sta funkcionise pa nekako ga resavam sam ali u sustuni lakse ga je raditi od belorusa i imt nekako su englezi na sve mislili kad treba nesto da se opravi sve je lako pristupacno e sad videcemo na jesen kad treba zapne jos ako dobije dobar plug onda cu a reci sta i kako jesenas je onako poderan sve zavrsio pa kad sam ga otvorio ispade da nista nije bilo valjano ali je radio
 
5+ , potpuno se slažem sa tvojom konstatacijom za starije MF , kad ih skužiš više nema nerješivih problema .To je ozbiljna firma i traktori su ipak ozbiljni i na sve se mislilo .
 
Danas gledao ovaj traktor. Mozda ce biti kupovine, ako prodjemo solidno sa psenicom...
img20150623104826.jpg
img20150623104731.jpg
 
Nazad
Vrh