Massey Ferguson

poz .Pa te ploce u dynasif menjacu nije mi jsno kako su pukle mozda iskivile ili sprzile jedino da centrala nije zakazala pa da su mu ostale dve brzine ukljucene recimo A i D ali i onda bi sprzio lamele pokrivio ili slicno ne znam remontovao sam moj menjac nedavo na MF6180 menjane su gumice lamele i jedna ploca u dynasiftu i srdjen reduktor pa mi je poznato kako to funkcionise mada nikad se ne zna A sto se tuce voznje pa taj traktor je predvidjen da funkcionise tako sa tim dynasiftom nevidim razlog ne koristiti ga to je ekstra stvar po meni a sto se tice D rezima pa on je i predvidjen za teze radove lamele od C i D su vece od lamela A i B ja u oranju koristim D rezim u trecoj sorohodnoj jedino sto je malo sporiji ali su zupcanici u trcoj naj siri i naj jaci pogotovo sto je moj menjac HEVU DUTY to jest ojacan pa trpi dosta toga
 
Kupio bih nekog massey-a, bez prednje vuce, sa uskim gumama, da ima jednom 70-80ks.
Koristio bih ga za lakse poslove, ali ponekad da odradi i neki tezi posao.
Pa me zanima da li on sa uskim gumama, moze da sprema sa spremacem 2,8m ili da vuce vucnu tanjiracu....
Mada mislim da se podudaraju i tockovi od imt 558 ili od 560.....
 
Pa znam da se rade, nego me zanima da li bi ovako moglo. Ja nesto planirao Deutz-a da ostavim za takve poslove, posto on ima gume 18.4 34.
A kakva je situacija u oranju, jel tu mogu uski tockovi ili?
 
Stroj samo takav..
Po kabini iznutra se vidi da je dosta očuvan.Isplati ga se kupiti,jedino malo provjerit motor i zadnji kraj traktora kako diše..
Mogu felne od IMT na njega..
 
Nesto se secam da je neko sa foruma kupio takav traktor. Znam da si pisao da je tih i okretan....
Koliko je bese on tada dao za njega, bese nesto povoljno bilo?
 
Dva pitanja za vlasnike Mf:
1:Kako,i da li je moguce iskljuciti prednju vucu da ne reaguje uopste...znaci bez onih opcija preko,ispod 4,6 i 14km...samo iskljuceno ili ukljuceno?
2:blokada prednjeg mosta-na koji sistem radi,da li pritisak u crevu postoji kada je iskljucena ili ukljucena blokada?
Inace ovih dana traktor je radio punom parom,setvospremac 6.60 je omanji za njega,dok je teska drljaca 6.60 prava mera za njega.
 
Ne znam kako je na Maseju ali recimo kod mene na Claasu kad stisnes dugme za prednju vucu i zasija lampica onda je automatska a kad se dugme drzi par sekundi i onda zasija lampica, tada je ukljucena na direktno i radi pri svim brzinama. Drugari sa njihovim 8160 vuku 7m tesku drljacu i to ide lepo a setvospremac moze da vuce i veci od 8m.
 
Dva pitanja za vlasnike Mf:
1:Kako,i da li je moguce iskljuciti prednju vucu da ne reaguje uopste...znaci bez onih opcija preko,ispod 4,6 i 14km...samo iskljuceno ili ukljuceno?
2:blokada prednjeg mosta-na koji sistem radi,da li pritisak u crevu postoji kada je iskljucena ili ukljucena blokada?
Inace ovih dana traktor je radio punom parom,setvospremac 6.60 je omanji za njega,dok je teska drljaca 6.60 prava mera za njega.

Prednju vucu mozes preko 14km/h ostaviti ukljucenu tako sto pritisnes dugme i drzis par sekundi. Blokada radi na pritisak ulja. Znaci upaljena je kad ima pritiska ulja.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Prednju vucu mozes preko 14km/h ostaviti ukljucenu tako sto pritisnes dugme i drzis par sekundi. Blokada radi na pritisak ulja. Znaci upaljena je kad ima pritiska ulja.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
A skroz i nacisto iskljuciti?Za ukljucenja znam i za kratak pritisak i za duze od dve sekunde i u radu(preko 14 km/h),tj u kretanju i u mirovanju...za blokadu znam da je na pritisak ulja,kao na velikom Ursusu,stim sto ne znam da li pritisak ukljucuje ili iskljucuje-posto prednja vuca na Mf,ako se ne varam,iskljucuje tek kada pritisak stigne u magistalu izvoda prednje vuce...bar sam tako razumeo prevodeci manual sa Eng.Po njima ako se desi bilo kakav defekt na ukljucenju,elektroventilu,struji,sklopu ukljucenja prednje vuce itd,prednja ce raditi bez obzira na kvar,jer pritisak ulja samo iskljucuje PV.
 
Poslednja izmena:
Da bi to uradio moras sa prekidaca dovesti direkt napon na elektro-magnetne ventile.Tacnije zaobiđes elektroniku.Tako na mom terenu se radi kad pocne da zeza elektronika..
 
Nazad
Vrh