Massey Ferguson

Ja mislim da vredi toliko para ako uspeš šta spustiti još bolje


MarkoSreta







user-offline.png


koliko dinara je litra ulja i gde si kupio
Уље сам платио 480динара литар..купио сам у Свилајнцу у југуметалу ..имају све за МФ тракторе и ако нешто немају стиже за 5 дана најкасније!
 
Poslednja izmena:
Cudi me da ima 'male' tockove jer svi takvi Maseji koje sam ja video su imali istu sirinu gume ali vece precnike felne, zadnje 42 a prednje 30 coli. Sa tim spremacem mora biti da ide preko 15km/h? :D
 
Бубу, мој брат има два таква и један му има 38 цоли фелне, а предње 28, други 42 цола, док су му предње 30 цоли...вероватно зависи од серије до серије и до жеље купаца..
 
Da li Massey 3635 recimo kada smo u 4 u D moze da se vrati u 3 a da ostane u D znaci da nemora da se vraca u C pa u B pa u A pa tek onda u nizu jer mi je jedan prijatelj rekao da je njemu crkla neka ploca zbog toga sto nije pravilno saltao, kako bi glasilo pravilno saltanje menjac je Dynashift :D
 
Aparat je tu stavljen na brzinu cim je doteran,nismo mu nasli bolje mesto tada...najverovatnije ce doci pored tegova na prednji kraj...gume su 520/85/38 i 16.9/28( 420/85/28 )

Generalno za traktor od 200ks su to dosta uske gume . Ja imam isti i imam problem sa propadanjem. Dosta je tezak a uske su mu gume. Za tu snagu i masu bi idealne bile nazad 650/65R38.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li Massey 3635 recimo kada smo u 4 u D moze da se vrati u 3 a da ostane u D znaci da nemora da se vraca u C pa u B pa u A pa tek onda u nizu jer mi je jedan prijatelj rekao da je njemu crkla neka ploca zbog toga sto nije pravilno saltao, kako bi glasilo pravilno saltanje menjac je Dynashift :D

Koliko ja znam mozes da saltas kako hoces. To nema veze posto su to dve odvojene jedinice (kao kod rusa zec-kornjaca i menjac za brzine). Kompjuter radi svoj posao ukoliko ga saltas u vecu brzinu (iz A u D) prebrzo. Za saltanje u manju nije problem.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
I ja sam to mislio, a njemu A B C D sluze da deli brzinu u koju je ubacio a ne naprimer kao na Claasu da mu je A sekcija pod kojomima 4brzine pa onda pod B C D isto po 4 ? :D
 
Naravano da može . Sa dynashiftom možeš da radiš šta oćeš .Jedino je pravilo da se iz niže u višu (od A prema D) prebacuje sa jačim gasom tj u višim obrtajima a pri vraćanju u niže prvo se popusti gas da padnu obratji pa onda , a obično se i samo desi tako jer vraćamo u nižu kad se malo "utuši" tj počnu da padaju obrtaji . Nemora se ni tako raditi ali je udobnije , manje trzne.
U transportu trzne kad se vraća u niži rang bez kvačila pogotovo pri višim obrtajima , iz manjeg u veći (u transportu) nećetrznuti ako je dovoljno jak gas , u radu naravno uvjek bez kvačila.
 
Pa ja ne znam sta je on radio pa mu je pukla ta ploca jedino ako je naprimerr vozio 4 brzinom i naprimer u d i onda je vratio u 2 brzinu i kad je pustio kvacilo pa je to nesto puklo ja sam pitao jer trebam da mu sredim njive sa taj Massey posto on nemoze ali mu je rekao da ne teram u D jer kad vracam moze da pukne ta ploca ja mislim da je on nesto pobrkao :D
 
Kaze kad je isao putem i vratio je u nizu i stradala mu je neka ploca, otkazale su mu pola brzine i tako je dosao do kuce pa su bili serviseri iz Sabca kostala je 600 eur i sad kaze ne tera ga vise u D mada je to po meni cista glupost verovatno je njemu ta ploca crkla mozda zbog neceg drugog znam da je morao da razdvoji traktor tojest motor od menjaca da bi zamenio tu plocu
 
Nazad
Vrh