Maline-berba 2011. i cena u vasem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i kod mene ista situacija zbog lose ene nema angazovanja radne snage i malina opada sve se crveni ispod nje bice i slika kasnije , ali mi nije jasno da u proseku berac obere 60 kg, moj prosek kad ja berem maline je oko 4o kg nemoze vise nikako od 6 do 19 h 40x 70 2800 din dam radniku 1500 + 500 din sto pojede i popije men ostaje od njega 700 din nidje me nema u ovoj prici i beremo samo nas 4 , nekad 5 clanova porodice izglavicu treoskove nesto ce ostati i za ulaganje za narednu godinu, pa cemo videti dogodine ovo sto se desava je zalosno nece me zacuditi ako u narednim godinama nebude cena 3 eur jer malina nece biti
 
neznam jel moguce u bilo kojoj drzavi da mistar poljoprivrede bude i predsednik upravnog odbora hladnjace, pitam samo dali ima tu sukoba interesa i ko nam odredjuje cene izgleda da to trziste neodredjuje
 
Ja sinoc napravih dil sa nekim likovima iz Panceva da im dajem maline, hoce da prave rakiju. Svaki dan od sutra po 400 kg, cena 10+dinara kolko je u otkupu... Traze mi da bude malo zrelija, doteravace burad... Bili su malo drski u pocetku, kao ono, placamo u keshu, odmah, itd, na sta sam im odmah rekao da ne seru mnogo jer mi je ionako muka od malina i da me boli uvo dal ce uzeti ili nece... Uglavnom nagodismo se, to je par njih se skupilo pa hoce ortaka da probaju. Takav kvalitet da ide u rakiju, stvarno prava steta... Ne bih ja to sa njima nista petljao, nego mi se otvara mogucnost saradnje sa njima i sa kupinom i sljivom, tako da cu videti kuda ce to otici...
 
...zao mi je beraca (dal su oni iz porodice ili najamni radnici) kad su prinudeni da za male dnevnice dobijaju ozegotine na licu :sta::ppozdrav:
Исправи ме ако грешим али за малину прве класе берба почиње у рану зору и траје до 10 сати и да би остала у првој класи најкасније у року од 7 сати мора да се смести у хладњачу. Ако је другачије испада из прве класе!?
:off_topic:Како се креће цена земље у Осечини и Ваљеву (Причевић, Поћута, Пецка, Ставе, Каменица, Миличиница, Завлака...)?
 
Poznajes dobro severozapadnu srbiju,u radjevini je od 80do 90din a loznicka hladnjaca 100din
 
Poslednja izmena od urednika:
@pole

Mozes da postavis kao sliku.
Uradi print Screen ako nece excel ili posalji na moj e-mail u excelu, pa cu ja da sredim i stavim na forum.
 
danas praznik pa forum pun a evo malo ja googlo pa naso spisak ovi nasi prodavaca smrznuti malina

OLIMP,abd prom,AGROBANAT,AGROEKONOMIK Holding,AGROPARTNER,alte,BANIMEX,Belfrut,DOO WISSOL,Dzervin Fruit production and processing industry
ELIXIR FOOD DOO,FRIKOM FROZEN FOOD INDUSTRY,HLADNJACA,ITN d.o.o.,IZBOR d.o.o.,komercservis voce pajovic doo,
LL Company,Malina Produkt,menex,Miralex Fruits,MMS KOMPANI - BUDUCNOST,MN Serbia,ORBITA,
Sirogojno Company,stefani univerzal.,Z.Z."Arilje",
 
2ajosqv.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Za razliku od nas u srbiji u cileu postiji zakon o malini tako da nemogu da manipulisu sa proizvodjacima kao ovde kod nas
 
Poslednja izmena od urednika:
cena je probijena sto znaci da se malina ove godine u Srbiji nece nabrati sad cemo videti gde ce se zaustaviti
 
Pitanje za meeker
Danas sam tek poceo sa berbom.Primetio sam da je list malo dobio zutu boju ,na nekim mestima i izrazenije.Mislim da je posledica toplotnog udara od pre nekoliko dana.Da li ima efekta u ovoj fazi pokusati folijarno murtonik ili nesto slicno.Ne znam da li imas iskustva sa primenom uree rastvorene u vodi.Koliko u ovoj fazi bilo sta moze pomoci.Ako imas neko iskustvo bilo bi dragoceno.Zahvaljujem na odgovoru.
 
Mene 1 kg kosta oko 1 euro da ga proizvedem i oberem, kad saberem sve dnevnice...Mislim da u ovom Zoranovom postu lezi sav problem.
Prvo da vam kazem da sam nakupac i da sto ja ono kazem meni nemoze da nerodi i nemogu mnogo da izgubim.
Ne zelim da vas nerviram ili provociram jer vam je dosta vase muke i zato bih vam postavio jedno pitanje.
Zasto vasa borba za cenu maline pocinje onog momenta kad pocinje berba ? Tad ste najslabiji i mogu da vas ucenjuju i zajebavaju kako hoce svi redom. Zar nije normalno da borbu za cenu pocnete odmah po zavrsetku ovogodisnje berbe ? I to tako sto cete se boriti za jeftinije gorivo ,za jeftinije sadnice, za jeftinije djubrivo,za jeftinije sisteme za navodnjavanje , za vece subvencije drzave.Da se borite za sto jeftiniju proizvodnju pa da sledece godine mogu da vam puse raznorazni drzavni prevaranti i ministri kad je cena maline u pitanju.
Naravno boriti se onako kako smatrate da treba pa i radikalno .Ali boriti se na vreme .Jer ovako je kasno .Kad dodje rod na berbu onda moze da vas j... kako ko hoce. Ne dajte se ,nego odmah u borbu za sledecu godinu inace nece vam se pisati dobro.
Za vasu informaciju jutros na kvantasu u BG zaglava maline od 100 do 150 din. kolko hoces al mala prodaja.Valjda su svi brali dan ranije zbog Vidovdana pa se sve sjatlo na kvantas. Inace ja je kupujem u Macvi (Varna) za 110 i to nije bog zna kakav kvalitet.
Nadam se da vas nisam iznervirao posto vidim da ste skoro svi naelektrisani.Pozdrav.
 
ibrkic to je od jakoga sunca 100 % pogledaj bas sa koje strane ti jace sunce sija pa vidi jedino najbolje resenje je senka odnosno ujedno i pg mreza samo kosta u pm
 
Verujem da je tačna izlazna cena maline iz hladnjače, ali bi bilo interesantno znati preko koliko naših firmi - posrednika u inostranstvu su prešli papiri dok su stigli sa malinom do stranog kupca i po kojoj ceni.
Malinarima surutka, hladnjačarima sir a neko nevidljiv skida kajmak. :sta:
 
kod mene cena I 90, II 80,III 60,RASPOLOZENJE ISTO SUSKAJU O SKOKU CENE ALI JOS NISTA,

ibwas2.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sinoc napravih dil sa nekim likovima iz Panceva da im dajem maline, hoce da prave rakiju. Svaki dan od sutra po 400 kg, cena 10+dinara kolko je u otkupu... Traze mi da bude malo zrelija, doteravace burad... Bili su malo drski u pocetku, kao ono, placamo u keshu, odmah, itd, na sta sam im odmah rekao da ne seru mnogo jer mi je ionako muka od malina i da me boli uvo dal ce uzeti ili nece... Uglavnom nagodismo se, to je par njih se skupilo pa hoce ortaka da probaju. Takav kvalitet da ide u rakiju, stvarno prava steta... Ne bih ja to sa njima nista petljao, nego mi se otvara mogucnost saradnje sa njima i sa kupinom i sljivom, tako da cu videti kuda ce to otici...

zoki sefe nekti daju pare odmah nema malinovace od maline super kvaliteta pogotovo ako je placaju 100 dinara a mogu da je kupe mnogo jeftinije pogotovu u krajevima gde je grad razneo sve kao sto nema sljive od I klase mora djibra (prezrela)da bude ali zdrava trazi pare odma za svako kilo predato vodi racuna imao sam i ja takve oko mojih sljivika sve lepo velika obecanja a gore placaju nego hladnjace jer nestanu i nema ih nigde oko pozege i arilja veceras ista cena 75+5 dinara za prvu 60 za drugu (prosao glas kroz arilje da je ugovoreno 1000 tona griza po ceni od 1 euro za izvoz pa neka plate razliku za rolend bar nama proizvodjacima
 
Zivojin Plavsic je covek koji je u Peckoj bog i batina, i koga tamo seljaci vole vise od rodjene brace... On malinu placa svake godine u septembru, sad daje avans... Bilo kako bilo, cena stoji na njegovim barakama veceras, 120 dinara... Svi digli na 100 istog momenta, isplata odmah.. Kostic je uzimao veceras bez cene ali je rekao svojim proizvodjacima da ce ispratiti svako poskupljenje, i onda su i oni njemu dali... Sutra ce bas biti zanimljivo vece.... Vidim da je i Rauch i Podgorina Frukt pripremala otkupna mesta za sutra...
uzima po 120 dinara ili daje pare po 120 dinara ? jer izmdenju cene istaknute i para izbrojanih videli smo kako je bilo prosle godine moj kum jos nije naplatio sve od prosle godine necu da imenujem hladnjacu ali je ZZ
 
ibrkić

Slažem se sa cunamijem, verovatno su ožegotine. Uslikaću kod mene i postaviti sliku, ima sprženih listova i plodova ali je zanemarivo. Dešava se da na početku berbe neke biljke jednostavno požute i osuše usled napada neke gljivice koja začepi provodne kanale od korena prema listovima i plodovima obično se dešava u kišnim godinama ( ne mogu se setiti pravog naziva, morao bih pogledati u knjigu koja nije trenutno kod mene). Nadam se da su to ipak ožegotine,budi bez brige.

Nemam iskustava sa rastvorenom ureom, a sa ovakvom cenom sam izostavio i switch koji sam već bio nabavio za zaštitu. Nek bude i trulih prebraće ih ovi alavi hladnjačari. :ppozdrav:

pole
Slike u temi Radovi u malinjaku
 
Zivojin Plavsic je covek koji je u Peckoj bog i batina, i koga tamo seljaci vole vise od rodjene brace... On malinu placa svake godine u septembru, sad daje avans... Bilo kako bilo, cena stoji na njegovim barakama veceras, 120 dinara... Svi digli na 100 istog momenta, isplata odmah.. Kostic je uzimao veceras bez cene ali je rekao svojim proizvodjacima da ce ispratiti svako poskupljenje, i onda su i oni njemu dali... Sutra ce bas biti zanimljivo vece.... Vidim da je i Rauch i Podgorina Frukt pripremala otkupna mesta za sutra...
bravo zoki sefe sutra tamicem teram kumovu i komsisku malinu u pecku vise necemo da predajemo ovde u pozegi a i planiralismo da ostavljamo u zz arilje na zamrzavanje i cuvanje od cetvrtka na javno skladiste al ako je cena 120 i avans u packi kod zivojina idemo odmah evo kum i ja smo zajedno odluka je pala nosimo sutra skoro 1600 kila tamo pa cemo vam javiti kako je bilo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh