Malina-cena i berba 2013.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
O porezu ce se tek pricati a oni ce to progurati kao i do sada sto su sve zivo sto su zamislili uradili.Ja ovako nesto prvi put vidim na kupini i uopste.Poyovi nekoga poljoprivrednog strucnjaka ako ih uopste ima jer to moze da se jos prosiri i unisti ti i mladare ili ne daj boze da moras ceo zasad povaditi pozovi ti ipak nrkoga to je moj savet
 
Najverovatnije je u pitanju rak korena i izdanaka.Leka nema ali nastavi sa proizvodnjom sve dok se kupina održi na toj parceli.Imaj u vidu da je zemljište već zaraženo i da ponovno sađenje zdravih sadnica na istoj parceli neće dati nikakve rezultate.
 
..U Ivanjici 180 vilamet..kažu od sutra 150..vlažne maline je razlog..barem tako kažu otkupljivači..
 
Najbolje da ne padne ni gram kise,pa da im ne bude vlazna. Da Bog da ostali bez ijedne jedine i te mokre,nemali je ni za lek,prokleti ucenjivaci!

- - - - - - - - - -

Najbolje da ne padne ni gram kise,pa da im ne bude vlazna. Da Bog da ostali bez ijedne jedine i te mokre,nemali je ni za lek,prokleti ucenjivaci!
 
Oni u Eliksiru jedva cekaju da se nesto desi pa da obore cenu.Nista od 250 din za malinu oko 220 ce biti maksimalna cena maline preko toga tesko daj boze da bude ali moj hladnjacar rece da nece biti 250 kada sam pomenula 230 odmahnuo je glavom tako da je to otprilike ako bude i toliko.Treba malo da iskalkulisu kao i obicno da prvo uzmu sebi a proizvodjacu koliko ostane uvek isto svake godine
 
Oni u Eliksiru jedva cekaju da se nesto desi pa da obore cenu.Nista od 250 din za malinu oko 220 ce biti maksimalna cena maline preko toga tesko daj boze da bude ali moj hladnjacar rece da nece biti 250 kada sam pomenula 230 odmahnuo je glavom tako da je to otprilike ako bude i toliko.Treba malo da iskalkulisu kao i obicno da prvo uzmu sebi a proizvodjacu koliko ostane uvek isto svake godine
Mačvanski kraj, okolina Šapca - cena se dugo zadržala na 190, 195 dinara, a od pre 5-6 dana je 200, kao što sam i pretpostavljao da će biti. Inače, govorim o vilametu. Ukoliko kod Vas postoji bilo kakva mogućnost da cene izadje na 220 dinara, nemate razloga za nezadovoljstvo. Najveći deo malinara o toj ceni može samo da sanja.
 
Cena za vilamet je dolazila do cene od 220 din nije u pitanju nezadovoljstvo nego price da ce biti 250 pa sastanci u vladi itd.Sada ce berba kupine i tu se spekulise oko cene kao i uvek .Sve je uvek neizvesno kao na berzi umesto da se zna cena pre berbi kao svugde u svetu kod nas se nista ne zna pravo ludilo.
 
I ja sam zavrsio sa ovom godinom.Prosecna cena 181 din. za sada ako nesto Eliksir ne doplati, pogotovu prva branja jer sam ja poceo sa predajom 6.6. kad je cena bila 155. Sada uveli i drugu klasu 120 i 150 din.
 
Cena za vilamet je dolazila do cene od 220 din nije u pitanju nezadovoljstvo nego price da ce biti 250 pa sastanci u vladi itd.Sada ce berba kupine i tu se spekulise oko cene kao i uvek .Sve je uvek neizvesno kao na berzi umesto da se zna cena pre berbi kao svugde u svetu kod nas se nista ne zna pravo ludilo.
To je ono što se već godina ponavlja iznova i iznova, tako da sam na to oguglao. Inače, o kupini ne bih, pošto je nemam te se i ne smatram kompentetnim da pričam o toj temi, a i verovatno postoji deo na forumu gde možete i o njoj diskutovati. Ako izuzmem prve dve berbe, kada je otkupna cena bila "opipavanje pulsa" od 160 i 171 dinar i zadnje dve berbe, koje su plaćene 200 dinara, rod 2013. je plasiran otkupnom cenom koja se kretala od 185 do 195 dinara. Složićete se da je raspon cene izuzetno mali, ako uzmemo u obzir da berba traje nešto više od mesec dana, i da je ovaj interval cene pokrio 15-ak branja, ili oko 90% cele sezone. Drago mi je ako je kod Vas cena za vilamet zaista dostigla 220 dinara, a priče o 250, 300 dinara i raznorazne druge gluposti o sastancima u vladi zaboravite.
 
Brunox ajde odleprsaj i ti i tvoje dezinformacije. Pa kako ti nije dosadno da vise toradis. Ljudi, pustite provokatora, pocetna cena je izmedju 110 i 140 din. Au kakvih ljudi ima ne verujem.

- - - - - - - - - -

I jos kaze dobra cena hahaha alo misu pali... To ista prica kao onda da posedujes dokument po kome ce drzava naplatiti porez 100%???? E bruno, bruno, znamo se
 
Hladnjaca Elixir 50 din
Hladnjaca Vrganj 50 din
Hladnjaca Grozdan Biljic Bacevci 50 din

Ovo su zvanicni podaci

Ja ne znam sta si se ti okomio na mene.Ja imam kupinu, i meni je u interesu da bude cena veca
Ali cinjenica je da je Kupina abnormalno rodila, ja ocekujem najveci prinos do sada, i zato sam zadovoljan cenom od 50 dinara, jer sva su ocekivanja da ce cena biti jako mizerna.
Ja bi te zamolio da me zaobidjes u svojim komentarima, jerbo nemas osnovni nivo kulture i niti imas minimum elementarnog znanja, znaci amater ko amater.
 
Bruno x ili podkrepi svoje informacije cinjenicama tj. daj imena hladnjaca koje toliko placaju kupinu,ili nemoj vise iznositi razne dezinformacije.Prvo si ubio ljude sa pricom o porezu na malinu sto smo se svi uverili da je klasicna dezinformacija a sada opet bauljas o kupini,iako svi relevantni faktori tj. hladnjacari sa kojima sam pricao kazu da pocetna cena nece biti ispod 1euro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh