Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ziveliiiii eo opet sneg prognoza je bila pogresna palo je novi pola metra snega a onaj sa grtalicom:haha:??
 
Ovo belo govno opet pada... Joj boze ako ovako nastavi nece se otopiti do maja.... Selim se na Floridu... :haha: :haha: :haha:
 
Ako mozete samo malo detaljnije.Da li je to opsti naziv za datu vrstu djubriva.Koji je to sastav osnovnih komponenti i mikroelemenata.
 
Ako posadim malinu ujesen , koliko maline mogu da uberem prve godine prosečno sorte meeker? Znam da nemogu koliko će je biti treće godine , ali me interesuje otprilike koliko. Plac je veličine 35ari.
 
@ Metromile
Pa ja mislim ako je ne orezes skroz do zemlje da bi moralo da bude dovoljno za slatko :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Salu na stranu, ako mislis dogodine da beres onda posadi sad na prolece....
 
MetroMile
Malina je dvogodišnja biljka. U prvoj godini izraste lastar, koji u drugoj donosi rod.
A ovo je baš teško pitanje, zavisi od mnogo faktora. U prvoj berbi malina koje sam zasadio u maju prethodne godine 740m špalira, 2960 biljaka imao sam prinos od 3150kg. Sadnice su bile kontejnerske. Najveći prinosi na tom delu malinjaka bili su 3800kg sa sve problemima. Sve ostalo sam sadio klasične sadnice u proleće i ne znam koji su prinosi bili u prvoj berbi (ne mogu to razdvajati prilikom berbe). Uglavnom mogu oceniti da nisu bili ni približni gore pomenutom iskustvu.
 
meeker
Ako sam dobro shvatio kontejnerske jesu li bile iz Dobrinje ili ?? i zar u maju rasadio i jelto na razmaku 25 cm Dalije pametno 3 kom na m . Pomalo strahujem 8000 kom. zasadio bih cim vreme dozvoli a 1000 kom. kontejnerskih ?? nisam siguran kad ce stici mozda se oduzi i do maja . Dali je moj strh oppravdan,,,Pozd,,,
 
Zoran Šef
Hvala na informacijama , a za slatko nema problema zovem dok još bude vruć. :)
Post je spojen: [time]1296578533[/time]
_________________________________________________
Meeker
Kolika je bila cena tih kotnejnerskih malina, i gde si ih nabavljao?
 
Pozdrav ekipi ja sam tu novi al znam recimo Meekera sa nekih drugih foruma. Inace imam nikih 0,5 ha maline sorta Tulameen
 
dobro nam doso ,nego kakva je situacija sa vocarima na zapadu tj u komsiluku, sta ti radis sa tvoje robe kako cena kvalitet i td
 
Hvala,pa trenutno je vrlo malo nasada(malinika) na podrucju HR, a stanje vocara(jabuka ,sljiva kruska....) je u banani ::lose:: bar sam ja takav dojam stekao.Al eto s malinama je trenutno ok, rjesi se nekako. kvalitet mora biti posto sve prodajem u konzumnu.
Post je spojen: [time]уторак, 01. фебруар 2011. 13:38:07 CST[/time]
_________________________________________________
Tomazy je napisao(la):
 
komsija je kod mene posadio tuljamen .prijem sadnica je bio veoma los oko 60% inace stari je malinar imao je majinu 1990 god i kaze da je vilamete jos neprevazidjen za podrucje srbije sad ja sam rad da probam sa meekerom jedan probo pa se :haha:?. :cao:
 
Ja sam super zadovoljan tulameenom krupan je i sezona mi bila oko 6 tjedna posto sam ga vagao u posudice od 250 gr, tezina mu se krece od 4-9gr. po malini. Jedino sto je kod njega problem bude dosta onih zadebljanja na stabljiki....inace ja naručio wilamet a rasadnik poslo Tulamen i sad sam sretan. Cijena nam ove godine bila od 3.6€ najmanje pa do 5.5€najvise u pocetku sezone.Inace prijem mi je bio 99% umakanje korjena u mjesavinu kravlje balege,humus,kuperblau-z (modra galica)1:1:1
Post je spojen: [time]уторак, 01. фебруар 2011. 14:52:50 CST[/time]
_________________________________________________
Mekeer prihranu radim ovim gnojivom http://www.agroklub.com/poljoprivredni-oglasnik/oglas/guanito-organsko-gnojivo-italpollina/1922/ jeli to prema vasem misljenju uredu ili ne? uz to dodajem 7:20:30 a preko lista idem sa hasconom http://www.pavin.hr/Item.aspx?Id=40 . Sto mislite o tim formulacijama?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh