Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda ne govorimo o istom.Ne postoji zutilo lista kao jedna od manifestacija zaraze.Naprotiv,ako malo bolje pogledate ove sadnice imaju tamniju boju lista.Takodje,ako pazljivo uporedite lastare u prolece pre listanja moze se primetiti da su nesto svetlije boje.Govorim o malini sorte vilamet.Ako na jednostavan nacin izrazim ovo o cemu govorim sticete jedan opsti utisak da je u pitanju neka divlja vrsta,ako mogu tako da kazem.Znaci na lastaru se ne zapaza pojava krzljavosti,on je najmanje bujan kao i zdrav,ali se plod deformise,sitniji je i prska u rukama. Plod nije kompaktan i cvrst nego se raspada na sitne bobice.Mozete da berete dve gajbe ceo dan.
 
Proverimo slikama u berbi. Ja imam jednu biljku koja je đavolski bujna i donosi gomilu plodova sa malim brojem krupnih bobica u zbirnoj koštunici. Razliku jedino mogu uočiti posle oprašivanja dok je plod još zelen i u berbi. Pretpostavljam da to dolazi iz rasadnika a onda iz malinjaka u malinjak (ne kupujemo uvek u rasadniku), jednostavno sadni materijal nije sortno čist 100%. Ma kad ih identifikuješ odmah budak i na njihovo mesto nove biljke i voziš dalje.
 
Vidjao sam slicne malinjake u Susici . Krupnju (tulamin,)Pozegi idr. I to je,, jedan,, od razloga sto sam krenuo u pricu sa malinom .Kod nas u Macvi nema ni M. od malinjaka ni P. od plantaze, A cena nase maline godinama je naj visa mozda zato sto ranije stize.,,,,,
 
pole je napisao(la):
MPopovic
kako se ovakve maline prskaju lednim ili nosenim atomizer.(prskalic.):haha:
Prskaju ih traktorskom prskalicom sa crevom od 100m. parkiraš Traktor, a crevo vučeš između redoba. Zbog toga su bolji širi redovi da nesmetano prolaziš traktorom i kad su maline dobre.
 
Ove maline u Arilju izgledaju odlično. Bez obzira što je međuredni prostor baš mali, a slike vrlo zanimljive, pa utisak visine malina nije veran.
 
Pročitah 70 stranica ove časne Teme.

Ukratko:
Malinari su danas daleko slobodniji da prodaju svoj proizvod na Tržištu, no što je TO bio slučaj vo vremja Arkana.

Smatram da je koristan savet da se udružuju proizvođači malina/Malinari, jer su, DANAS, slobodni od ugrožavanja izvesnih mafijaških udruženja.
 
Nisad nismo nesto narocito slobodni. Mafija je i rad razvijena i jaka . Ali mozda nije ista nego neka druga .

Svuda ti je danas mafija moj bibliotekaru.
 
Na Institutu u Čačku meeker sertifikovani 55dinara
u Rasadniku Jelak u kruševcu ,čovek se zove Robert Todorovića iz Kruševca meeker po ceni od 22 dinara
Ima li ko kakvih iskustava sa malinama iz rasadnika?
 
Nekada su kupovane u institutu i tu je bio kvalitet.Sada institut ima svoje koperante tako da je za kvalitet nemogu da komentarisem.
 
bobanvrb je napisao(la):
Nekada su kupovane u institutu i tu je bio kvalitet.Sada institut ima svoje koperante tako da je za kvalitet nemogu da komentarisem.

krusevac je blizu mogu da se raspitam.

I mene interesuje sadnica pa cu da vidim i javljam :ppozdrav:
 
cunami ovo je iz www.freshplaza.com,,, los prevod

Чиле: Бери цене и тржишта за 2011

Уопштено, постоје два типа Бери у свету: дивље и гајене.
Вилд Онес, постаје мање временом, имају занимљиве цене и главно тржиште је Европа.Култивисане бобице су углавном из САД, Србија, Мексику, Колумбији и Чилеу.
Србија продаје у Европи и као цене су веома депресивни, 50% производње подручје је нестала и данас 25.000 до 27.000 тонсаре производе.

Мексику и другим земљама циљ углавном за тржиште свежих производа. УСА је 40% производње Мерион бобице ове сезоне, у поређењу са 2009, а дошло је пад у производњи Боисенберриес широм света.

Према ПроЦхиле, ово генерише захтев за гаји воће које готово удвостручена цена произвођача, али неки људи верују да је цена порасла због тога у Чилеу су почели са ниским ценама из претходних сезона, а не са ценама претходно приказане.

Недавне кише у региону Мауле и у Ла Арауканија ће имати мање утицаја на малине сорте баштине и више на Микер сорте.
Ту ће бити ефекат на боровнице, углавном на извоз квалитетног воћа.

Публицатион Дате: 1/19/2011


одговорити на овај чланак Емаил овај чланак Принт
 
Недавне кише у региону Мауле и у Ла Арауканија ће имати мање утицаја на малине сорте Heritage и више на Микер сорте.

Inače gaje vrlo malo meeker a puno heritage .

212vpms.jpg

:ppozdrav:
 
ŽIVELI! :ppozdrav:

sdn2ad.jpg


1/2 cup sugar
1/2 cup tequila or mezcal*
1 cup heavy cream
8 cups assorted fresh berries (such as blueberries, strawberries, blackberries, or raspberries)
Berries With Tequila Cream
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh