Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle berbe malinjak bi trebalo srediti da izgleda kao i na početku berbe. Kako vezujete maline posle berbe i iznošenja starih izdanaka, probao sam razne načine i nisam zadovoljan ni jednim.
:ppozdrav:
 
Ja sam stare maline posekao odmah posle zadnjeg branja ali ih nisam izbacivao. To cu da radim tek kada spadne list na zimu ili u rano proleće. Novi izdanci su kod mene (a i u celom kraju) toliko bujni da su prešli 1-1,5m preko gornje žice. U maline nije moguće ući pa nisam uspeo da ih poprskam.
Maline posle branja kod nas retko ko podiže. U planinskom kraju je zimi bolje da padnu na zemlju jer je tada manja verovatnoća da će smrznuti.
 
u malinjacima u nasem kraju trenutno se privode radovi kraju...u mom konkretno ...lastari za iducu godinu su grupisani po 5-7 komada i formalno privezani za zicu,iseceni stari lastari i izneti...malo pokoseno a najveci problem je sto sam zakasnio sa prskanjem... :zli:... ima jos malo radova za ovo god. ali to je sitno..
 
Nameravam da zasadim malinu na jos jednoj parceli ukoliko budem stigao da pripremim zemljiste pa me zanima ima li neko u okolini sadnica vilameta i koliko se krece cena ?
 
Posto smo se lepo odmorili sad bi trebalo da vidimo od cega se zivi.. U malinjak nisam ulazio od kraja jula. Sutra cemo videti kakva je situacija.. Mili boze sta li je sa novim malinjakom naprolece posadjenim. Zadnji put kad sam bio u njemu i on i trava su bili po 1 m visine... :ppozdrav:
 
@zoran sef

Kako napreduje združeni usev malina&trava :haha: :haha: :haha:
Malo se šalim ne ljuti se.
:ppozdrav:
 
Ja sam danas konačno završio sa čišcenjem starih malina.... :D E sad mi recite sa čim i kada da poprskam malinu? E da, recite mi kakva je konačna cena kod vas? Ovde stoji ovako: do 07.07. cena je 122din/kg a od 07.07 pa do kraja berbe cena je 152 din/kg... :cao:
 
Dukanac

Valjda si posle berbe već jednom prskao (npr. quadris + nurell d).Sada neki fungicid na bazi bakra ima ih gomila.
:ppozdrav:

Post je spojen: [time]1285785361[/time]
_________________________________________________
 
Već počinju sa hajkom a robu koju su uzeli još nisu isplatili.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/136189/Preti+nam+zabrana+izvoza+malina+u+EU!.html
 
zna li neko nesto o Tulamenu kako se on gaji i kakva mu je trzisna cena i koliko su sadnice ikoi je to fungicid na bazi bakra naj bolji
 
@Milanko

Izgleda da je to odlična bestrna sorta. Prošle jeseni sam zasadio malu količinu kao probu lastari su sada po 3m, al ih nisam redovno štitio pa je prstenar oštetio polovinu. U sledećoj godini ću znati nešto više kada budu rodile.
Ne znam koji je najbolji, koristim najviše cuproxat.

:ppozdrav:
 
Tulamen je dobar za pijacu,plod lepo izgleda i cvrst je pa moze duze da stoji.Inace stize kasnije od vilameta,poslednjih dve godine taman toliko da ne uhvati koliko-toliko dobru cenu.
 
Zdravo svima, ja sam novi član foruma. Posedujem ok 40 ari malina u Deagačevu (s. Kotraža). Žao mi je što se nisam ranije uključio u rad foruma, ali šta je tu je. Pročitao sam vaša iskustva, probleme i predloge u vezi sa berbom maline. Moji problemi su uglavnom isti. Najveći problem mi predstavlja obezbeđenje radne sange za berbu maline. Radove do berbe uspevam da odradim uglavnom samostalno i uz pomoć porodice, a kada dođe berba tu problema ima mnogo. U mom kraju cena maline je bila akontna 126 i 156 dinara i isplata još traje. Potrebna mi je pomoć kod obezbeđenja radne snage za berbu, pa vas molim da mi date predloge kako ste to vi rešavali. Pozdrav Vidosavče ! :cao:
 
@Vidosavče

Kakav problem berači. Raspitaj se malo, koliko čujem u tvojoj okolini (Požega) postoje agencije za berače i ostale radove u malinama. Samo spremi ::novac::.

Cena za meeker 180din + transport.
 
Ako se ne varam prvi sam iz Kosjerića kada je reč o malinama.Pozdrav za sve forumaše a posebno malinare.Pripremio sam zemljište i očekujem sadnice za 20 ari sorte vilamet.Da li je potrebno prilikom jesenje sadnje sadnice potapati u rastvor balege,ilovače i vode? Parcela mi je na G-e što bi se reklo,ima li kakvih smetnji da recimo 5-6 ari posadim sortu miker probe radi.Hvala za odgovore!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh