Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
meeker je napisao(la):
@Dukanac
Šta reći ..... strašno

Ma kad je narod živ i zdrav, danas gledam malinu sjebalo je dosta, videcu malo da je čupam sa nečim ako bude moglo, mada teško... Usput sretoh prijatelja koji ima 2 hektara maline, kod njega tek nema ništa... A povrh svega juče ga udarila gradljika u glavu, ima 4 kovče koliko ga je rasekla...
 
Zašto čupati. :sta: Koren je preživeo i izrašće novi lastari na proleće koje treba redovno štititi i pleviti, pa ćeš naredne godine imati odličan rod. Jer su rasli odlično osunčani. U svakom slučaju odmah poprskaj nekim bakarnim fungicidom.
:ppozdrav:
 
@dukanac mislim da ce se malina oporaviti ,treba cim budes mogao da udjes uradis neku zastitu sa bakrom a moze i signum .ima jos 2-3 meseca do opadanja lisca mislim da ce se koliko toliko oporaviti ,nemoj da se nista brines ,nikad se ne zna do samog kraja sta ce biti.bice to sve u redu.vidim da je bilo gadno,kao da je prosao tornado.
 
garantovano nema oporavka jer nas je tukao vako neshto slicno zadnju berbu nisam obrao. lastar koi je bio pogodjen bio je dobro do zime, ali u prolece kad sam ih vezao na mestu gde je bio pogodje svaki je pucao, plus bolesti i bube koje napadaju ostecena mesta. ako ti je za utehu ako je bilo nesto starijih lastara oni su to podneli za nijansu bolje ali malinjak za sledecu godinu ne obecava bas neke prihode kod tebe . to je nauk sa sve nas il osiguraj malinjak il nabavljaj protivgradnu mrezu
 
Ja sam juce izbacio iz tri reda stare maline koje su ove godine rodile. _________________________________________________ Nema tezeg , dangubnijeg i dosadnijeg posla od izbacanja starih malina . Ruke su mi bile sve izgrebane i pune trnja. _________________________________________________ Razmisljam se da li da to povadim sad ili da sacekam da opadne lisce sa mladih malina da ih ne bi ostetio.
 
Zavidim vam, ja sad berem kupine u kace za vino i rakiju pa nemam vremena za maline a voleo bih da mogu da pocnem polako sa sredjivanjem...
 
konacna cena u arilju za ovu godinu bice 1. septembra , trenutno je 120 do 6jula posle 6 jula 150 a 1.sep cekamo njihovu cenu . poverenje su vec izigrali [ gde ce im dusa u pakao znase ]
 
Ja sam juce isekao oko 25 bagremovih stubova za maline . Ostavljao sam ih po 2.2m . Da li je to malo , dal nisam trebao da ostavim 2.4 ? _________________________________________________ Ja malinu u prolece inace vezem u visini 1.8m do 2m u zavisnosti od uslova.
 
@ dulemajstor. Mislim da je to previsoko. Sve preko 170 cm je po meni bezveze. Mnogo je to pupaka,sitan rod i dal moze to da iznese? A ionako su ti stubovi kratki pa ce kad ga zabodes u zemlju 50 cm taman biti na 160-170.
 
@DULEmajstor
Kod mene stubovi 2.3m, gornja žica na 1.7m. Nema problema sa viškom pupoljaka ( više pupoljaka veći rod). Samo dobro đubrenje stajnjak+mineralno đubrivo i nema problema.
:ppozdrav:
 
Kratko ti je Dule kolje sve ispod 2,5 m jer dok naostris i pobijes bice ispod 2 m , a ona u branju nema razloga da bude niza od visine koju mozes da dohvatis da beres , samo se smanjuje rod ukoliko je niza , ja odoh da cistim i prskam malinjak u pravu je meeker mislim da je ovo ciscenje najdosadniji posao u malinjaku .
 
da se ja pitam ja bi kochiche zabado od 3 m zbog kasnijeg postavljanja protivgradne mreze kod mene su visoki oko 2.3 m pa moram da nastavljam da bih sledeche godine pokrio povrshunu oko 0.15 h
 
odoh na more i videcu kolika je cena na moru caooooooooooooooooooooooooooooo
 
@pasat

Srećan put!
Ja sam se upravo prošle noći vratio sa mora. U jednom marketu kod Tivta sam video sveže maline.
 
U kom marketu pored Tivta , u Maxiju ili Voli-ju ? Ja u nedelju idem u Kotor pa da pogledam , kakve su cene ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh