Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo sto mi pricamo je kafanska prica rekla kazala uglavnom smo svi ponesto culi a niko nezna tacno :sta: :sta: :sta:
Meni je ova cena za uredjaje sasvim O.K. mislim na 8.000€ jer ako se za istu kolicinu ona na +1 krece oko 1.500€ polovna mislim samo na uredjaje naravno prostorija se prepravi neka koju vec imas i izolacija koja je jeftina to ti je dodatni trosak
Nisam razumeo ovo 600-700€ po kvadratu neznam ko ugovara cenu po kvadratu po kubiku jos ima i neke logike?!
Ja smem da se zakunem da hladnjacari ni mrtvoj majci prodajnu cenu nebi rekli :haha:

E sad i ovo prodace se za dan ovde na forumu za dan mi je malo nejasno pratim ovu temu i nisam siguran koliko je @meeker imao roda inace sam siguran da ovde niko nije imao 25t vecina se krece do 5t
 
pozdrav za malinare,ja danas zavrsio berbu u jednom malinjaku a u cetvrtak zavrsavam berbu u malinjaku na jagodnji,kaka nam je drzava dobro su nam i ovo udelili da prezivimo.mi ovde samo tracarimo bezveze ovo je bruka kako nas obmanuse sa cenom al cutis i trpis....
 
Cena uredjaja od 8 000 e mozda i pije vodu sto bi rekli , cena po kvadratu koju sam rekao je bila cisto figurativno recena jer visina moze biti razlicita a naravno da je kubikaza naj merodavnija , sto se tice izolacije nije ona bas tako jeftina a u nasem kraju ako nemas dovoljno svoje maline lako ces dokupiti ostalu kolicinu jer kao sto se vidi po otkupnim cenama nigde se hladnjacari nisu pretrgli !
 
I dalje ostajem pri tvrdnji
-Udruzivanje sastanak pred berbu i ugovaranje cene za vecu kolicinu to je jedino resenje :cao:
 
Završio berbu! Nisam još uzeo novac!
@kicca
Slažem se u potpunosti plus udruženje da ima hladnjaču u vlasništvu.
:ppozdrav:
 
izgleda da je i hladnjacarima dosao kraj.Skoro svi veliki kupci vise ne kupuju direktno od njih,vec imaju posrednike koji kupuju ovde.Sad ovi zavrcu hladnjacare,tj. cekaju ih da ih pritisnu krediti pa ce im voce placati po ceni kojoj su i oni placali proizvodjacima,znaci bedno.

Prica se i da su hladnjace pune maline,koja je loseg kvaliteta,a po ceni kojoj su zamislili ni u snu hladnjacari ne mogu da je prodaju.Zato je zastoj i u otkupu kupine,posto nema para,sve je ulozeno u malinu,a ona stoji.
 
nije mi zao da ta gamad propadne .inace cena u sloveniji u mercatoru je 3.12 eura za 450 grama , izracunajte koliko kosta onda kilogram a placali su je u proseku 105 dinara.po toj sadasnjoj izvoznoj ceni ne verujem da ce bilo kome to prodati,narocito ako je loseg kvaliteta
 
Neće propasti, nisu propali ni kada su plaćali preko dva eura 2008. Srpska malina je bez konkurencije po kvalitetu. Priče o malini iz Poljske ,Čilea , Mađarske ... su obične izmišljotine hladnjačara ( pa valjda znamo gde je Poljska i kakva je klima tamo).
:ppozdrav:
 
2008 i 2010 su mnogo razlicite stvari , a i trzisni ukus se brzo promeni .sto se tice poljske mislim da ona ima mozda i bolju klimu jer nema tolike vrucine preko leta a i bolje rasporedjene padavine.oni tamo gaje voce i povrce skoro bez navodnjavanja.a inace zasto je tamo u poljskoj neki proizvod jeftiniji nego kod nas,pa pogledajte na internetu kakva su sela u poljskoj,to je totalna beda i jad,rade da samo otplate rate od kredita
 
@ vlada 015

Bez sunčanih i toplih dana voće bude sa niskim sadržajem šećera. Malina je biljka umerenokontinentalne klime. Odgovara joj umereno vlažno i umereno toplo podneblje.

:ppozdrav:
 
@meeker nemoj se ljutiti svedoci smo da kod voca i povrca u zadnje vreme je dat akcenat na izgled a ukus je na drugoj strani .
 
verujem ali mi ne mozemo da nekome zabranimo da gaji malinu u poljskoj ili bilo gde drugde na svetu,dokle on bude imao profit na njoj on ce je proizvoditi.mi onda treba da ga tucemo sa cenom i sa kvalitetom.slazem se da ce ona i dalje biti izvozni proizvod ali sigurno ne moze biti astronomski skupa jer na kraju to potrosac kalkulise prilikom kupovine.proizvodjaci maline treba nekako da se udruze i da imaju svoje hladnjace a ne da umesto njih zaradu uzimaju hladnjacari,bilo koja cena da je u izvozu ona je onda cela vasa.danska ima ogromnu proizvodnju svinja a samo jednu klanicu ciji su vlasnici sami uzgajivaci svinja,ako je i trenutno mala cena oni ce odraditi posao sa nula zaradom,ali je sledeca sezona njihova.
 
@vlada 015
Ma zašto bih se ljutio :ppozdrav:. Ja volim i drugačija mišljenja ::namigivanje::.
Što se tiče izgleda maline, pogledaj slike plodova koje sam ranije postavio u ovoj temi.Te slike su moje, (nisam fotograf) voleo bih da vidim slike tih plodova maline koji bolje izgledaju? Istina je da se više traže plodovi svetlo crvene boje i da je sorta meeker potisnula willamette u USA, a u Francuskoj je meeker 80% zasada. Al ta malina ide u prodaju u svežem stanju. Willamette je inače odlična sorta maline, i kao smrznuta jedan je od najvažnijih izvoznih proizvoda voća u nas.
 
Meeker je 15% skuplij nego Willamette ali je sitniji pa je potrebno 15% više vremena da se nabere ista količina. Ovo znači da plaćate 15% više dnevnica. Kad se izvede račun ispostavi se da dođemo na isto.
@meeker
Na kojoj nadmorskoj visini se nalazi tvoj malinjak?
 
@Mpopovic
Mislim da je oko 400m.(gledao na google earth).Krupnoća zavisi i od broja lastara po metru špalira i međurednog rastojanja.
Koliko kod tebe dnevno nabere berač (prosek u celoj berbi)?
 
Uh, ove godine je bio veoma mali prosek 36kg po dnevnici. Bilo je dana kada je berac brao 60 kg ali je loše vreme sve zeznulo.
 
@meeker malina ti je odlicna za svaku pohvalu ,gledao sam slike .nigde nisam video takvu ,gde se ona nalazi jel negde u planini?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh