Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sutra zadnje branje... :D Dosta je i trajalo... Posle ostaje malo za slatko i sok, ali ja to ne konzumiram pa me ne interesuje, ja sam više za rakiju od manine... ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Prodje i ova sezona . Po meni najgora . jos u petak i kraj berbe. Cena jos uvek 130. _________________________________________________ Dukanac kolko si ti kila predao ove godine?
 
ja danas zavrsio... zamislite danas cena sa 140 na 110 . Xaxaxaxa strasni su ... sa 70 ari u punom rodu ove godine 3500 kg... uzas...
 
DULEmajstor je napisao(la):
Prodje i ova sezona . Po meni najgora . jos u petak i kraj berbe. Cena jos uvek 130. _________________________________________________ Dukanac kolko si ti kila predao ove godine?

Bilo je negde oko 12300kg, solidno, zadovoljan sam...
 
ja sa 11 ari 1111 kg uzas cena do 16 tog 150. 17-18 tog 140 ,19tog 135 20 tog 130,21-22 tog 100 ,23-24-25 tog 80, 26tog 70, 27-28-29-30 tog 50 ,1 vog 70 2gog 80, 3-4 tog100, 5-6 tog 120 8-9-10 tog 130,11-12 tog 140,od 13 tog 150din. ovo su cene po kojima su meni obrachunali maline
 
Ja cu sledece godine da imam 12 ari i vise nmg da obradjujem jer samo pet od tih 12 mogu da reziram zbog strmog terena. zato u mom kraju ima dosta malinjaka ali malih , najvise do 40 ari ako to teeren dozvoli. Imam super njivu od hektar ali sam tu posadio samo 6 ari i ostalo krompire. Samo tu mogu malo da reziram i ostatak kopanje. Sta da se radi.
 
Dukanac je napisao(la):
.. Za narednu godinu smanjujem površinu...
Dukanac što smanjuješ površinu pod malinama kada na sve strane niču novi zasadi(da li nisi rešio da se ženiš, pa neće mlada da bere maline :haha:) :ppozdrav:
 
Upravo to komšo, nece mlada na selo, oce da bude moderna... :haha: :haha: :haha: A smanjujem na onoliko koliko mogu da uradim sa kucanima, bice oko 40 ari... Ne mogu da se majem sa radnicima više... ::lose:: :ppozdrav:
 
Dukanac je napisao(la):
Upravo to komšo, nece mlada na selo, oce da bude moderna... :haha: :haha: :haha: A smanjujem na onoliko koliko mogu da uradim sa kucanima, bice oko 40 ari... Ne mogu da se majem sa radnicima više... ::lose:: :ppozdrav:

Sa radnicima ili....neradnicima ... igleda da je to problem u svim krajevima
Logicno je da otkupna cena treba da bude nesto visa .. i da se poradi na kvalitetu plantaze a onda je i kvantitet veci
Da bi cena rada bila veca ( pristojna) Logicno.. ako cena rada 120 din 1 h radije idem na tvoju plantazu da radim nego na svoju .. jer na tvojoj mogu da radim kako hocu a na mojoj moram da radim kako treba da se radi ////
Ako bi cena rada bila visa onda radije , radim na svojoj plantazi nego na tvojoj
Mada u pravu si.,,, kod nas ima oko milion zaposleni neradnika ..i neka stotina hiljada radnika......
 
Meni se malina uhvatila u proseku 129.70 din (+ prevoz)
Ove godine u ravnicarskim predelima malina je katastrofalno podbacila dok na nadmorskim visinama preko 600m ljudi ostvaruju rekordan rod vrhunskog kvaliteta.
 
I ja sam završio berbu, moji su danas nabrali zadnjih 70 kg, cena 150, isplaceno 70% predate maline...
 
Dukanac je napisao(la):
, nece mlada na selo, oce da bude moderna... :haha:
Kad je budeš prosio kaži joj da ćete da živite kao golubovi (svako jutro ima da izleće kroz prozor)
drva neće u kuću unositi (ima da lete za njom)
kod mene za vreme kiše bila akontna cena 126 din.
posle kiša 146 din
sada 155 din po kojoj ceni će gazda da obračuna maline neznam ali dao je izjavu daćemo da budemo zadovoljni i on i mi.Kada naplatim maline javiću vam koja je bila krajna cena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh