Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
yube 160 din pola le proslo kad bi potrajalo do 1 avgusta bilo bi 300;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 
Kod nas Vilamet 150 Miker 180. Hladnjača Slavex isplacuje malinu svako veče uz mogucnost doplate ako konačna cena bude veca. Inače kvalitet je extra, vilamet smanjuje rod, trajace jos 10 dana najviše. :ppozdrav:
 
Dule

Nadam se da je ova cena kod tebe akontna (120din). :sta: Ne razumem ovolike razlike u ceni, ako je kvalitet OK.
:ppozdrav:
 
Kvalitet je odlican ! Izbacicu slike sutra kad se vratim iz berbe . Cena je danas 130din . Takve razlike su jer kod mene nema hladnjaca vec samo nakupci koji su grabljivi.
 
Pozdrav dobri ljudi iz Brusa(nije daleko od Duleta)...cena juče 120 din, o kvalitetu ne treba trošiti reči-i više je nego zadovoljavajući. A zašto bi nam platili 150 kada znaju da ćemo im (pro)dati malinu po bili kojoj ceni? Ovde ljudi više gaje malinu kao dodatni izvor prihoda jer svi uglavnom imaju stalan posao, tako da se malina prodaje po sistemu daj šta daš. Pazite sad: hladnjača u mom selu daje 7 din za prevoz, ALI bere se u one male gajbe sa 6 pregrada(staje 2 kg malina) koje su teške 400gr, a oni ih u hladnjači računaju po 500gr tako da po 1 gajbi njima ostaje 100gr malina a to je upravo ono čime plaćaju prevoz! A seljani koji bi se gađali u bulju za 1 din im voze malinu :haha:...nema nikakvog udruženja niti zadruge, tako da će nas jahati još mnogo godina :nono:
 
blacky je napisao(la):
Pozdrav dobri ljudi iz Brusa(nije daleko od Duleta)...cena juče 120 din, o kvalitetu ne treba trošiti reči-i više je nego zadovoljavajući. A zašto bi nam platili 150 kada znaju da ćemo im (pro)dati malinu po bili kojoj ceni? Ovde ljudi više gaje malinu kao dodatni izvor prihoda jer svi uglavnom imaju stalan posao, tako da se malina prodaje po sistemu daj šta daš. Pazite sad: hladnjača u mom selu daje 7 din za prevoz, ALI bere se u one male gajbe sa 6 pregrada(staje 2 kg malina) koje su teške 400gr, a oni ih u hladnjači računaju po 500gr tako da po 1 gajbi njima ostaje 100gr malina a to je upravo ono čime plaćaju prevoz! A seljani koji bi se gađali u bulju za 1 din im voze malinu :haha:...nema nikakvog udruženja niti zadruge, tako da će nas jahati još mnogo godina :nono:
Jel je ta cena u hladnjaci iz milentije ? Ja njima dajem malinu . _________________________________________________ Iz kog si sela tacno ?
 
Odavno sumnjam u ispravnu težinu gajbi, iako je na njima natpis 500g. Sutra ću da proverim težinu gajbi. A postaviću i slike sa očitim razlikama istog tipa gajbe ( otvaranje četiri nove rupe na gajbi, naravno natpis 500g nije menjan). :udri: :udri:
 
Kod nas vilamet 1.klasa 155 din . Imam jedno pitanje za kolege proizvodjace - ovogodisnji izdanci su mi preko dva metra visine i pocinju da padaju po zemlji , posto izdanaka ima ko pleve da li da isecem ove najvece , razgovarao sam sa dosta ljudi ovde - jedni kazu seci odmah jer ce ti izdanci koji su najveci zbog mnogo sokova u sebi izmrznuti zimus a i onako ima puno manjih , a drugi kazu ne diraj nista pa na prolece pravi selekciju kad budes vezivao , voleo bih da cujem vasa misljenja naravno ako administrator dozvoli u ovoj temi .
 
Hval brale , obzirom na izgled tvog malinjaka i kvalitet tvoje maline koji smo videli na fotografijama moraju se sloziti sa tobom hteli to ili ne , a reci mi koliko sam ja uspeo da vidim na ovoj fotografiji stare izdanke seces odmah posle zavrsetka branja ? Pitam te ovo jer i oko toka ima dosta polemike - neki ih ostavljaju navodno da bi zimi stitili nove izdanke od niskih temperatura ?!
 
Kod mene i dalje najniza cena , 130 din vilamet . A evo i kvaliteta ploda :
a1g1g.jpg
. Zanjima me vase misljenje o odnosu cene i kvaliteta ( malina je suva i cvrsta) !
 
Neznam o cemu te zanima nase misljenje .O ceni ili kvalitetu ? Ako ces o kvalitetu onda je sasvim OK ako je malina suva (a verujem da jeste) ,a sto se cene tice mislim da je bas,bas,bas mala za taj kvalitet.Da postoji neka mogucnost da je doterujes do Beograda ili okoline ja bi ti je placao bar 180 din.ovako .......... Greota bas.
 
Nije Milentija, još niz reku...Tršanovci City...svake godine je ovde kod nas bezobrazno mala cena u odnosu na ostatak Srbije, ali u planini berba još nije ni počela tako da će planinci (opet) uzeti novce ::svaka cast::
 
@Boban Pozega
Stare izdanke sečem odmah po završetku berbe. Sečem do zemlje i tako ostavljam desetak dana da uvenu zbog lakšeg iznošenja i malo štite nove izdanke od jake sunčeve svetlosti. Kada provenu sečem ih iznad žica iznosim i spaljujem (da imam sitnilicu ili tarup ostavljao bih taj sitniš u međurednom prostoru). Potom je potrebno odstraniti travu iz samih redova i privremeno privezati nove izdanke za žicu zbog lakše hemijske zaštite i obrade (ponovo ih frezujem). Ko privremeno ne veže izdanke, bolje je da ih ostavi jer će poslužiti kao naslon novim izdancima koji ako padnu ili se saviju nastavljaju rast iz bočnih pupoljaka (granaju se) što nije poželjno, al se može na proleće rešiti orezivanjem tih grana na 2-3 pupoljka.

@Dule
Malina je odločnog kvaliteta. Ja svaki dan gledam kakvo se đubre stavlja u prvu klasu (nema klasiranja). I odavno znam da je važnija (isplativija) količina od kvaliteta :zli: :zli: :zli: . Al ako uradiš sve kako treba (ispoštuješ tehnologiju) da bi imao prinos onda ni kvalitet ne izostaje.Ova cena kod tebe je očito rezultat tržišne privrede na Srpski način :zli: :zli:.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh