Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gospodine Banomil bez namere da bilo ciji rad omalovazavam ja moram da vas pitam da li vi smatrate da je cena od 300 dinara realna ili ste se samo salili ? Sa cenom od 300 dinara koju vi pominjete neki od nasih prijatelja sa ovog foruma bi postali milioneri ! Voleo bih ja tu cenu da dobijem ali od toga nece biti nista , a medju nama govoreci nije ni realna !
 
Prvi dan bez kiše! Malo sam brao, i nisu loše.U malinjaku ima svega: truleži, sušenja i puno zelenih malina. Ovo je vrlo gadna godina za malinu!


Image Hosting provided by ImageBam

cena akontna 120din. :ppozdrav:
 
Ako samo jos jedna kisa padne a javili su sutra,kraj berbe... cena 60 dinara...treca klasa..
 
meeker je napisao(la):
Prvi dan bez kiše! Malo sam brao, i nisu loše.U malinjaku ima svega: truleži, sušenja i puno zelenih malina. Ovo je vrlo gadna godina za malinu!


Image Hosting provided by ImageBam

cena akontna 120din. :ppozdrav:
meeker je napisao(la):
Prvi dan bez kiše! Malo sam brao, i nisu loše.U malinjaku ima svega: truleži, sušenja i puno zelenih malina. Ovo je vrlo gadna godina za malinu!


Image Hosting provided by ImageBam

cena akontna 120din. :ppozdrav:
ova cetvrta slika je susenje izdanaka zbog velike vlaznosti
 
GOSPODINE BOBANE AKO OZBILJNO PITAS ONDA CU TI OZBILJNO I OPSIRNO ODGOVORITI. PO PITANJU MALINE U SRBIJI IMA SAMO JEDAN PROZVODJAC MALINE KOJI PROIZVODI OKO 100 TONA MALINE A NIJE POSTAO MILIONER.
 
Al nije bas ni da je siromah. Jel tako ?
I nemoj vise tako opsirno da odgovaras .Ja pomislio sad ces da kucas na 5 strana kad ono ...... :D
 
Kvalitet maline, najblaže rečeno je KATASTROFA ::lose:: ::lose:: ::lose:: 50% je trulo, ne stižemo da oberemo, kiša nas upropasti, ne znam dokle ovo vodi i uopšte nisam zadovoljan ovom godinom... :udri: :udri: :udri:

Inače klasiranja nema, sve ide i prvu klasu, mada nije ni za trecu ali meni odgovara, cena je 120 din, bere se, radi se, dosta maline je propalo, ova godina je gora od prethodne... :ppozdrav:
 
zoran sef je napisao(la):
meni vratili 5 gajbi jer su nacisto budjave,,, crni dani za maline... cena 60 din

Kod nas ne klasiraju uopšte, malina budjava (bela 100%) ide u prvu klasu... Ne ide mi u glavu šta ce im onakva malina :sta: Sinoc smo natovarili na kamion 6 tona maline, od toga je 4t bilo trulo i budjavo... ::lose:: ::lose::

Ne znam do kada javljaju kišu, ali gora godina nije bila...
 
Moj cale je zvao danas hidrometeoroloski zavod srbije da bi se uverio kakvo ce vreme biti jer je hteo da pokosi livade u subotu ali koleginica mu je rekla da ce biti nesto lepseg vremena ali suncano uz ceste pljuskove narednih desetak dana i to uglavnom popodne . Pa od kosenja nema nista a od maline videcemo sta ce biti . Kod mene nema klasiikovanja a cena je : 100din vilamet ; 115din miker .
 
sa malinom kod mene je zavrseno,u onosu na juce kao da je pola nestalo,nadao sa m se necemu al sad vidim da je gotovo za ovu godinu
 
mikaradjevac je napisao(la):
sa malinom kod mene je zavrseno,u onosu na juce kao da je pola nestalo,nadao sa m se necemu al sad vidim da je gotovo za ovu godinu
posto je bila veceras u Krupnju i jesu li klasirali?
 
I kod mene kiša ubi ove maline, za sada je cena još 125din, ali ako ovako nastavi kiša neznam šta će biti sa cenom
Banomil nepiši velikim slovima jer tako pravila nalažu, a pravila su pravila. :cao:
 
strasno... kod mene se taman precistila i sutra bi bila dobra a ono opet :kisa: :kisa: :kisa:. Dal bog nije otisao na odmor a gore ostavio neku budalu koja ne ume da zavrne slavinu... Mislite o tome... :zli: :zli: :zli:
 
Kod nas su pred samo vece naisli neki oblaci crni kao ugarak, mislim da su ovi nasi mucenici ispalili ono raketa sto im je ostalo i razbise grad nekako ... Sta ce biti dalje videcemo ovako zla godina nije bila unazad 20 god. Da li je bilo negde grada ? Inace cena i dalje ista 1.klasa - 125 , 2.klasa - 80 , 3. klasa - 50 din. Sto se kvaliteta tice ja sam danas nekih 10% bacio ostalo je bilo 1.klasa , sad ako malo smanji kisa ...
 
Kod mene se tek danas malo učistila malina, normalno branje ali grmi i seva sa svih strana i počinje kiša,
(taman pomozi bože kad ono milicija na vrata) e jbg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh