Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas imali baš dosta da se bere.... Jutros od 5 pa do sada nismo izlazili iz malinjaka. Kvalitei extra, cena opet 100din.

jandebogd je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
Prskao sam sa RONILANOM

Dukanac,
proveri karencu za ronilan:haha: (Trebalo bi da je zabranjen u EU za malinu).

Upravu si, prešao sam se, ronilan ima karencu od 15 dana.... Trebao sam da poprskam sa SWITCHOM, njegova karenca je 3-4 dana, ali sad jbg... :ppozdrav:
 
odlicno ce je sad ispirati kisa(javljaju do cetvrtka).. Neda nam se nikako,taman postignemo sa branjem ono :kisa: :kisa: :kisa:... ::lose:: ::lose:: ::lose:: 'bem ti vise kisu
Post je spojen: [time]1277499859[/time]
_________________________________________________
mogao sam napisati nesto lepse u stotoj poruci.......... :D
 
kod mene 8 branje zavrsheno kvalitet nula ce na se nezna bice oko 100 din da je neka normalna godina ovo smece se nebi ni otkupljivalo
a prsko sam je teldorom od trulezi
 
Kod nas nije bilo kiše ima 3 dana, tako da je kvalitet extra. Cena i dalje 100 a u ostalim hladnjačama izlazi do 130 din. Danas su nam delili avans, bilo ::novac:: a delili su kao kafenom, kaščicom... :haha: :haha: :haha:
 
i danas je 100,nebere se sa onoliko volje i elana kao dok je bila 170.odkupljivaci su samo cekali kisu cim se naoblacilo oborili su cenu,sad ni neko cudo da se desi nece je vratiti na 170
 
Kod nas je sad kvalitet extra , cena se jos uvek ne zna ali moje je misljenje da ce ove godine biti oko 150 din jer sve ove cene sad jos ne oslikavaju pravo stanje , svaka hladnjaca ima planiranu kvotu i kad bude na pola branja u nasem kraju tek cemo imati pravu sliku - to je otprilike krajem sledece sedmice !
Post je spojen: [time]субота, 26. јун 2010. 15:23:16 MST[/time]
_________________________________________________
 
U nasem Valjevskom kraju kvalitet je toliko los da vi to nemozete ni da zamislite.Malina je trula,budjava i obrana sa peteljkom.Ja sam je jutros brao treci dan a veceras je bila skroz naskroz budjava.Ono sto se bere drugi dan je i boze pomozi.Jos je i naglo usitnila.Sta ce se tek odigrati do cetvrtka dok se vreme ne razlepsa sam bog zna.Ja sam sa mojih 90 ari u punom jeku a vreme me ubi.Verujte mi ljudi da mi je se sve smucilo.Sutra moram da preberem oko 40 ari opbavezno a oni najavljuju kisu ceo dan.... Zao mi je jer mi se malina ove godine prerodila a ja ne mogu da se ovajdim.Ubi me los kvalitet.Ubi me ova kisa.Da je malo da smanji dozivljaj da bar skidamo rod pa kakav je daje i po ovoj ceni... Dusa me boli kad vidim da propada... A toliki trud da se dodje do branja.. :zli: :zli: :zli:
 
i ko nas je posle ovih kisa bila losa pa se sad malo prebrala.evo veceras opet kisa.i sta teci a ne zaplakati?moj matori je omrzao samo zbog takvog ponasanja odkupljivaca.kaze zaorao bi je sa koljem i zicom.
 
Dod mene i dalje 100din.,zavrseno deseto branje,kvalitet los,a napolju kisa lije li lije,propast,a mnogo smo ocekivali od ove godine!!! :sta: :zli:
 
Ja sam mislio da se beli vilamet ne mora podvezivati , vec samo miker , ali evo sta mi se ove godine dogodilo. No na greskama se uci . Pola grancica maline mi se polomilo i osusilo.
1060944.jpg
2agnpme.jpg
6s4arp.jpg
 
zoran sef je napisao(la):
U nasem Valjevskom kraju kvalitet je toliko los da vi to nemozete ni da zamislite.Malina je trula,budjava i obrana sa peteljkom.Ja sam je jutros brao treci dan a veceras je bila skroz naskroz budjava.Ono sto se bere drugi dan je i boze pomozi.Jos je i naglo usitnila.Sta ce se tek odigrati do cetvrtka dok se vreme ne razlepsa sam bog zna.Ja sam sa mojih 90 ari u punom jeku a vreme me ubi.Verujte mi ljudi da mi je se sve smucilo.Sutra moram da preberem oko 40 ari opbavezno a oni najavljuju kisu ceo dan.... Zao mi je jer mi se malina ove godine prerodila a ja ne mogu da se ovajdim.Ubi me los kvalitet.Ubi me ova kisa.Da je malo da smanji dozivljaj da bar skidamo rod pa kakav je daje i po ovoj ceni... Dusa me boli kad vidim da propada... A toliki trud da se dodje do branja.. :zli: :zli: :zli:
fabrika pod vedrim nebom,a tek ovi na zemlji
 
LJUBOVIJA, I DANAS HLADNJACE PLACAJU MALINU 80 A MOGLI SU I 300 JER NIKO NIJE BRAO ZBOG KISE. U AZBUKOVICI KVALITET MALINE JE ADEKVATAN CENI. U POSLEDNJIH 30 GODINA OVAKAV KVALITET MALINE NISAM VIDIO. VEROVATNO IMA UTICAJA VULKANSKA PRASINA. VEROVATNO JE BERBA ZA OVU GODINU ZAVRSENA A ONAJ GOSPODIN STO OVDE PAMETUJE ZARADI SVOJIH 13.000 E PO HEKTRU I VISE SE NE JAVLJA. KAKO SE LAKO ZARADJUJU PARE OD MALINE. KOD MENE SVI MALINARI VOZE DZIPOVE A HLADNJACARI VOZE FICE.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh