Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ova kiša i vetar nikako ne odgovaraju malini! :udri: :udri: :udri: :udri:
Cena 120din. akontna.
:ppozdrav:
 
Kiša pada 24h bez prekida... Malina počinje da truli... ::lose:: ::lose:: ::lose:: A kod nas jedna hladnjača izašla sa cenom od 150 din... Ako kiša ne prestane uskoro malina ce propasti... :kisa: :kisa: :kisa:
 
Moja sreca da sam poceo sa branjem 9.juna tako da sam nesto i ucario, inace mislim da ce do cetvrtka sa malinom biti gotovo zbog kise...Uvukla se vlaga izmedju ploda i peteljke i kod zelenih malina i gotova je( tako mi rece magistar Petric).
 
Do sada sam ukupno 3 puta prešao ceo malinjiak tako da je ovo tek početak berbe... Ali imam neki osecaj da ova kiša nece izaci na dobro... :ppozdrav:
 
Dace bog da gresi... meni promajz i gradina tek pocinje a vilamet je gotov 70%. Najgore od svega sto mi se sad sve sastalo pa cu imati problem da i ako prestane u sredu kisa uspeti da postignem i precistim malinjak od ovih trulih i budjavih kojih ima kolko hoces...
 
Tek jedanput prebrao maline sađene prošle godine. Stari malinjak skoro da nema zrelih, a rod je izuzetan. Uzdanci rastu kao blesavi. Razmišljam da ponovo prskam protiv truleži? Al ako vlaga i kiša drže ovako dugo mislim da je tu slaba korist.
:ppozdrav:
 
Ma za tvoj stari malinjak nema zime,jer ce sigurno ovo sunce sto prognoziraju od cetvrtka pa narednih desetak dana isusiti zelene maline do zrenja...a i mislim da ce tad cena biti paprena.. pa bar nek neko zaradi... pozzzzzzz
 
Dule koko je stanje sa cenom kod vas u J.Banji pretpostavljam da kisa pada 24h
Post je spojen: [time]1277675477[/time]
_________________________________________________
mislim da je malina odradila svoje za ovu godinu ako kisa bude padala do cetvrtka a cena se ne pomera na gore tako da se isto hvata kao prosle godine cak i jos gore ako se sve uzme u obzir ovo je totalni minus ne racunajuci rad i muku
 
Milanko je napisao(la):
Dule koko je stanje sa cenom kod vas u J.Banji pretpostavljam da kisa pada 24h
Post je spojen: [time]1277610677[/time]
_________________________________________________
mislim da je malina odradila svoje za ovu godinu ako kisa bude padala do cetvrtka a cena se ne pomera na gore tako da se isto hvata kao prosle godine cak i jos gore ako se sve uzme u obzir ovo je totalni minus ne racunajuci rad i muku
Za cenu nisam siguran ali mislim da je jos uvek 100 dinara . Kisa juce nije prerstajala uopste ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: . Danas sasm tredao da idem u berbu al nista od toga , morao sam da odlozim jos do sutra. :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa:stize bolje vreme :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: makar se nadam da ce biti tako.
Post je spojen: [time]1277710087[/time]
_________________________________________________
Toliko placa hladnjaca iz Milentije , a za druge neznam , ali mislim da je ista cena i kod njih.
 
DULEmajstor ostaje samo da se nadamo.kod nas je nocas padala,od jutros nije sto neznaci da nece,jako lose vreme,oblacno.neznam dal' ko danas i bere zbog praznika
 
Ja danas ne berem a imam sigurno 600-700 kg zrele maline...Moji nece ni da cuju da beru na Vidovdan.. Zato sutra od 5 ujutru... Inace ovde bere 80% ljudi... Vreme idealno za berbu.
 
zoran sef je napisao(la):
Ja danas ne berem a imam sigurno 600-700 kg zrele maline...Moji nece ni da cuju da beru na Vidovdan.. Zato sutra od 5 ujutru... Inace ovde bere 80% ljudi... Vreme idealno za berbu.
Moraju ljudi da beru , sta ce , nisu oni krivi sto malina propada iz casa u cas , ako je sad ne oberu sutra ce biti jos duplo gore stanje sto se kvaliteta tice. Sutra i ako bude bila kisa ja moram da berem , sta cu kad je takva situacija! A danas malo ranije na :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: :spavam: pa sutra u malinjak , da se spase sto se spasti da. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Hladnjaca u koju ja dajem malinu je izasla sa sledecim cenama : 1 klasa - 125 , 2 klasa 80 , 3 klasa 50 dinara . Kvalitet je zbog kise naglo opao tako da sam ja juce bacio 1/4 , u 1 klasu dao 1/4 , a 2/4 dao u 2 klasu ! Toliko je katastrofalan kvalitet da je mene bilo sramota da je vozim u hladnjacu , ako ne bude krenulo lepse vreme ode sve do djavola , zla godina da nema dalje samo za travu valja !
 
A I MENE JE SRAMOTA STO SAM DAO EKSTRA KVALITET MALINE PO 130 DINARA A ONA VREDI NAJMANJE 300 DINARA.
 
bez komemtara
Post je spojen: [time]1277836297[/time]
_________________________________________________
ekstra kvaalitet za 125 din ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sramota
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh