Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i ja isto prekidam branje i pravim veshtachu nestashicu maline na svetskom trzishty
 
Milanko je napisao(la):
Zoki lose stoje stvari kod vas u Osecini sto se tice cene i poplave
bila je danas katastrofa ali se voda povukla vec popodne... Moji malinjaci su u Gunjacima koji su u brdu 9 km iznad Osecine... Kod onih koji stizu sa branjem kvalitet je malo bolji... Ja jos sutra ima da berem trule i budjave a od prekosutra bi trebalo biti bolje... To im je treca klasa... Vec sutra se ocekuje bolja cena maline...
Post je spojen: [time]1277326565[/time]
_________________________________________________
A sad na spavanje pa ujutru rano u malinjak da se skine onih 300-400 kg trule sa struka pa da od petka beremo normalne maline po normalnijoj ceni...
 
Kako napreduje berba? Danas ceo dan nije padala kisa. Ja sutra idem u drugu berbu. Kvalitet je vrlo los, nikakav ukus nema malina. Srecna berba svima. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1277403064[/time]
_________________________________________________
Poljokop je napisao(la):
ovo je bruka stvarno ako su obalili cenu
nismo mi krivi sto pada kisa :kisa:
. Mi smo relativno blizu. Da li znas mozda kojoj hladnjaci se malina daje u vasem kraju i koliko koja hladnjaca placa ako ima razlike u ceni ? Da li se malina vozi u ples ili merlini hladnjacu il u neku drugu ?
 
Danas smo brali takav krs od maline da je to strasno.Trula,budjava,kisela i bljuzgava.I treca klasa,odnosno 80 dinara.Treba sunca kao za oci inace ce kvalitet ostati los.Jedino sto kvantitet ide po planu.Najgore sto od nedelje do utorka ponovo najavljuju kisu,a posle do 5 jula svako popodne kisu...
 
I ja sam danas brao, malina je extra kvalitet, nema ni jedne trule i ova kisa joj nije nista naudila, veceras po zavrsetku berbe poprskao sam protiv trulezi, tako da naredne kisa ne bi trebala da osteti malinu u vecoj kolicini....

A cena, pa kod nas jos uvek pisu 100din, a klasiranja maline nema. :ppozdrav:
 
TUZNA PRICA SA NAMA MALINARIMA
Post je spojen: [time]1277405604[/time]
_________________________________________________
CIME SI PRSKAO
 
Prskao sam sa RONILANOM

Sad gledam na Tv-u kazu u Čačanskom kraju cena maline 150-180din, lažu... U Čačku Miralex istakao cenu od 125 din i to je neki maximum do sada u ovim kraju.... :cao:
 
Kome gde predajes malinu,koliko su placali do sad
cunami je napisao(la):
i ja isto prekidam branje i pravim veshtachu nestashicu maline na svetskom trzishty
Post je spojen: [time]1277408322[/time]
_________________________________________________
Ja sam danas vozio u Ribare,placaju 100 din.,malina nikakva!
 
Danas je bio idealan dan za berbu. Malina je kvalitetna a kiša joj nije mnogo smetala.
Cena 120 din.
 
Izgleda da ceo nas podrinjsko-kolubarski region ima problem sa kvalitetom...a bogami i sa cenom..
 
Prvi put brao malinu koja je zasađena prošle godine, kvalitet i nije neki prvo branje. Cena 120 din. (akontna). U starom zasadu nema zrelih malina. Izgleda da ću imati problema sa izdancima, posle ove kiše rastu kao blesavi :zli: :zli:
:ppozdrav:
 
kod nas danas 100.juce od 50-90.to otkupljivaci love u mutnom,na vazi kao nesto klasiraju a direktno sa vage se tovari sve u isti kamion.inace klasiranje se vrsi cenom a ne kvalitetom.tako da je moja danas imala kvalitet za 90din
 
od trulezi jedino TELDOR sme da se koristiu branju , on ima karencu tri dana
Post je spojen: [time]1277447170[/time]
_________________________________________________
cena je 435 din za 50 lit
 
Predlozio bi svima koji su dali malinu ispod 100 dinara da se raspitaju u hladnjaci za koje doticni prevaranti rade otkup posto je malina.Ja sam pre nekoliko godina imao problem da sam dao kupinu na otvoreno i kad sam otisao po pare receno mi je da je 9 dinara,a znam da nije bila toliko_Odem u Libertas i pitam,cena 14 dinara i isplate mi razliku.
 
Danas sam imao jubilarnu DESETU berbu.Kvalitet malo bolji nego juce i prekljuce,mada je za nijansu sitnija...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh