Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo sam dobio informaciju da su hladnjačari odredili cene:
U otkupu na terenu 120 din.
U hladnjačama 126 din.
 
Ljudi, jeste li vi malinu zaštitili od truljenja?
Mnogo bi bilo bolje kada bi malinu klasirali, nego ovako da se isto plaća dobra i loša malina.
 
Naravno da sam prskao od truljenja i to dva puta do sad.

bratacic city kada si prskao, da ti nije istekla karenca :sta: Ovo je mala kisa da bi malina trulila, osim ako nije brano vise od 4 dana. :ppozdrav:
 
Danas kod nas placali 110 din. a do juce 170din.,isplata odmah.Pocinje trulez,plesan,kvalitet opada bez obzira na adekvatnu zastitu (qvadris,switc) pred berbu.
 
Dukanac je napisao(la):
Naravno da sam prskao od truljenja i to dva puta do sad.

bratacic city kada si prskao, da ti nije istekla karenca :sta: Ovo je mala kisa da bi malina trulila, osim ako nije brano vise od 4 dana. :ppozdrav:

Ali kod nas stiže ranije nego kod vas, čoveče, mi uveliko beremo već 8-9 dana!!!
 
bratacic city znam da je kod vas berba uveliko, a mislio sam da li ti malina truli zato sto nisi stigao da oberes sve, npr nisi ih brao par dana? A kod mene se dogadja da ima poneka trula unutar malina. Ove godine lastari veliki pa u sredini malina zgusnuta sto mi dovodi do trulezi.
 
Beremo, gromovi udaraju okolo, misliš, sad će smak sveta, bežis, pa se vraćaš, pa sve tako, borring... tužna sam....
:kisa:
 
Kod mene je bilo samo malo kiše, za dobru sezonu valjalo bi da padne još, pa da se nakon toga razvedri. One vrućine od pre nekoliko dana su dosta oštetile malinu.
 
Kod mene je od vrucine malo pozuteo list maline, a jos je pre par dana duvao i topao vetar sto ih je dodatno ostetilo.
 
- Kod mene je moja malina sticena od trulezi takodje,
- Nema klasiranja,
- Na kvalitet mi je skrenuo paznju moj brat koji radi na otkupu, rece mi da ima dosta "ostecenih"(u smislu raspadanja) malina. On je posten decko i nece da laze tako da je verovatno tako, ogradjujem se i ovo pisem za svoj kraj. Ja cu Vam okaciti slike za vikend pa procenite sami.

Sto se tice cene, ovo od 100 dinara je bruka. Molim Vas, jos kada sam cuo pricu da niko nije hteo da izadje sa cenom da se ne bi izleteo, malo je reci koliko sam se iznervirao.

Veliki pozdrav.
 
evo sad sam dobio info 126din otvorena cena
Post je spojen: [time]1277156223[/time]
_________________________________________________
jandebogd je napisao(la):
StefanP. je napisao(la):
U Uzickom kraju Yugent daje cenu od 108 din/kg :cao:
U zavisnosti od vremena predavanja maline u hladnjači cene su:
1. Vilamet - 108; 105; 100 din.
2. Miker - 128; 125; 120 din.

Cene su akontne.
nije valjda da dajes yugentu
 
Evo sad sam bio sa likom koji se u nasem kraju itekako pita za cenu i mogu vam reci da bar sto se tice naseg kraja nimalo nisu najave optimisticne. Malina je veceras pala na 100 din sa tendencijom na dole. dokle dole?Kvalitet je ocajan a bice jos gori zato sto javljaju ovako vreme jos 5 dana...Ja berem na vreme ali sta vredi kad drugi ne i kad se maline ne klasiraju...jbg...Sad kisa ubi napolju a ja imam 500-600 kg zrele maline na struku... Ako surta i prekosutra ne oberem a malo je verovatno da ce vreme dozvoliti mogu samo da zinem da jaucem...
Post je spojen: [time]1277191587[/time]
_________________________________________________
Lije li lije ovo govno...A mi sedimo i cekamo i cekamo i cekamo i cekamo... :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Ja sam se sad vratio iz prve berbe . Sto se kvaliteta tice dosta je los . Trulezi ima malo , ali maline nisam tretirao nikakvim preparatima protiv trulezi . Danas sam drao u novom malinjaku postavljenom prosle godine i namucio sam se . Zbog suse maline nisu dovoljno izrasle prosle godine pa sam morao da vecinu vezem na prvu zicu , povile su se i morao sam prakticno cuceci da ih berem . Ledja su mi otpala. Kako bi proso jeftinije sa sadnicama , uzo sam od jednog coveka koji mi je nudio crni vilamet za 5 dinara po sadnici. I sad kad sam otiso u prvu berbu vido sam i sta sam posadio. Skoro u svakom redu imam po nekoliko stabala belog vilameta . Kada se pomesa crni i beli u gajbicama izgleda ko da su jedne maline zrele a druge zelene . Da se klasifikuje sve iz tog malinjaka bi islo u 2 klasu . ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: Sto se cene tice ona je 100 dinara ali na otvorenom . Pozdrav svim forumasima i srecna berba. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ::svaka cast:: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao:
Post je spojen: [time]уторак, 22. јун 2010. 06:01:09 MST[/time]
_________________________________________________
Milanko je napisao(la):
Dule malina u Ratini je izasla na 120 din
Kod nas u Banji jos je na otvorenom . Valjda ce da je povecaju ! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh