Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
lanjskisneg je napisao(la):
Sve je relativno. Mi te svesrdno podržavamo i navijamo za tebe.
Sve je relativno osim ljudske sujete koju ste ovde pokazali.
Ona je vrlo konkretna i vidljiva.
Ne znate mnogo, skoro nista, prihvatite to jer je to jedini nacin da naucite.
Ali sujetavam ne dozvoljava
Naucili ste da vam se dive, verovatno samo zena i deca, ili mama i tata, pa ste pomislili da ste neki veliki strucnjaci za malinu, i ne mogu da zaboravim jednog od vas (svejedno koji, isti ste) koji je rekao "necu valjda ja da razbacujem stajnjak" Nece ON a ON verovatno nista drugo i ne zna da radi.
Hvalisanje ispred prodavnice, slikanje malinjaka neposredno posle freziranja vam mozda moze stvoriti privid uspeha, mozda vam moze nahraniti sujetu ali nikada od vas nece napraviti nekoga ko zna vec cete uvek ostati neznalice kojima je jedini nacin da zaradi "zjebati" kupca kako neko rece.
I uvek ce se naci neko kao ja sada da vam ciframa pokaze da ne znate ni ono sto radite.

Ti si jedna obična budala! Sve ovo što si napisao je jedna obična gomila gluposti koja govori o tome koliki si ti kreten! Toliko kompleksa u nekome nisam odavno video! Šta je tvoj problem? Ne možeš da imaš devojku? Ne može da ti se digne ili te neko maltretirao ceo život pa sad svoju frustraciju iskaljuješ na drugome?

Prekini da gomilaš gluposti iz posta u post....

Šta moderator čeka sa banovanjem ovog mentola?
 
Nemogu da verujem da se bas nikom ne isplati da doveze malinu po 180 din.
Odakle god da je dovozite trosak transporta nije veci od 3000 din.Na 100 kg to vam izadje dobitna cena od 150 din. Pa jel malo ? :nono:
 
Radzmen je napisao(la):
Nemogu da verujem da se bas nikom ne isplati da doveze malinu po 180 din.
Odakle god da je dovozite trosak transporta nije veci od 3000 din.Na 100 kg to vam izadje dobitna cena od 150 din. Pa jel malo ? :nono:

Nemaju ljudi vremena,a pretpostavljam ni snage da voze posle branja,a ocigledno nema svercera na forumu.

U Macvi tu cenu ljudi imaju ovde,da ne nose cak u Zemun.
 
Za Macvu znam i ja.Kupujem je tamo svaki dan za 170 din.Nego pokusavam i ja malo da se odmorim od putovanja savakodnevnog a mozda za nekog ova cena i jeste prava. ::namigivanje::
 
lanjskisneg je napisao(la):
Hvalisanje ispred prodavnice, slikanje malinjaka neposredno posle freziranja vam mozda moze stvoriti privid uspeha, mozda vam moze nahraniti sujetu ali nikada od vas nece napraviti nekoga ko zna vec cete uvek ostati neznalice kojima je jedini nacin da zaradi "zjebati" kupca kako neko rece.

Kad sam rekao to ˝ko ce koga zajebati˝ mislio sam figurativno, naravno. U smislu da se uvek ganjamo oko cene, oni uvek hoce nizu, a mi visu. Ti si se sad uhvatio za to i poceo da karikiras i vredjas ljude. Cudno mi je da neko ko se ne bavi malinarstvom visi na ovoj temi non stop, verovatno nemas pametnije stvari da radis u zivotu pa ovde istresas svoje frustracije.
Inace, u Arilju i dalje nista novo, 100 dinara na otvoren racun, jos se nista ne zna
 
Recite mi da li kod vas ima klasiranja maline :sta: Kod mene toga nema, sve ide u prvu klasu. Danas smo brali, 5 puta nas kisa isteravala iz malina, ali ipak smo uspeli da oberemo... :ppozdrav:

Ovaj Lanjskisneg se bas navrzao na nas, par dana gusla jednu pricu i zeza ljude koji se duplo bolje razumeju u ovu materiju :zli: :zli:
 
Kod nas za sad nema klasiranja sve ide u prvu klasu i pored toga sto je kvalitet realno los a cena na otvoreno ...
 
kod nas malina danas 130 din.. Kazu ako nastavi kisa da ce je oboriti na 100 din... mada sobzirom na slabu ponudu malina cisto sumljam... malo je malina ove godine....
Post je spojen: [time]1277108273[/time]
_________________________________________________
svi inace daju kes otkupljivaci...svi do jednog.Kod nas je nemoguce dobiti 1 kg malina ako nemas kes zato sto je velika konkurencija medju hladnjacarima..
Post je spojen: [time]1277140723[/time]
_________________________________________________
i jos nesto. Kvalitet malina drasticno opada.
 
Branko je napisao(la):
Člana lanjskisneg smo poslali na petodnevni odmor.

::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

Evidentno je da je kvalitet maline los, nema trulih jos uvek ali je zato mokra... Danas je ove nase krajeve dokacio grad, mene je mimoisao, ali okolna sela su nagrabusila ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Večeras kod mene na priznanici piše 115 a sinoć je pisalo 100din. Inače predajem hladmnjači "Laki" d.o.o. Malina je još uvek vrhunskog kvaliteta.
 
sta je bilo u Arilju danas od pregovora,i dali je bilo blokada puteva,koju je najavio g.Terzic jedini borac za cenu maline
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh