Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo Blacky ! Dal nisi slucajno konkretno iz Blaca ? Mi smo relativno blizu. U mom mestu sto se tice velicine malinjaka stanje je isto . Nema uslova za obradu zemlje uz pomoc mehanizacije ! Od 12 ari koliko ja imam samo 5-6 ari mogu da freziram a ostalo rucno kopam . To je razlog tako male povrsine jednog malinjaka . Planiram da prosirim jos do 20 ari jer vise ne mogu da obradjujem . Pretpostavljam da nakupci iz mog kraja voze maline u iste hladnjace kao iz vaseg kraja . POZ :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Dukanac je napisao(la):
A i zasto bi trebao fakultet za poljoprivredu,

Naravno da ne treba.
Upravo o tome i govorim. Da li je vecina proizvodjaca srednjeg obrazovanja ili ne, ne zelim da dokazujem, jasno je da nije, a to nije niti tema niti vazno.
Posao proizvodnje malina je jednostavan posao za koji nije neophodna visoka strucnost. Nizak stepen obrazovanja vecine proizvodjaca malina sam naveo kao dokaz da visoka cena maline nije uslovljena ni teskom i komplikovanom tehnologijom, niti neophopdnom strucnoscu onih koji se njome bave, vec je iskljucivo rezultat ponude i potraznje i donekle prirodnih monopola.

njihova borba sa nama je uvek ko ce koga zajebati.

Posteno.
I na kraju smo se izgleda slozili sa mojom pocetnom tezom da cena ispod jednog evra u sebi sadrzi i neku zaradu za proizvodjaca a da nikako nije propast sve ispod dva evra kako su neki tvrdili.
Sav ovaj bes oko jedne matematicki dokazive tvrdnje pokazuje mozda i nesvesni starh od ulazenja u kalkulaciju jer i oni koji nisu sposobni da tu kalkulaciju sacine znaju da kalkulacija nije na njihovoj strani i da im ostaje samo da pokusaju da "zajebu" saradnika u poslu. A ako neko pokusava da "zajebe" nekog drugog onda je logicno da i taj drugi pokusava isto.
Sretno vam "zajebavanje" i nemojte bar na ovakvim mestima pokusavati da izazovete samilost i da sebe predstavite kao zrtve jer po nekad izgubite kontrolu i napisete "necu valjda ja da....."
I sledeci put kada pomislite da blokirate puteve razmislite, jer vi zapravo samo niste uspeli da "zajebete" vase kupce a za to ne treba da ometate one koji sa tim nikakve veze nemaju.
 
lanjskisneg je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
A i zasto bi trebao fakultet za poljoprivredu,

Naravno da ne treba.
Upravo o tome i govorim. Da li je vecina proizvodjaca srednjeg obrazovanja ili ne, ne zelim da dokazujem, jasno je da nije, a to nije niti tema niti vazno.
Posao proizvodnje malina je jednostavan posao za koji nije neophodna visoka strucnost. Nizak stepen obrazovanja vecine proizvodjaca malina sam naveo kao dokaz da visoka cena maline nije uslovljena ni teskom i komplikovanom tehnologijom, niti neophopdnom strucnoscu onih koji se njome bave, vec je iskljucivo rezultat ponude i potraznje i donekle prirodnih monopola.

njihova borba sa nama je uvek ko ce koga zajebati.

Posteno.
I na kraju smo se izgleda slozili sa mojom pocetnom tezom da cena ispod jednog evra u sebi sadrzi i neku zaradu za proizvodjaca a da nikako nije propast sve ispod dva evra kako su neki tvrdili.
Sav ovaj bes oko jedne matematicki dokazive tvrdnje pokazuje mozda i nesvesni starh od ulazenja u kalkulaciju jer i oni koji nisu sposobni da tu kalkulaciju sacine znaju da kalkulacija nije na njihovoj strani i da im ostaje samo da pokusaju da "zajebu" saradnika u poslu. A ako neko pokusava da "zajebe" nekog drugog onda je logicno da i taj drugi pokusava isto.
Sretno vam "zajebavanje" i nemojte bar na ovakvim mestima pokusavati da izazovete samilost i da sebe predstavite kao zrtve jer po nekad izgubite kontrolu i napisete "necu valjda ja da....."
I sledeci put kada pomislite da blokirate puteve razmislite, jer vi zapravo samo niste uspeli da "zajebete" vase kupce a za to ne treba da ometate one koji sa tim nikakve veze nemaju.
matis ti dobro ide rekao bih.cena podizanja novog zasada na otvorenom je oko 1400e . a odrzavenje starog je 1.09 e, ove godine negde oko1.17e.gde je zarada ?kod libertasa eliksira ............itd.oni beru kombajem :bravo:
 
lanjskisneg je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
A i zasto bi trebao fakultet za poljoprivredu,

Naravno da ne treba.
Upravo o tome i govorim. Da li je vecina proizvodjaca srednjeg obrazovanja ili ne, ne zelim da dokazujem, jasno je da nije, a to nije niti tema niti vazno.
Posao proizvodnje malina je jednostavan posao za koji nije neophodna visoka strucnost. Nizak stepen obrazovanja vecine proizvodjaca malina sam naveo kao dokaz da visoka cena maline nije uslovljena ni teskom i komplikovanom tehnologijom, niti neophopdnom strucnoscu onih koji se njome bave, vec je iskljucivo rezultat ponude i potraznje i donekle prirodnih monopola.

njihova borba sa nama je uvek ko ce koga zajebati.

Posteno.
I na kraju smo se izgleda slozili sa mojom pocetnom tezom da cena ispod jednog evra u sebi sadrzi i neku zaradu za proizvodjaca a da nikako nije propast sve ispod dva evra kako su neki tvrdili.
Sav ovaj bes oko jedne matematicki dokazive tvrdnje pokazuje mozda i nesvesni starh od ulazenja u kalkulaciju jer i oni koji nisu sposobni da tu kalkulaciju sacine znaju da kalkulacija nije na njihovoj strani i da im ostaje samo da pokusaju da "zajebu" saradnika u poslu. A ako neko pokusava da "zajebe" nekog drugog onda je logicno da i taj drugi pokusava isto.
Sretno vam "zajebavanje" i nemojte bar na ovakvim mestima pokusavati da izazovete samilost i da sebe predstavite kao zrtve jer po nekad izgubite kontrolu i napisete "necu valjda ja da....."
I sledeci put kada pomislite da blokirate puteve razmislite, jer vi zapravo samo niste uspeli da "zajebete" vase kupce a za to ne treba da ometate one koji sa tim nikakve veze nemaju.
Molim te ne filozofiraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ovo nije forum filozofa nego malinara . I za tebe ovde nama mesta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Necu vise da sam te video ovde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
lanjskisneg je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
A i zasto bi trebao fakultet za poljoprivredu,

Naravno da ne treba.
Upravo o tome i govorim. Da li je vecina proizvodjaca srednjeg obrazovanja ili ne, ne zelim da dokazujem, jasno je da nije, a to nije niti tema niti vazno.
Posao proizvodnje malina je jednostavan posao za koji nije neophodna visoka strucnost. Nizak stepen obrazovanja vecine proizvodjaca malina sam naveo kao dokaz da visoka cena maline nije uslovljena ni teskom i komplikovanom tehnologijom, niti neophopdnom strucnoscu onih koji se njome bave, vec je iskljucivo rezultat ponude i potraznje i donekle prirodnih monopola.

njihova borba sa nama je uvek ko ce koga zajebati.

Posteno.
I na kraju smo se izgleda slozili sa mojom pocetnom tezom da cena ispod jednog evra u sebi sadrzi i neku zaradu za proizvodjaca a da nikako nije propast sve ispod dva evra kako su neki tvrdili.
Sav ovaj bes oko jedne matematicki dokazive tvrdnje pokazuje mozda i nesvesni starh od ulazenja u kalkulaciju jer i oni koji nisu sposobni da tu kalkulaciju sacine znaju da kalkulacija nije na njihovoj strani i da im ostaje samo da pokusaju da "zajebu" saradnika u poslu. A ako neko pokusava da "zajebe" nekog drugog onda je logicno da i taj drugi pokusava isto.
Sretno vam "zajebavanje" i nemojte bar na ovakvim mestima pokusavati da izazovete samilost i da sebe predstavite kao zrtve jer po nekad izgubite kontrolu i napisete "necu valjda ja da....."
I sledeci put kada pomislite da blokirate puteve razmislite, jer vi zapravo samo niste uspeli da "zajebete" vase kupce a za to ne treba da ometate one koji sa tim nikakve veze nemaju.
matis ti dobro ide rekao bih.cena podizanja novog zasada na otvorenom je oko 14000e . a odrzavenje starog je 1.09 e, ove godine negde oko1.17e.gde je zarada ?kod libertasa eliksira ............itd.oni beru kombajem :bravo:
Post je spojen: [time]1277063947[/time]
_________________________________________________
lanjskisneg je napisao(la):
Necu vise da sam te video ovde

A sta ces da uradis ako necu da odem? :)

Pasat, proveri cifre koje si napisao (gramatiku ne moras, ne insistiram) pa da pricamo.
14000e/ha
 
lanjskisneg je napisao(la):
E to ces jos da vidis

'ajd da vidim
Nego....koliko treba da cekam to sto cu da vidim? :)
neces dugo kad ti ja kaaaaaazzzzzzzeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :udri: :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :udri: :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: :zli: :zli: :udri: :udri: :udri: Ti ces nekom da pricas sta je realno a sta nije !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Smrdljivi pacove!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Pasat,
Ta cifra oko podizanja malinjaka je takodje nerealna.
Ni blizu realne cene. Bar po mom znanju.
Da ne bih ja bio neko ko sve porice hajde molim te navedi sta to toliko kosta.
Znam da ces uracunati i rigolovanje koje niko ne sprovodi i cenu sadnice koju niko ne placa i cenu ostalog rada koju niko ne trpi ali ni tako ne mozes dobaciti do cifre oko 14000 evra pod uslovom da u nju ne uracunas i kupovinu zemljista.

Ne, ne poznajem ni jednog izvoznika.
Znam povrsno neke koji su propali u tom poslu a moj utisak je da su propali upravo zbog placanja previsoke cene maline 2008 godine.
Malo bolje kontakte imam sa preradjivacima voca.
 
lanjskisneg je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Daj ljudi smirite se, jer će morati stvarno neka intervencija...

ok, ok....oprosti

Malo se zabavljam pa po nekada preteram
Narocito mi je zabavno kad mi prete :)

oprosti

Oprosti, oprosti, cvika od banovanja :haha: :haha: :haha:


Inace sutra zvanicno kod nas pocinje otkup na terenu, do sada su proizvodjaci morali da teraju malinu u hladnjacu a od sutra predaju u malinjaku :ppozdrav:
 
Dečko je dokon pa se zabavlja tako što nervira nas proizvođače. Najbolje bi bilo da ga svi redom ignorišemo.
 
lanjskisneg je napisao(la):
Pasat,
Ta cifra oko podizanja malinjaka je takodje nerealna.
Ni blizu realne cene. Bar po mom znanju.
Da ne bih ja bio neko ko sve porice hajde molim te navedi sta to toliko kosta.
Znam da ces uracunati i rigolovanje koje niko ne sprovodi i cenu sadnice koju niko ne placa i cenu ostalog rada koju niko ne trpi ali ni tako ne mozes dobaciti do cifre oko 14000 evra pod uslovom da u nju ne uracunas i kupovinu zemljista.

Ne, ne poznajem ni jednog izvoznika.
Znam povrsno neke koji su propali u tom poslu a moj utisak je da su propali upravo zbog placanja previsoke cene maline 2008 godine.
Malo bolje kontakte imam sa preradjivacima voca.
u kratkim crtama cu ti reci.to sto je prinos mali to je zato sto dobiju sadnice za dz... i prinos je ocajan. 1.troskovi materijala #9459e 2.troskovi usluga #1710e 3.troskovi radne snage #2622e ukuono 1+2+3=13791e
 
MPopovic je napisao(la):
Dečko je dokon pa se zabavlja tako što nervira nas proizvođače. Najbolje bi bilo da ga svi redom ignorišemo.
U redu ja hocu ali kad bi svi to hteli mozda bi nesto postigli ! Prvo treba ubediti kolegu pasata ! Koji se jos i razjasnjava sa njim !
 
Čovek je poljoprivredni "stručnjak" kolko vidim gaji neke kulture vrlo problematične profitabilnosti.
Da zna matematiku i izvođenje kalkulacija zasigurno bi gajio nešto drugo. Došao ovde da leči svoje komplekse i frustracije. Treba ga razumeti nije mu lako. Kad mu ponestane argumenata onda poteže diplomu i obrazovanje. Ja odavno ljude cenim po delima a ne papirima, koji se mogu i kupiti.

Bolje bi bilo da pravi kalkulacije za svoju šljivu i dunju, a malinu ostavi onima koji je proizvode. Pa nismo mi bez razloga odabrali malinu. Ako ne zna šta da radi nek pogleda malo oko sebe, možda nešto i primeti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh