Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zoki.
Pa ti rece da ides na spavanje a viris?
Ma pusti to da li imam veze sa hladnjacarima, nego sta cemo sto ti nemas veze sa matematikom a ni sa mozgom nesto ne stojis najbolje?
 
zoran sef je napisao(la):
Eto,na kraju si se izrekao.Cena od dva eura je nerealna.Kako ti to znas? Jel izvozis maline?Kako znas...Provaljen si. A ti admine skloni ga odavde da ne bi se mi malinari pokupili i otisli na drugo mesto da se dopisujemo... Izvozna cena malina je koliko? XAXAXAXA. 3 eura? 8 eura? 1 euro? Po kolko je ti izvozis? Mozda se izvozi po 13 eura? Vidi se iz aviona da imas itekakve veze sa smradovima zvanim hladnjacarima.Evo ovako.Ako imas sa njima veze zelim ti sve najgore u zivotu i tebi i tvojoj porodici zato sto si prevarant koji nas je folirao i zamajavao.... XAXAXA JADNI COVECE... Gubi se sa nase stranice idiote jedan...

Bravo Zoki :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Dosao je ovde da nas isprovocira, digao mi je pritiask na 200 a ja budala pa se pravdam OLOSU :zli: :zli: :zli: On mi nesto prica ne zna nos da obrise!!!! :zli: I on da me uci kako da gajim malnu a to radim vec 28 godina!!! Nema blage veze o zivotu :zli:
 
a to radim vec 28 godina

I jos nisi naucio?
Mora da si strasno glup.

Nego sta cemo sa matematikom ili da prihvatimo ono "ma mi znamo kolko kosta i kvit"?

I jos sami sebe zovete malinarima pa mislite da stvarno jeste to.
Ma milina jedna.
 
Upravu si, strasno sam glup jer se raspravljam sa jednom neotesanom budalom koja nema blage veze o zivotu.

Nego ako hoces lepo reci kakav je tvoj problem i sta ustvari hoces (sem da nas provociras) ili setaj odavde.
 
Nego ako hoces lepo reci kakav je tvoj problem i sta ustvari hoces (sem da nas provociras)

A zasto bih ja sa tobom pricao o svojim problemima?
Iskreno, sad pogledah ovaj tvoj prostacki potpis i shvatih da sam sebi dozvolio da pricam o necem sto onaj koji to stavi u potpis nikakvih izgleda nema da shvati bilo sta sto je komplikovanije od prostackih doskocica ispred prodavnice.
Dakle izvini, sve sto sam napisao zaboravi, ti ionako to ne mozes da razumes.

Al sta ces, malinar(i).

O ceni kostanja maline sam poceo ali nije to za tebe.
 
:cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao:

Idi odavde da te moje oci vise ne gledaju, daleko ti lepa kuca.....

A mene se tvoji problemi ne ticu samo sam te pitao da te skinem sa q***ca...
Moji potpisi kakvi god da su moji su... ako ti se ne svidjaju nemoj citati...

A ti ces da mi pricas o ceni maline... Sad ces ti genije da dokazes kako zelja nije okruga... Ma bezi bre!!!!!!
 
Ajde samo nemojte da se svađate...

@lanskisneg

Ne bi bilo loše da se predstaviš u odgovarajućoj temi.
 
poizdrav Zoranu sefu i jel on jedino iznosi cenu maline iz njegovog kraja .ma pusti ovog zelenasa neka sam bere radi i sadi o.33 centa po kg
 
najbolje da im poklonimo dzabe malinu,a prosle godine drzava je zaradila oko3000$ po toni,to sam nasao na jednom hr sajtu,malina nam je prva u svetu po kvalitetu samo ovi smradovi nece to da objave a hladnjacari se ne iznjasnjavaju kolko su oni zaradili po toni
 
Ma sam ovaj njegov potpis "lanjskisneg" govori da je hladnjacar za koje ovde nema mesta !!!!!!!!!!!!! Ne podnosim hladnjacare . :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: Juce sam bio u malinjaku i ima dosta zrelih pa cu najverovatnije sutra il prekosutra u prvu berbicu . Sto se cene tice nista ne iznose jos uvek . Koliko sam ja primetio rukovode se ariljem i cenama koje namecu njihovi hladnjacari . . . . Milanko kakva je situacia u Kraljevu ? ? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]субота, 19. јун 2010. 02:56:55 MST[/time]
_________________________________________________
Ja bi onu govnaru izbacio sa sajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (mislim na lanjskogsnega)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
1 kg mix malina/kupina (neznam sad u kom procentu jer ne pise na pakovanju a i cena ima manje a ima i vece) kosta trenutno u proseku oko 8 evra u prodaji u nemackoj ili austriji zavisno od trgovine(maloprodaja). nemam ni kupine ni maline ali obraticu paznju kako se cena krace pa cu objaviti na forumu. sta da vam kazem udruzite se i napravite hladnjacu dovoljnu za vase potrebe i uzmite stvar u svoje ruke sami prodajte svoju robu , ne verujem da 30- 40 ljudi ne mogu da sednu i da se dogovore nismo mi tolko tvrdoglavi samo kad hocemo to jest kad se zainatimo a valjda su vlasnici hladnjaca dovoljno napravili da mozete da se zainatite. na zalost niko od njih ne razmislja da je kontraproduktivno platiti nesto ispod cene jer ce time pre ili kasnije da unisti proizvodnju pa nece ni sam vise imati zaradu . ono uvek ce biti nekog ko ce da je prodaje i po 70 dinara uglavnom malih hobi proizvodjaca , penzionera i slicno i tu nemoze nista da se promeni pitanje je dali im odgovara vise da imaju posla sa deset organizovanih proizvodjaca koji mogu kontinurano da im proizvode odredjenu kolicinu kvalitetne maline u kontrolisanoj proizvodnji ili ce da imaju hiljadu malih hobi proizvodjaca gde nece imati uvid ni cime prskaju ni zagarantovan kvalitet i kolicinu i time sebe kompromituju kod stranog kupca . ove godine rusi traze analizu voca da bi se uvezlo u rusiju ,mislite da je to za dzabe . ili da i drugi nece da zaostre kriterijume.... pozdrav malinarima i nemojte da se nervirate sa lanjskim verovatno nije hladnjacar ali voli da pametuje a nebi lose bilo i da neki hladnjacar procita ponekad ovaj forum pa da se lepo smireno prodiskutuje ima i medju njima ljudi
 
mikaradjevac je napisao(la):
najbolje da im poklonimo dzabe malinu,a prosle godine drzava je zaradila oko3000$ po toni,to sam nasao na jednom hr sajtu,malina nam je prva u svetu po kvalitetu samo ovi smradovi nece to da objave a hladnjacari se ne iznjasnjavaju kolko su oni zaradili po toni
zbog lanjskog sinoc nisam bio tu . sad sam dobio gajbice u ponedeljak krecem sve ispod 2 e je propast . 2008 god je bilo 2.5e pa su odlicno prosli
 
Ljudi izvinite zbog ruznih reci koje sam izrekao sinoc u raspravi sa lanjskim. Nisam trebao da ulazim u diskusiju sa njim jer se vidi zbog cega je ovde... :cao:

Sto se tice cene jos uvek pisu 100din, na otvoren racun... :ppozdrav:
 
Kod mene veceras cena od 130 minimalno do 150 koliko placa Podgorina frukt. Padao je i grad ali nije bio krupan i trajao je oko minut tako da je steta minimalna.Protivgradna je ispalila preko 30 raketa u opstini Osecina i po drugi put za dva dana spasla rod maline u nasoj opstini.. Kod nas je sad najveci jek malina i najavljena kisa sledece sedmice moze da napravi belaj. Sutra iako je rosa krecemo rano u branje. Da se skida sto vise sa struka.
 
Branko je napisao(la):
@lanskisneg

Ne bi bilo loše da se predstaviš u odgovarajućoj temi.

A koja je to odgovarajuca tema?
Na ovom forumu sam pisao na temama vocarstva (visnja, sljiva, djubrenje, mehanizacija...) a zasto cena maline nije odgovarajuca tema?

Razumem vlasnistvo nad stranicom i pravo da vlasnik odredjuje sta sme a sta ne sme da se pise. Da mu kriterijumi budu kakve on izabere pa i ti da se istina ne sme pisati.
A istina jeste da svako ko kaze da je bacio tonu mineralnog djubriva na hektar malina, da uz to svake godine razbacuje jos po 8 prikolica stajnjaka da za berbu 10 tona malina potrosi 5000 evra i sl ili pojma nema ili laze.

Moze se zabraniti i logicko razmisljanje sa pozicije vlasnika sajta ali logika govori da ako neko u posao unese komad bezvredne zemlje i skoro nista od mehanizacije, ako pri tom kaze "necu valjda ja da razbacujem stajnjak" smatrajuci sebe vrednijimod onih koji to rade, dakle logika za takve govori da o ekonomiji i poslu pojma nemaju.
Sta to smeta njihovim velicanstvima da razbacuju stajnjak? Plava krv? Visak obrazovanja?
I takve treba uvazavati i ne reci im istinu u lice?
E pa ja ne zelim da cutim na to.
Ja sam pokusao da razlozno razgovaram a onda su usledile uvrede na moj racun i to od starne onih koji se potpisuju priprostim vulgarnim prastarim "umotvorinama"

Ako ti moderatoru zelis takav razgovor spreman sam da ciframa dokazem da je cena kostanja maline daleko ispod onog sto ovi "menadzeri" u svojoj prostoti i neznanju govore.

Govorim o ceni po kojoj se moze proizvesti 1 kg maline, a ne o nekoj gornjoj prodajnoj koja me ne zanima.
Jednostavno, svako prodaje po najvisoj mogucoj ceni i uvek zeli jos vise, ali ne mogu i ne zelim da ocutim kada ocigledne neznalice govore o tome da su razlozi visoke prodajne cene veliki troskovi proizvodnje,
 
A sta cemo sa Jasminom koja radi na nacin na koji rade svi ozbiljni poljoprivrednici u evropi? Nju malina kosta 1.6 eura. Posto je izvozna cena 4-5 eura mislim da nece biti problem da plate jedno 3 u otkupu. Zasto hladnjacari i njihove porodice zaposljavaju radnike. Umesto oni da rade i smanje troskove na minimum da bi platili maline sto vise. Oni ulozili u hladnjace i to je okej, moraju da izracunaju svoju zaradu pa prema tome odrede cenu maline.A Jasmina preinvestirala...XAXAXA smesno.
 
@ lanjskisneg
A istina jeste da svako ko kaze da je bacio tonu mineralnog djubriva na hektar malina, da uz to svake godine razbacuje jos po 8 prikolica stajnjaka da za berbu 10 tona malina potrosi 5000 evra i sl ili pojma nema ili laze.

Evo ja sam na 60 ari do sada bacio 700kg veštačkog đubriva i svake godine izvlačim po 7 prikolica stajnjaka.

Za obradu 10 tona maline uključujući sav rad u toku godine potrebno je negde oko 400 nadnica pa kada to pomnožimo sa 20 eura koliko naplaćuju radnici koji spavaju kod svoje kuće i jedu svoju hranu to dođe 400x20=8000 eura.

Moja porodica malinu obrađuje zadnjih 30 godina i prinosi se kreću oko 2 tone po hektaru.

O ceni svi ćute još uvek.
 
MPopovic je napisao(la):
Moja porodica malinu obrađuje zadnjih 30 godina i prinosi se kreću oko 2 tone po hektaru.

Ako je sve tako kako kazes treba odmah da prestranes da se bavis malinom jer nesto debelo nije u redu.
Uz tolika ulaganja prinos od 2 tone je u najmanju ruku cudan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh