Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvinjavam se administratoru zbog offtopic-a ako ga je uopste bilo jer se ovde prica o nacinu obrade maline malo rasirila pa smo se usput dotakli i motokultivatora i drugih masina , posto sam od skoro na forumu nisam znao da se moramo drzati striktno teme !
 
sutra vece je sastanak u arilju videcemo sta nas ocekuje ove godine ovi otkupljivaci se mnogo prave vazni
 
Nisam hladnjačar, već samostalni poljoprivredni proizvođač jagodičastog voća. ::namigivanje::
Zagor je napisao(la):
zoran sef je napisao(la):
Leclerck je napisao(la):
Pozdrav svima,ja sam novi član ovog foruma iz Arilja. Da se nadovežem na zemljaka iz Arilja što se tiče cene. Danas je već istaknuta cena u par hladnjača i to 105 dinara.
To je najniza cena u Srbiji trenutno. Kod nas je 130 din a moze i u gajbe od 10 kg ako hoces da beres, samo daj maline. Poslednje sto ih zanima je kvalitet malina.Jedva cekam da ukapiraju da ove godine nema robe za sve i da ce mnogi da ga izduvaju.Ali sami su krivi,ne kaze se bezveze u narodu da MOZES KAKO HOCES ALI NE MOZES DOKLE HOCES. A i ne bi me cudilo da si ti " Leclerck" jedan od hladnjacara.Ako nisi izvini, alergican sam na njih i njihovo bogacenje na nasoj grbaci... :ppozdrav:
U pravu je covek, stvarno je 105. Nadam se samo privremeno
 
ako bude 105 i ove godine, nas oflljuskase saljite ludi cene da znamo kakva je stvar da vidimo ko kupi kajmak i koliko.
 
Ovamo niko nista ne prica za cenu... :sta: :sta: :sta: Samo slezu ramenima... Moji juce nabrali nekih 70 kg maline, prvo branje, u hladnjaci uzese al za cenu opet :sta: :sta: :sta:
 
polako sad se svi drze dogovora do ne skapiraju da nema robe za svee . a onda krece cena na goree imaju oni lufta kolko ocesh samo je pitanje vremena kad ce da pukne tikva
Post je spojen: [time]1276803625[/time]
_________________________________________________
puche nama tikva eo gledam prognozu za 7 dana svaki dan kisha
 
@MPopović
I ja gledam da nabavim neki takav traktorčić. Reci mi koliko je širok taj toma i koliko si ga platio.
Unapred hvala.
:ppozdrav:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ima ovde i hladnjačara ! Dal da ih oladimo malo na -30oC :zli: :zli: :zli:
 
sve ispod 2e je propast ove godine moze cena da bude veca nego 2008..................................?
Post je spojen: [time]1276867790[/time]
_________________________________________________
1 : 0 dobro smo odigrali
 
mene je danas zakacio malo, ali nije bilo neke stete jer je padao minut i nije bio krupan ali bilo je prpa... Inace totalni sam pesimista sto se tice vremena sobzirom da prognoza kaze da necemo brati zbog kise od ponedeljka do subote...
 
Malini je neophodna kisa da izgura rod, ali ovo sto javljaju do subote nece da valja.... Plasim se da ce poceti plodovi da trule... Ako vreme dozvoli ujutru cu poprskati od trulezi.... :udri: :udri: :udri:
 
Ma ne prskam nista vise pogotovo sad kad se berba zahuktava... A sta da prskas kad ce kisa da spere sve... A nije ni zdravo...
 
Kada poprskam bitno je da 2-3 sata ne padne kisa da bi prskanje uspelo... A planirao sam da prskam da bih smanjio stetu koliko toliko... Gledam ovde par komsija danas prskaju sa RIDOMILOM e to je pravi otrov, ne beru pa 5-6 dana a malina stoji ne truli i ne opada... A oni sto truju svoju decu to nema veze, vazne su pare... ::novac::
Post je spojen: [time]1276853951[/time]
_________________________________________________
E da sto se tice cene na otpremnicama kod nas pisu 100 din a tako su istakli i na hladnjacu... :zli:
 
ako je u Dragacevu 100 din kakva je cena u drugim mestima Ivanjica A rilje Kursumlija itd....
 
Kiša je potrebna. Kod mene je malinjak do sada bio u ekstra stanju, danas je bilo prvo branje i primetio sam dosta suvih listova usled toplotnog udara.

Cena koju pišu na priznanici je 100 din., ali kažu da je to tako jer još ne znaju cenu, pa moraju nešto da pišu na priznanici. :sta:
 
pasat je napisao(la):
sve ispod 2e je propast
Ne moze ni za dzip da ostane.

Oprostite na ovakvoj upadici ali zaista ne znam kako dolazite do te cene od dva evra kao realne?
Razumem taj klinc izmedju vas i hladnjacara ali onda pricajte o tome da hocete da zaradite vise,da vam nij edovoljno onoliko koliko se zaradjuje na drugim poljoprivrednim pa i vocarskim proizvodima, da sebe i svoj proizvod smatrate necim sto se ne sme porediti sa drugima, a ne da je propast ispod dva evra.
Nije propast ni ispod jedan evro jer i ispod evro ima zarade a koliko je vama dovoljno, koliko ste spremni da prepustite hladnjacarima, to je vec druga tema.

I molim vas nemojte meni o tome kako ja ne znam kako je tesko brati malinu na ne znam koliko stepeni po suncu, da ja ne znam koliko sve to kosta, da ne znam koja je to muka, i slicne fraze..
Hajmo kalkulaciju, a svi mi ovde imamo dovoljno podataka u glavi da uradimo dosta preciznu kalkulaciju cene kostanja 1 kg maline.
Najmo dakle da iznesemo prinose po povrsini, troskove, pa da izracunamo.
 
Ako si zeljan znati, na 1ha maline ima rashoda ukupno 7000e a roda imam 10 000kg na ceni od 1e zaradim 3000e, a nisam racunao svoj rad, da to racunam bio bih u minusu!!! A radim skoro celu godinu... Ne radi se u malinjaku samo od novembra do februara.... Eto to je moja kalkulacija a mogu da ispisem koliko sta placam....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh