Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bogami meeker ovaj tvoj malinjak izgleda fantasticno , vidim da si frezirao dok se nije u prasinu pretvorila zemlja izmedju redova , svaka cast brale , a cime freziras ? Kolika ti je povrsina na ovoj parceli ne vidi se kraj redova ?!
 
Hvala! Borim se koliko mogu.
Staviću i slike osušenih i svakakvih, srećom toga nama puno.
:ppozdrav:
 
Jel ovo muta gorenje ? Dizelka il benzinka ? Kod nas imaju da se kupe kineski motori za gorenje frezu i kostaju 200 evra , nekim ljudima vec sluze 6 godina i svi ih hvale i ugradjuju u zadnje vreme. :cao:
 
Zorane al si poranio! ::svaka cast:: ::svaka cast::

To je vrlo stari mali Labinov kultivator, kom je stavljen novi benzinski Lombardini motor. Odličan je.
Znam za te Kineske dizel motore koji dolaze sa kosova, al ja se odlučio za Lombardini benzinac, jer se rađe i brže vrti od dizela. Samim tim i bolje frezuje. Skuplji je od kineza 3 puta.
:ppozdrav:
 
Interesuje me koliko li se krecu ove manje Labinove freze , ja imam vecu IMT 509 frezu koja je veoma teska za rad pogotovo na tezim terenima posteno govoreci tesko se usudjujem da radim sa njom veoma je robusna , nema spore brzine i to je katastrofa na pomolu ?!
 
Malinu par godina obrađujem Tomom Vinkovićem 32ks i mogu reći da bi mi nakon ovog iskustva teško palo da radim bilo čime drugim. Idealan je za freziranje jer freza pokriva dobar deo između redova a ostatak trave oko maline skidam trimerom. Pored toga velika mu je prednost pri prskanju atomizerom, samo vozim između redova.

Što se cene tiče ovamo svi još uvek ćute.
 
Pozdrav svima,ja sam novi član ovog foruma iz Arilja. Da se nadovežem na zemljaka iz Arilja što se tiče cene. Danas je već istaknuta cena u par hladnjača i to 105 dinara.
 
Na forumu već postoje teme u kojima se pisalo o motokultivatorima, a ovo je tema koja se zove Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju. Tako ako želite da pišete o motokultivatorima ili nečem desetom, to radite u odgovarajućoj temi, a ne da ovde pravite offtopic.

Offtoic će u buduće u ovoj temi biti brisan bez ikakvih upozorenja.
 
Leclerck je napisao(la):
Pozdrav svima,ja sam novi član ovog foruma iz Arilja. Da se nadovežem na zemljaka iz Arilja što se tiče cene. Danas je već istaknuta cena u par hladnjača i to 105 dinara.
To je najniza cena u Srbiji trenutno. Kod nas je 130 din a moze i u gajbe od 10 kg ako hoces da beres, samo daj maline. Poslednje sto ih zanima je kvalitet malina.Jedva cekam da ukapiraju da ove godine nema robe za sve i da ce mnogi da ga izduvaju.Ali sami su krivi,ne kaze se bezveze u narodu da MOZES KAKO HOCES ALI NE MOZES DOKLE HOCES. A i ne bi me cudilo da si ti " Leclerck" jedan od hladnjacara.Ako nisi izvini, alergican sam na njih i njihovo bogacenje na nasoj grbaci... :ppozdrav:
 
zoran sef je napisao(la):
Leclerck je napisao(la):
Pozdrav svima,ja sam novi član ovog foruma iz Arilja. Da se nadovežem na zemljaka iz Arilja što se tiče cene. Danas je već istaknuta cena u par hladnjača i to 105 dinara.
To je najniza cena u Srbiji trenutno. Kod nas je 130 din a moze i u gajbe od 10 kg ako hoces da beres, samo daj maline. Poslednje sto ih zanima je kvalitet malina.Jedva cekam da ukapiraju da ove godine nema robe za sve i da ce mnogi da ga izduvaju.Ali sami su krivi,ne kaze se bezveze u narodu da MOZES KAKO HOCES ALI NE MOZES DOKLE HOCES. A i ne bi me cudilo da si ti " Leclerck" jedan od hladnjacara.Ako nisi izvini, alergican sam na njih i njihovo bogacenje na nasoj grbaci... :ppozdrav:
U pravu je covek, stvarno je 105. Nadam se samo privremeno
 
Malina je u Arilju tek krenula pa opipavaju koliko da plate, ako posluži vreme moraju podići cenu.

Pozdrav za nove članove.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh