Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
meeker je napisao(la):
@Dukanac

Pa imaš kamion , možeš je voziti gde daju keš!
:ppozdrav:

Tako ce i da bude.... Skupi ce se nas par proizvodjaca pa idemo tamo gde ima para... ::namigivanje::

Imao bih jedno pitanje. Danas pricam sa mojim prijateljom koji je saobracajni policajac. Naime kazemi da po novom ZOBSu malina tj voce, ne sme se prevoziti u vozilima bez rashladnog uredjaja. Kazna je do 50 000 din... Do sada nisam cuo za to, ali nema razoga da me laze... :sta: :sta: :sta:

:ppozdrav:
 
Nije lako Dukancu kad rodi a nema blizu hladnjacu da proda , ali to se da resiti , kod mene se problem sa susenjem nastavio , osusilo mi se do sad nekih 40 % sadnica neke i sa sazrelim malinama na sebi , katastrofa izgleda da je to biljka koja naj bolje uspeva na kojekakvim sajmanima zato i ima dobru cenu !
 
Dukanac je napisao(la):
meeker je napisao(la):
@Dukanac

Pa imaš kamion , možeš je voziti gde daju keš!
:ppozdrav:
Tako ce i da bude.... Skupi ce se nas par proizvodjaca pa idemo tamo gde ima para... ::namigivanje::

Imao bih jedno pitanje. Danas pricam sa mojim prijateljom koji je saobracajni policajac. Naime kazemi da po novom ZOBSu malina tj voce, ne sme se prevoziti u vozilima bez rashladnog uredjaja. Kazna je do 50 000 din... Do sada nisam cuo za to, ali nema razoga da me laze... :sta: :sta: :sta:

:ppozdrav:
Kakve veze sa bezbednošću saobraćaja ima to da li je vozilo sa rashladnim sistemom ili bez njega.
 
To ne znam, ali mogu da pisu kaznu zbog nepropisnog transporta voca ili tako nesto.... Verujte ja sam zaprepasten, ne znam gde ce ovo odvesti... Ako bude tako, bice pobune medju ljudima, na kraju krajeva kako da transportujem malinu, osim da kupim hladnjacu sa termo kingom.... :zli:
 
Boban Pozega je napisao(la):
Nije lako Dukancu kad rodi a nema blizu hladnjacu da proda , ali to se da resiti , kod mene se problem sa susenjem nastavio , osusilo mi se do sad nekih 40 % sadnica neke i sa sazrelim malinama na sebi , katastrofa izgleda da je to biljka koja naj bolje uspeva na kojekakvim sajmanima zato i ima dobru cenu !
@Boban Pozega

I kod mene isto stanje, imam malinu na dve parcele, jedna na ravnici, tamo gde je lezala voda, osusilo se pa zacrnilo, a ovamo na brdu nista, druga prica totalno. Komisja isto, na brdu, nema susenja, dobra mu je malina. Kupio sam Ridomil Gold, cena je 2800/kg, ali ne znam da li uopste da tretiram sad to preko korena, okasnio sam i to debelo...

Razocarao sam se debelo, ovi iz Zupe dali neke gajbe, ono prljavo, drljavo, polomljeno, ne mozes da napakujes, upadne gajba pa izmelja malinu, Bogu za plakati...

Iskreno se nadam se da ce biti bolje, samo da ne bude ko sa fudbalskom reprezenracijom pozdravljam Vas, Ivan
 
Treba izbegavati vlažne i slabo propusne terene za malinu! Ako to pliva u vodi nikakav RIDOMIL mu ne može pomoći. Samo drenaža i izdignuti bankovi, a i to košta poprilično.
:ppozdrav:
 
Sta da radim platio sam skolu za ubuduce, posteno drenaza je tu ravna nuli, a zemlja je neka smonica na mahove, pa se sad posle ovih kisa napravila k'o beton. Jedina pozitivna stvar, je da ovo sto je na rodu, izgleda poprilicno solidno. Ma samo neka otkup bude kako treba i ja sam zadovoljan, a roda neka bude koliko mu je sudjeno.
Ovamo u Beogradu pada kisa :kisa:
Pozdrav
 
Ma u nasem kraju nije problem pronaci propusnije parcele ali naj bolji malinjaci koje sam vidjao su na takvim strminama da meni nije jasno kako ih ti ljudi obradjuju cime oru , freziraju ? na tim strmim terenima nema problema sa viskom vlage , jos jednu jako bitnu stvar sam primetio a to je da malini izuzetno prija kad je sumom zaklonjena od direktnog sunca makar u jednom delu dana ali se tu onda javlja drugi problem a to su sarke i poskoci kojih u mom kraju ima u izobilju - ne mozes spojiti dva dobra jbg
 
Jel poceo otkup u Kraljevu? Ja sam primetio da u mestu koje je nekih 100-150m nize od mojih malina da ima po neka zrela ! Znaci da ce i otkup ubrzo poceti ! A pocetna cena oko 150 din
 
Kod nas svi otkupljivaci veceras poskidali cene i uzimaju na otvoreno... Sprema se izgleda nova pljacka... :zli: :zli: :zli:
Post je spojen: [time]1276625505[/time]
_________________________________________________
A i kolko vidim vremansku prognozu,cele sledece nedelje javljaju kisu i temperaturu oko 20 stepeni,tako da nam se crno pise...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh