Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i na kraju ce da kazu kako ima dosta suve mase ( prosle su pricali da ima malo ) pa ce da je obale na 100 . Ja sam lepo reko da su ti nakupci goveda !
 
ovo je strasno kolika je vrucina... i sve do cetvrtka, a onda kisa svaki dan i 20 stepeni... :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Ma lepo je brati po ovoj vrućinčini :haha: :haha: :haha: :haha:
Kod mene još cvetaju, berba nije ni počela!
:ppozdrav:
 
@ zoran sef

Zorane šalji te nakupce sa kešom i u moje krajeve ( za petnestak dana )!
:ppozdrav:
 
Ja sem sad doso iz malinjaka . Jos je pun pcela . Zadovoljan sam ovogodisnjim rodom a sa susenjem malina nisam imao vecih problema naime osusila mi se samo jedna . Evo slika :
qqpqhw.jpg
ofby28.jpg
32znngk.jpg
 
Bogami, oni javljaju od 20 juna pa sve do prvog zahladjenje i svakodnevnu kisu, sto ce sigurno uticati na cenu a i bogami sta uraditi kada na struku stoji tona malina a lije li lije kisa tri dana uzastopno, da ne kazem nedaj boze 7 dana... Ali dobro, sa ovom prognozom nikad se ne zna...
 
Posto mi je cale meteorolog a sada je na poslu u meteo stanici kopaonik terao sam ga da zove prognozu Beograd !!!!!!!!!! Spanje je ovako kisa od cetvrtka i padace 3-4 dana !!!!!!!!!!!!!! On kaze bice nesto malo e sad neznam jebemliga sta ca bit . :kisa: :cool: :ppozdrav: :cao:
Post je spojen: [time]1276426279[/time]
_________________________________________________
kolko sam ja shvatio meni i mikeru ce da stigne u isto vreme ! I ne mora da znaci da ce bit 250 > Lokalni nakupci u Josanickoj banji kazu od 1evro do 1.5 evra
 
Dule vinozupa 120 din pocetna cena zovi mondi,Vrdila ili Ratinu i pitaj za cenu i uslove placanja
 
Pa i tih 120 dinara je malo ali je makar prihvatljivije ! Ja ne znam gde nakupci iz mog mesta voze malinu , verovatno u hladnjacu u Plesu ili u merlini hladnjacu. :ppozdrav: :ppozdrav: :cool: :kisa: :kisa: :kisa: :cool: :cool: :cool:
 
Kod mene opsti haos. Nemam kome da prodam malinu, jedan hladnjacar u stecaju, drugi jos malo pa ide u stecaj... Ostali slabi za saradnju... :sta:
 
Zar je moguće da u Dragačevu nema ozbiljnih hladnjačara za saradnju. Ne znam iz kojeg si sela, ali ako gravitiraš ka Arilju, ovde imaš puno stabilnih hladnjača.
 
Kod mene 11 otkupnih stanica na 100 metara... Podgorina frukt, Srbijanka, Kostic i sin, Sapcanka, Rauch Koceljeva, ZZ Pecka, Blokacija, Fric, AS, i jos dva natkupca koji najvise placaju a kupuju za boga pitaj koga... Znam samo da hoce da se poubijaju izmedju sebe oko robe a mogu da zamislim sta ce biti sutra uvece kad budu svi brali maline jer kod nas od sutra pocinje jek branja i traje do 12 jula sobzirom da ima kojko vilameta toliko i gradine i promajza... Ja mislim da ce sutra uvece sve biti jasno oko cene za ovu sezonu... pozzzzzzzzzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Milanko je napisao(la):
Zeljko je realni od Jankovica a voze u Ples
Prosle godine sam davao zeljku a ove cu Micu Tuteku al neznam kako se on preziva . Sledece godine nas cetvorica malinara kupujemo kombi i derektno vozimo u hladnjacu . Mozda nas bude bilo i vise i time cemo postici bolju cenu .. ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
MPopovic je napisao(la):
Zar je moguće da u Dragačevu nema ozbiljnih hladnjačara za saradnju. Ne znam iz kojeg si sela, ali ako gravitiraš ka Arilju, ovde imaš puno stabilnih hladnjača.

Nema ni jedan stabilan.... Svi su u nekim enormnim dugovima i svi hoce da uzmu malinu, a znam da ne mogu da isplate.... Meni jos nisu isplatili za proslogodisnji rod... :udri:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh