Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posto je taj redomil i koliko ga treba na koliko povrsine?
 
Zdravo,

Uh i ja imam slican problem. Suse mi se maline i to tacno tamo na mestima gde je voda lezala malo vise :sta: A tako su lepo krenule...
Ukratko da Vam se predstavim, moje ime je Ivan, lokacija selo Kaludra, opstina Rekovac. Prema nekim glasinama na otkupnom mestu Zupe iz Aleksandrovca, posto su oni glavni otkupljivaci kod nas, pominje se cena od 80 dinara :zli:

Srdacan pozdrav.
 
ja sutra pocinjem sa berbom . a sto se tiche cene ide ovako mora da prodje 1/3 branja malina u celoj srbiji zatim se uporede sa predhodnim godinama pa sa zalihama , pa sa potraznjom i na kraju sednu pa se dogovore sa kolkom cenom krecu , pa zatim krece zabijanje noza u ledja jedni drugima. ove godine che ga zabijati do 2.5 eura extra kvalitet maline Cile nema maline u PoljsKoj ce biti skupa berba jer maline moraju brati ronioci sto se za malo i kod nas nije desilo
 
Kada bi stvarno cena bila 80 dinara ne bi ni prodavao malinu vec bi od nje ispeko rakiju pa nju potom prodavao ! ! ! Ma bicio bi je na kraju krajeva al je ne bi dao za 80 dinara ! !Znaju li ti otkupljivaci koliko je to tezak poso ? Samo gledaju da sto vise stave u svoj dzep i to sto se narod muci i jedva sastavlja kraj sa krajem u ovoj drzavi koju je zahvatila siva trulez nije im ni vazno ! Nikad im nije dosta ! !
 
Mislim da je tačan naziv RIDOMIL a doza je 70g na 10 litara vode na 10 metara dužnih maline. Ja sam zalivao jesenas i proletos. Cene ridomila se nesećam.
 
buco je napisao(la):
Mislim da je tačan naziv RIDOMIL a doza je 70g na 10 litara vode na 10 metara dužnih maline. Ja sam zalivao jesenas i proletos. Cene ridomila se nesećam.

Reci mi jos jednu stvar. Da li si cuo mozda da je Ridomil strogo zabranjen u malinjaku :sta: Kod mene je prosle godine bila kontrola koja je merila nedozvoljene supstance, a jednom hladnjacaru da sad ne imenujem kojem prosle godine vracen kamion maline iz Nemacke jer su pronasli 8% vise nego dozvoljenog otrova, kaze da je sve to zbog Ridomila.... Pozdrav... :ppozdrav:
 
@Boban Pozega

Mislim na izdignute bankove širine jedno 0.8m i visine 01-0.2m. Kao na slici. Inače ne moraš vaditi te koje su uvenule, pogotovu ako je krenuo novi izdanak. Malina ima veliku moć regeneracije, pa ako nije kompletno uginuo koren može preživeti. RIDOMIL je poprilično skup.

727p5i.jpg

:ppozdrav:
 
Red je da vam se zahvalim svima- meekeru , Zoranu sefu , Cunamiju i ostalima , pomogli ste mi dosta savetima a meeker i fotografijom , ova situacija sa viskom vode je stvarno problem koji cu resiti verovatno na nacin kako je to meeker resio , sto se tice obolelih sadnica vadio sam ih na par mesta sa sve korenom da bih video kakva je situacija u zemlji i posto mi koren izgleda odlicno resio sam da ih samo isecem do zemlje ima novih izdanaka valjda ce preziveti - hvala jos jednom !
 
Pratio sam dugo ovu temu, stvarno dosta pametnih stvari ima da se procita, svaka cast, lepo je biti na ovakvom forumu.

Od sutra pocinje otkup i kod mene, cena je na otvoreno :zli:, predvidjanja su da nece dugo tako biti.

Srdacan pozdrav.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh