Lucerka

Pa vidi za nju je inokulant obavezan,nije lose dodati malo prekrupe,i mislim da tu nema problema sto se kvarenja tice i ako se dobro zatvori naravno.
 
Nzm jel se moze naci inokulant u nekom malom pakovanju,pa vidi ako ne porbas neces znati,moze sigurno,e sad najveca je caka odrediti kad je silirati,tj pokupiti u tvom slucaju,ako to potrefis onda nemas brige.
 
Lepo je nikla i raste.........

detelina-003.jpg


Deo na kom mi je proklizavao remen na sejalici,presejano cim je primeceno,ali nema kise da nikne........

detelina-001.jpg


Zemlja ispucala,nema kise...........

detelina-002.jpg


A ovo s...e se vec pojavilo i ima ga dosta........

detelina-005.jpg
 
Ta ne bi trebala da je opasna.Danas sam pokosio sve parcele pod lucerkom.Počele bube da je šišaju.Na jednoj parceli su je desetkovali.
 
Nikola ne znam pošto je detelina kod vas. :osmeh: Ovde uglavnom ide po ceni kukuruza.Ako je kilogram kukuruza 20 dinara toliko je i kilogram balirane deteline.
 
Evo prva tura danas je doneta,sa jedne njive je bilo 150 bala,a sa druge 220,ukupno oko 370 +/- dve,tri,inace,na tim njivama smo prvi put isprobali presu i malo je u prvih 7-8 bala bilo problema,ali je posle islo kao po loju :osmeh:
 
Doterali juce oko 150 bala ali sa jako malo listova na stabljici najveci deo listova je pojela neka buba tako da bas i nisam zadovoljan al valjda ce sledeca kosidba biti bolja..
 
Zavisi i od sorte lucerke jer buba neće svaku da jede.Kod mene je od 10 k.j pod lucerkom krenulo svega 4 k.j dok ostalo nije.Svejedno sve je poprskano insekticidom pa sam sada miran.
 
Imam neku koja datira još od vajkada ili što bi rekli kadgodašnja detelina.Od nje uzimam seme i nju nikada za sve ove godine nisu dirale bube dok na ostalim parcelama imam Osječku 5 i nju hoće a htele su i Medianu lepo da šišaju dok sam je imao.
 
Nazad
Vrh