Lucerka

Imam sortu Banat i vec mi dva puta popadala poprilicno ,nejedu je bube ,lepo raste ,nego moram primetiti da se dosta tesko susi . Kakvi su vasi utisci oko ove sorte ?
 
I ja imam sortu banat ja sam sa njom zadovoljan sto se tice prinosa eo u drugoj kosnji smo imali oko 170 postenih bala po kj sad sam je prihranio sa ekobusterom,a sto se tice suseca ja nemam razlike pokosio sam je u ponedeljak i posle 4 dana sam balirao :)
 
viewer.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Na poslu i drugi otkos dobio malo kise ali neka zato ce druge kulture da uzivaju. Ovu smo jedva spasili u prvom otkosu od bubetina

- - - - - - - - - -

Fotografija0097_1371133516_source_662x497.jpg


- - - - - - - - - -

Ovo nisam znao da popstoji samohodne grabulje
 
Pazi sto se tice prinosa to ti je sve relativna stvar samo uporedi ovu godinu I proslu,ja sam prosle godine imao u proseku 450 bala,a ove god u dve kosidbe do sada oko 850 ali na prosecnoj godini bi trebala da ima oko 1200 1300 bala,bar kod nas u 4 kosidbe....
 
Ne uništava.Ne deluje direktno na koren već je samo isuši pa ona krene ponovo sa rastom dok vilina kosica kao parazit nakon tretmana sa Reglonom ostaje bez domaćina-hrane i suši se.Ja sam tako rešavao problem na svojim parcelama pod lucerkom.Iskren da budem nisam nikada imao celu parcelu zaraženu već samo na par oaza ali ako sam oaze dugoročno rešio onda može i ovo.
 
Cim izbaliram ovo pokoseno prskam celu njivu,tacno 2 ha, i javljam rezultate...................daj boze da uspe..........
Nasao sam na nekom sajtu da je kolicina primene Reglon forte 5l/ha.............
 
Nemoj odmah.Sačekaj da lucerka malo poraste.Ja sam na leđni špric od 16L stavljao nekoliko čepova od flaše i nije nikada omanulo.5L /ha mi deluje malo mnogo.
 
Tu sliku sam video ,ta vilina kosica nije opasna .Što se tičeo zadnje slike gde se vide bele krugovi,mislim da je nećeš rešiti ni sa jednim herbicidom.Ta vilina kosica uništi lucerku.
Otkud tolika zaraza ?
 
Pa problem je ta bela nje ima jako puno,zute negde-negde.Zaraza je najverovtnije iz stajnjaka posto krajevi njive po pet otkosa nemaju nigde vilinu kosicu a sredina je katastrofa,lucerka nije bila nikad pre na toj njivi,zadnjih 50 godina koliko se baba seca a pre toga neznam..............
 
Nazad
Vrh