Lucerka

Juce posejana lucerka IMT sejacicom 8 kg lucerke + 2 kg. crvene deteline na 55 ari i ostalo jos za jedno 100-120 m duzni prohod. Kako ju je tip nastelovao stvarno ne znam. ali izgleda super. samo jos tako i da nikne i bice super.Pre setve povaljano glatkim valjkom a posle kembridz. i to joj je to. sad cekam nicanje i kosenje.
 
danas posijan 1 ha jesenska mi nije uspjela pa sam zato ovako kasno sijao.posijana os 99 17 kg po hektaru pa povaljano
 
Po mom misljenju @pankin-to je prava kolicina semena po ha,a @pesut-to dodje preko 30 kg po ha.To je previse
 
Ma nasejao sam se deteline,i sve one gde sam sejao te kolicine koje oni preporucuju su nekako retke nema tu mase da zabruji kosacica,ja tucem oko 18kg po kj tu bude materijala koliko hoces jednu takvu sam jesenas razorao posle 8 god.Ratko budi siguran da ce biti retka!!!
 
Pa daj kazite kako da ja ovu masinu nastelujem da bude i meni retka.Na sejalici pise ako su rucice nastelovane kao sto kaze "pesut" na 1 i na 1 da treba da baci valjda 10kg/ha ali ona i dalje baca preko 35,ja sam danas stelovao da ide onaj zupcanik po prvom krugu a rucica na 1,5 i bacalo je 50kg/ha,katastrofa.
 
pa probaj stavi onda ručicu na 0,5.nesećam se tačno sta pise na tabeli ali mislim da za taj položaj stoji 17kg/ha.za položaj 1 stoji 24 ili 25kg/ha ali meni baci nesto manje od 30.ima slika tabele u temi o sejalicama
koliko su tražili toliko sam im posejao.a ovde svi tako seju i svi idu 30kg na hekter to je i preporuka iz poljoprivrednih apotreka i službi
 
Ma kakvi.Sad sam isao da vidim na sejalici,kao sto ti rece zupcanik na najveci kotur i polozaj 1.5 treba da baci 10kg/ha a 1 bi onda bacio 7-8 ali nije tako uopste.Tabela na sejalici mi je odlicna,kao nova i lepo se vidi.Da ne ispadne da sam lose vido.
 
Moja lucerka sejana 11.04. pocela da nice,vide se vrste ali je jos sitna.........


21aml2f.jpg
 
Vidim ja da ce sa ovom lucerkom biti isto kao i sa onom jesenas,temperature idu na preko 30 a kise nema na vidiku.
 
proslo godina bilo preko temperatura 40c sest mesec ni kisa, a koliko puta pokosi lucerka?
 
zavisi kako se potrefi i u kojem stadiju kosiš ali otprilike 4-.6 puta godišnje .moja je nikla strast božija valjda svako zrno niklo
 
Vidim ja da ce sa ovom lucerkom biti isto kao i sa onom jesenas,temperature idu na preko 30 a kise nema na vidiku.
Ja sam pre 5-6 godina jednu njivicu posejao u prolece i nije nikla,pokosio sam jednom korov koji je nikao i kad sam najesen otisao da je orem ona se zazelenela videli se lepo redovi,ostavio sam je i kosio naredne cetiri godine.......tako da ako nije klijala sad cekace kisu i nicice kad dobije vlagu a ako osusi klicu nema joj spasa.......
 
Nazad
Vrh