Lucerka

@ Čarapan, kolega imam i ja sličnu situaciju i izgleda da su to bube.Zanima me samo koji preparat bi bio najbolji da se ta gamad uništi.
 
Čarapan tu gde nije krenula detelina začeprkaj po bokoru deteline i naćeš crvića koji gricka detelinu i neda joj da krene, furija 0,2l po ha i rešen problem.
 
I moja je na par mesta lepo krenula,a negde jako slabo,po preporuci sam oprskao preparatom Talstar,insekticid i dodao dve litre slavola,u pitanju je nepuno jutro i kostalo me 1500 din.,a sejano je krajem aprila.
 
Konacno da i ja spremim zadnju njivu oko 9 jutara,posle 10 kisa danas sam ja bio brzi,ali zamalo,sad se izlila kisa opet,jeste da nema nikakvog kvaliteta al morala je da se spremi,67 bala je bilo.
060620131102.jpg

060620131103.jpg

060620131100.jpg

060620131101.jpg
 
Lucerka posejana polovinom aprila (deklarisano seme),uspešno nikla. Pokošena pre par dana zbog korova kojih ima za nepoverovati. između ostalih i sirak kog tu nikada nije bilo.

Šta preduzeti?
 
Cekaj da poraste najmanje 10 cm,pa onda prskaj ako bude bilo i dalje korova,a moze se desiti da ih ni ne bude,kad je vec lucerka dobro nikla
 
Nazad
Vrh