Lucerka

Poceli da se naziru redici,al pocela i travuljina. Kad ovo da prskam i sa cim,sobzirom da ce biti dzungla?
278933851_571911424082720_1743778858582609905_n.jpg

278979860_543567124004175_1101116468605058723_n.jpg
 
Pozdrav.. Kada prskate lucerku već zasnovanu npr sejanu pre godinu dana ili prošle jeseni, posle prvog košenja kada dostigne 15cm ili početkom vegetacije kada krenu korovi??? I sta mislite o hemiji Fokus ultra i Butoksone + insekticid neki?
 
Butoxone ne skida sve širokolisne korove, njegova uloga je prevashodno da ubije štavolj.Kombinuj ga sa Bentazonom i Imazamoksom kako bi proširio spektar delovanja a Fokus ultra idi u posebnom odvojenom tretmanu, ne mešaj ga jer u kombinaciji bude dosta fitotoksičan, provereno.
 
Butoxone ne skida sve širokolisne korove, njegova uloga je prevashodno da ubije štavolj.Kombinuj ga sa Bentazonom i Imazamoksom kako bi proširio spektar delovanja a Fokus ultra idi u posebnom odvojenom tretmanu, ne mešaj ga jer u kombinaciji bude dosta fitotoksičan, provereno.
da da fokus ultra posebno.. a kakav je Savazon za sirokolisne?
 
Odličan, skida veliki spektar korova.
znaci Savazon je bolji od Butoksone? Ja nisam nesto iskusan i ne znam tacno kako koji korov izgleda pa zbog toga i ne znam koji preparat bi bio bolji za moju lucerku. A kazi mi jel bolje da se prska na pocetku vegetacije kada krenu korovi da rastu ili posle prvog kosenja kada detelina dostigne 15cm?
 
Moja zasnovana jesenas tek sad se namestila,gde je peskovitije tek sad nice a ima gde je 20 ak cm visoka.E sad ima misnjakinje i jos nekih korova.gorusicu smo pocupali.da li je smem prskati i cime?
 
Moja zasnovana jesenas takođe dosta kilavi, nema je možda do 30 cm.Relativno je čista a deo koji je bio prljav pretežno gorušicom odrađen je Kvazarom, Bentamarkom i Butoxonom.
 
U septembru je bilo suše i nije bilo vlage da lepo krene, kod mene je isto loše krenula a deo njive koji je u hladovini je skoro dosta viši u odnosu na deo njive koji je na otvorenom. Kosiću sve zajedno da bi jednako krenula od ovih kiša i da bi mogao sve da prskam protiv korova i insekata..
 
Moja je sejana 1.10.21.Parcela je uzorana posle žetve, kiša je pala kada je pala, jedva sam uspeo da je nekako ispeglam setvospremačem i onda je čekano da padne neka malo ozbiljnija kiša koja eto nije pala do pred sam kraj septembra.Posejano je 10 kg/k.j semena i sledećeg dana povaljano kembridž valjkom.Generalno gledano nisu ni matore lucerke nešto reprezentativne za ovaj vremenski period.Prošle i pretprošle godine u ovo vreme sam već kosio prvi otkos a sada do maja nema kosidbe.
 
Ja sejao 03.09. -_- Uverio sam se da ne treba juriti optimalni rok, ukorenjavanje itd itd nego treba gledati kada će padavine...
 
Jel ima sanse butoxon i simfoni da rese misnjakinju u mladoj detelini?da ne prskam dzaba.i da li uopste smem prskati jer ima negde gde je visoka samo 5 cm?
 
Ja sam danas pokosio detelinu sejanu 28.08.2021. Sejana je na ječam, pa je bilo puno samoniklog, zbog kojeg je lucerka trpila, zato sam rešio da pokosim...
 
Sta raditi sa ovom lucerkom,razorati ili kositi pa kako bude?
Jesenja setva,niva malo nije uzput pa kad sam doso umalo nisam pao ....
46ca6b46cb1ae8d516b4ee6d94962e96.jpg
5d663eb0e58876240705c1d5c9af75dc.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh