Lucerka

I moja je tako nejednaka samo što su uvratine celom širinom dosta bujne i prebujne pa kada prođeš i pogledaš ona full a kada uđeš dublje unutra vidiš stvarno stanje.Ne diram ništa, kosim i sklanjam kada dođe vreme a izjednačiće se ako ne ove onda sledeće godine.
 
Ništa ja tu ne bi dirao.Takva je usled nedostatka vlage.Pokosiš je tako i videćeš kakva će biti druga.I onda je slikaj kad dođe za košenje.
 
Pa jbg Ratko i da je sad izoreš šta sejati?
Ostavi je, pa neka bude dve kosidbe videćeš u kom pravcu ide, ostaviti za sledeću godinu ili orati, ali na jesen.
 
Sta raditi sa ovom lucerkom,razorati ili kositi pa kako bude?
Jesenja setva,niva malo nije uzput pa kad sam doso umalo nisam pao ....
46ca6b46cb1ae8d516b4ee6d94962e96.jpg
5d663eb0e58876240705c1d5c9af75dc.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
Mi smo tu travu posle kise usli u njivu i pocupali, imalo je puno kao kod tebe..
 
Jeste gorušica.Malo zadaje problem da se osuši i kad se balira ali verujem da će druga biti OK.
 
Danas pokosio 2 k.j stare lucerke, nemam više sena a nema ni čekanja jer se ušlo u maj mesec.Dosta nejednaka, ne sećam se da je skoro bila takva, ostatak kosim za nekoliko dana pa kako bude, ne želim da izgubim otkos čekajući jun mesec da naraste.
 
Lepa je!
Kod nas je prolecna nikla "sareno". Mislio sam da ce biti dovoljno vlage jos u martu, ali nema je. A kise ni na vidiku...
 
I ja sam danas pokosio moju, možda bi bolje bilo da sam je kosio za vikend, al sutra svetac, u subotu svetac, u nedelju svetac, I onda se odlučim i srušim je..
U subotu što sam rekao da je svetac, ženi rođendan, ona sad još I trudna, I šta ću, to mi je crveno slovo da crvenije ne može biti...
 
Nazad
Vrh