Lucerka

Nikla lepo
Sejana dan pre kise
03326ea0a48daf7f8245e7fad195c97a.jpg
29d24f3cce5dd92178b78e8ba0566dd9.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Za sutra je u najavi kiša pa sam danas uz kuću posijao malo lucerne da imam kositi za svinje. Površina je jaaako mala, svega 1,7 do 1,8 ara (0,017-0,018 ha). Sijao sam ručno i na tu površinu utrošio 0,72 kg sjemena. Sorta je Soča, neka slovenska.
Jesam li potrošio previše, premalo ili taman sjemana, obzirom na to da je sijano ručno?
 
Meni su u institutu za krmno bilje (kš) preporučili da ide najviše 16-20kg na hektar. Pazi, njima ide u prilog da se proda što više, a ako oni kažu tu količinu onda nema smisla sejati više.
Naravno, u selu ima onih koji slušaju savet iz poljoprivredne apoteke (30-35kg po ha).
 
Ja svakoga kome prodam seme savetujem za tu količinu od 17 kg/ha.Nema potrebe za enormnim kilažama, samo se troši novac.Jesenas sam posejao sebi i drugaru, išlo je oko 9 kg/kj, trenutno obe top izgledaju.
 
Ima slika od sejanja 9aprila prosle godine na 243stranici ove teme,znaci sutra joj godinu dana,oprskana posle nekih mesec ipo dana sa Butoxone i Simfony(ima i to slika objavljeno)potrosili 15,16kg/jutro...nikad ispod 1.8kg po motiki ili 14.5kg/jutro...kod nas je inace suvo u pm(ako za vikend nepadne kisa najebali smo)
OrXtweU.jpg
eWGefwi.jpg
 
Mislio sam da radim bentazonom, ali ima capsela bursa pastoris na parceli, pa ne znam da li "ostavlja", pa bih dodao imazamox (na kraju cu patentirati kao corum i prodati po duploj cenu), ili samo imazamox... Zanat nisam nikad koristio.
Aca74 koliko ste stavili kvazara po kj? (Vidim da ne komsija 0,35 po kj, ali dodaje i drugu akt. mat., pa zato pitam koliko stavljati ako ide "sam" imazamox).
 
Mixovao sam sve i svasta. Jedino butoxone nisam nasao. Imazamox, zanat, bentazon, neki insekticid, svega po malo. Za zanat pise pre em, ipak sam turio i to. Sad kako ce biti, ce da vidimo.
 
Ne moraš Butoxone, nije uopšte neophodan, imam ga na zalihama pa ga samo iz tog razloga ubacujem a prskalica i sada smrdi gore nego kod zečeva...
Ako ima mnogo štavelja, štavolja ili kako se već vika onda ide Butoxone jer je smrt za njega.
 
Hteo sam da mixujem kao vestica, ali sam carobnjak, a ne vestica. Skoro pa sve ostalo sam imao na zalihama, pa sam hteo jos i to. Mada je i ovako ok.
 
Nazad
Vrh