Lucerka

Sačekaj posle ove najavljene kiše možda izraste pa je pokosi.
Mozda ali ne verujem. Stala je sa rastom jos pre mesec i po dana. Ja sam se nadao posle 25l 7-8 oktobra da ce izaci jos malo ali nije mrdnula. Nisam se ni nadao nesto od nje zemlja u tom delu nije bog zna kakva pa treba da se sklope kockice da prve godine bude nesto od lucerke. Nedaleko odatle prosle godine sam je posejao imala lep raspored padavina i ugrabio sam lepu kolicinu bala u prvoj godini.
 
Jesenja setva je bolja al ne u ovo doba, zakasnio si jedno mesec dana...Mada je basta u pitanju pa i nije veliki rizik, ako prezivi prezivela je ako ne presejes na prolece ponovo.
 
Tek smo skoro resili da tu posejemo detelinu, da je bio plan raniji odradio bih u optimalnom roku, al eto sad.
I to sto kazete , posejem pa ako ne valja onda nanovo s proleca
 
Sijao bih lucernu 3kj naravno na proljeće al me pati sljedeće. Ta parcela ima problema sa prekomjernim brojem divljih svinja pame zanima dali uopće pametno sijat tu. Dali će porovati paću svakog proljeća morati presijavati. Koju sortu sijati, šta predlažete?
 
Neces je morati presevati,dovoljno ce biti samo da je izdrljas,od svih kultura najmanju stetu svinje mogu da naprave u lucerki,sej koju nadjes najpovoljnije sve su sorte sad manje vise slicne.
 
Tu je sad livada i prerovaju al ništa toliko strašno valjda gliste traže. Valjda će tako biti i na lucerni.
 
Na livadi se neces usreciti sa lucerkom,tesko se izboriti sa korovima,gusice je korovi stalno,trebo si ranije spremiti njivu,ovako po meni bolje ostavi livadu imaces vise koristi
 
Pa jeli se neće očistiti poslje drugoga otkose i onda nadjačati korove?

- - - - - - - - - -

Ma tobimi išlo u ekološku proizvodnju pabi zato tu stavio lucernu.
 
problem u detelini .

prosle godine bio kukuruz na toj njivi sumu sam zaorao.

i posejao detelinu . misi gu sve pojeli sad od ovi kisa nije krenula .

sta je bolje preorati.pa posejati u prolece ponovo ili posejati nesto drugo?
 
Sta mislite jel kasno za sjetvu ljulja...posijo bi jedno pola hektra ako bude koji dan jos lijep al neznam kakav je na izmrzavanje
 
Nazad
Vrh