Lucerka

Sta ce mladoj lucerki potpora? Ne treba joj ni pred usev ni pod usev. Posle strnista razbacati mesano djubrivo,uzorati ili duboko potanjirati vise puta, povrrsinski sloj sabiti da mozes ici u papuce, posejati do 20 09, povaljas i sledece godine polovonom maja kosis kao da je matora detelina.
 
To i mene buni jer se gleda da bude što čistija bez primesa ostalih kultura.Nekada se i kod mene mlada sejala mešanjem sa zobi da bude više mase prilikom košenja ali se obavezno nakon košenja okišalo u toj meri da masa ne bude ni za šta već samo da se iznese iz njive i baci.Zob u toj fazi nema zrna već samu slamu pa se pitam šta se time dobija sem gušenja mlade lucerke i velikog rizika oko sušenja mase a kome i prodati takve bale sa primesama zobi ako bude viška?
 
Meni to odgovara u prolecnoj setvi lucerke samo zbog kolicine mase i nedostatka korova,ne prodajem bale,sve ide za moja goveda,a kosim kad druge idu u drugu kosnju,i nikad mi se nije okisalo da je nisam uspeo pokupiti...da napomenem jos jednom,ne ide tu prevelika kolicina semena zobi,tako da se lakse susi neg redovno sejani zob i graorica..

- - - - - - - - - -

Slazem se da u jesenjoj setvi nema porebe bilo sta dodavati..
 
Da li neko ima iskustva sa samoniklim kukuruzom u tek posejanoj lucerki?Nikao je kao cetka.Da li ce lucerka uspeti da se izbori sa njim?Prskati ili sacekati mesec--dva pa kositi?Malo sale nije na odmet..Nisam bio u mugucnosti da slikam da vidite to cudo.Da sam ga sejao ne bi tako nikao.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima iskustva sa samoniklim kukuruzom u tek posejanoj lucerki?Nikao je kao cetka.Da li ce lucerka uspeti da se izbori sa njim?Prskati ili sacekati mesec--dva pa kositi?Malo sale nije na odmet..Nisam bio u mugucnosti da slikam da vidite to cudo.Da sam ga sejao ne bi tako nikao.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
Prvi mraz ce ga unistiti.
 
Kod mene peti otkos kao da se smanjuje.Lepa je i zelena ali zdravo mala.Ipak nije dosta dugo videla lepu kišu i to se sada primeti.
 
Mi smo skupili 70 bala sa skoro 3 lanca, i danas doneli jos 70 bala sena. To je to za ovu godinu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nikle lucerke izvanredno, malo sam se bojao zbog zemljisne hemije na suncokretistu (terbis+djirasolin) Takodje i na tanjiranom kukuruzistu gde je koristen Calisto, al sve je proslo.
 
Nikle lepo ali ima malo samoniklog suncokreta.....
e23651b363ccc22fa856adc4908bff6b.jpg
a23994b85f1a66935690f45075d71128.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Lepo samo je grickale bube e sad zahladilo pa će valjda prestati a ima malo samorasta ječma pa ću morati nečim isprskati.
 
Nazad
Vrh