Lucerka

Ta količina semena i mene muči.

Okolo svi pričaju i seju po 15-16kg/kj, a semenske kuće preporučuju toliko ali po hektaru, pa i manje.

U čemu je kvaka ?
Vec dugo godina usluzno sejem lucerku. Video sam da strucnjaci imaju pravo kad preporucuju do 17 kg/ha. Nekada se kod nas sejalo toliko po kj, ali to je bilo kad se nije znalo da se mora zemljiste povaljati pre setve. Na taj nacin svo seme koje je otislo dublje od 2 cm u zemlju bilo je izgubljeno odnosno uzlud potroseno. Ako se pre i posle setve koristi dobar glatki valjak i seje se preciznom sejalicom kolicina semena od 9 do 10 kg/kj je idealna.
 
Moj stric je ekspert za sejanje lucerke sa Olt gama 18 sejalicom,ako kažem da 90% on poseje u selu možda ne lažem i mislim da mu niko ne valja pre setve i baš ću ga pitati za količinu semena po kj. ili ha...:ppozdrav:
 
Pd viška glava nikad nije bolela.I ja bacam 15-17kg.Ako ima viška ona će samu sebe razrediti.Ne bih da reskiram za 10-15E celu parcelu.Nisam toliko bogat.Ja još i plaćam setvu.
 
Mi smo uvek sejali tako 15-16kg i nikad nije manje od 6god. trajala. Sada prvi put ova kilaza na zahtev ugovaraca, pa ce mo videti kako ce se pokazati, mada je ovo kod mene osnovna-original.
 
Ja prekljuce posejao 2kj,otislo 27kg semena.posle setve presao drljacom,i evo od sinoc natapa kisa :ppozdrav:
 
Niceee
931339b48f32d9e32794837fd2445183.jpg
4c89eba12064a5d7930fabf641e3acef.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh